Отказана Виза

  • 25 753
  • 86
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 0
Значи това, че имам познат в Тексас дето сме се запознали, това не пречи човека да ме покани. Плюс това, той ме покани с цел посещение, а в посолството по този начин потъпкват правата на човека, макар че те са тези който пищят по света ако стане проблем (Обикновенно който те причиняват) "Аз съм американец, имам права!".. хубаво, ама тогава къде са МОЙТЕ права???
Както една горе спомена, тъпо ми е че трябва да обяснявам майчиното си мляко, и това поражда неприрязън към интервюиращия по време на интервюто, понеже не е негов бизнес. Да, имам брат който живее ЛЕГАЛНО в Калифорния, но понеже и той ще посещава тексас и не беше сигурен дали покана от него ще свърши работа ЗА ТЕКСАС.
Нямам работа защото ми се наложи да я напусна преди 4 месеца. баба ми получи инсул, и трябваше да съм до нея... а когато заминавах, леля ми щеше да се грижи за нея. По време на имнтервюто забелязах че във моята апликация бе написано с червн химикал "Not employed" и "Single" което според мен е достатъчно повод. Но носех документи за състоянието си, къщите си, имотите си, и доказателства че имам дела със сестрите ми за подялба което е също достатъчен повод.
Но... те явно ще продъл;жават да пищят по света "Аз съм Американец и имам права" а аз ще трябва да давам отчет защо искам да видя брат си и п,еменниците си, и ако кихна на интервюто Край "Ти си емигрант, и искаш да емигрираш"!

# 31
  • Мнения: 0
Казах също че не съм се виждал с брат ми от 10 години и племенниците ми. И накрая ме отрязаха. Къде е грешката ми? Моля за съвет.. Благодаря ви:)

За 30 дни. Да брат ми има зелена карта но е във калифорния. Женен е за българка, която също е със зелена карта...Човека който ме покани е от Тексас.

Съжалявам, че са ти отказали виза. Не знам какво си говорил в посолството и какви документи си представил. Само да ти кажа, че аз от написаното от теб по-горе виждам едни малки несъответствия. Ти какво си казал и писал в документите? Ще ходиш там да видиш брат си, който живее в Калифорния, но пък те кани човек от Тексас. Това е малко странно и открива разни въпроси. Не виждам проблем поканите да са от брат ти, ако той и семейството му са там със зелени карти.

Също така, посочи ли предварително в документите, че имаш роднини в САЩ? Има такъв въпрос. Някои хора, умишлено прикриват тази част - примерно имат роднини в САЩ, но те са били или са нелегални. Да, обаче в посолството обикновено правят справка и разбират, ако имаш брат, сестра, майка или баща там.
Сигурна съм, че си бил с добри намерения и честен към хората в посолството, но разни такива малки разминавания и несъответствия пораждат съмнения. А това е най-често срещаната причина да отказват виза.
Друго, грижиш се за баба си, но заминаваш за 30 дни в чужбина. Това не е малък период.
Още нещо - на 29 години и да не работиш е малко странно за тях. Видях, че си писал, че работата не ти е проблем, но все пак за хора, които не те познават това може и да означава проблем.

Да но аз нищо не скрих... но бях найстина много притеснен, изпотих се, и обърках няколко думи, знам перфектно английски, но тогава сякаш ми секна гърлото...
А и понеже съм глух и чувам малко трудно се бях притеснил да не чуя нещо и да объркамм отговорите...
Иначе всичко беше на 6 документално...   да и във документите посочих че имам брат даже носех апостил за пълномощно, всичко беше изрядно...
само във апликацията бях направил малка грешка, не споменах родителите, те са починали, но във апликацията мислех че имат предвид дали имам родители в САЩ, и затова не попуълних тази секция, но преди интервюто ме повикаха да коригирам...

# 32
  • Мнения: 2 865
При описаните обстоятелства не можеш да се учудваш, че са ти отказали. Говориш им че искаш да се видиш с брат си, ама поканата от друг човек, целта - посещение - ами не звучи сериозно това. Отделно от това другите обстоятелства които си описал.
Догодина ще е още по-малка вероятността да ти дадат виза.

А брат ти защо не си идва да се видите?

# 33
  • Мнения: 0
... а в посолството по този начин потъпкват правата на човека, макар че те са тези който пищят по света ако стане проблем (Обикновенно който те причиняват) "Аз съм американец, имам права!".. хубаво, ама тогава къде са МОЙТЕ права???
Както една горе спомена, тъпо ми е че трябва да обяснявам майчиното си мляко, и това поражда неприрязън към интервюиращия по време на интервюто, понеже не е негов бизнес.
твоите права са да кандидатстваш. а тяхно е правото да одобрят или неодобрят. няма демокрация в света според която само едната страна да има права., на въпроса къде са твоите права има контавъпрос, "а къде са тяхните права", ако нямат право да ти откажат. трябва някак по-правово да се разглежда въпроса за правата,
и да, на всеки му е тъпо да си разказва майчиното мляко, но да кажеш че майчиното ти мляко не е негов бизнес (на интевюиращия) звучи единствено огорчено., всъщност точно това му е бизнеса, да ти извади и майчиното мляко. и те са добри в този бизнес.. определено са добри.

# 34
  • Мнения: 0
При описаните обстоятелства не можеш да се учудваш, че са ти отказали. Говориш им че искаш да се видиш с брат си, ама поканата от друг човек, целта - посещение - ами не звучи сериозно това. Отделно от това другите обстоятелства които си описал.
Догодина ще е още по-малка вероятността да ти дадат виза.

А брат ти защо не си идва да се видите?


Казах че брат ми ЩЕ посещава Тексас, и не беше сигурен че поканата му ще важи...
И затова човек, който е американски гражданин ме покани.
Това е... даже човека ще се обади в понеделника, да види какво става, предполагам да се изчистят съмненията

# 35
  • Мнения: 0
... а в посолството по този начин потъпкват правата на човека, макар че те са тези който пищят по света ако стане проблем (Обикновенно който те причиняват) "Аз съм американец, имам права!".. хубаво, ама тогава къде са МОЙТЕ права???
Както една горе спомена, тъпо ми е че трябва да обяснявам майчиното си мляко, и това поражда неприрязън към интервюиращия по време на интервюто, понеже не е негов бизнес.
твоите права са да кандидатстваш. а тяхно е правото да одобрят или неодобрят. няма демокрация в света според която само едната страна да има права., на въпроса къде са твоите права има контавъпрос, "а къде са тяхните права", ако нямат право да ти откажат. трябва някак по-правово да се разглежда въпроса за правата,
и да, на всеки му е тъпо да си разказва майчиното мляко, но да кажеш че майчиното ти мляко не е негов бизнес (на интевюиращия) звучи единствено огорчено., всъщност точно това му е бизнеса, да ти извади и майчиното мляко. и те са добри в този бизнес.. определено са добри.

Ти говориш за демокрация.. ми такава просто не съществува. Ти казваш техните права са като нашите.. ти знаеш ли, че за един американец да посети БГ не му искат виза за 90 дни от влизането му във БГ,  че какво го прави по човек от нас българите????
Нито дава обяснения, нито казва какво ще прави, а може да е най търсеният сериен убиец. Това за майчиното малко дето викаш е огорчение, е малко глупост. Всеки човек има право на неприкосовеност, аз отивам на интервю да докажа че ще се върна,и да реша формалностите а не да разказвам какво да правя и някой си друг да реши дали аз познавам този човек или не или дали дадения човек ми е брат или не. Или къде е брат ми и къде ще се видя с него...
Да си кажем истината.. консула пуска тези, който намира за симпатични... една нагримирана кокона преди мен облечена кат да не казвам каква,  каза че отива да посети сестра си, усмихва му се, намигва на парцалки, оня след 2 въпроса "Ми ще си вземете визата след 2-3 работни дни"...


# 36
  • Мнения: 9 865
socubos, не си съвсем прав и на нагримирани кокони отказват визи и на баби, които искат да си видят внучетата са отказвали (млада баба беше хем, можеше да намига Mr. Green). Сега, за критериите им не смея да се изказвам, нито съм консул, нито работя в такава институция, но наистина имат правото да ти откажат, а ти - да се явиш пак.
В тази връзка да попитам Аризона (или който може да ми отговори), защо "догодина ще е още по-малка вероятността да ти дадат виза"? При повторно кандидатстване след отказ, по-трудно ли се получава?

# 37
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Въобще не търсете логика в отказите. Аз търсих такава дълго време, но така и не открих, въпреки че правих проучвания сред всичките ми познати - получили и визи и откази. Когато аз кандидатствах имах покана от американец, договор за наем на къща на Хаваите, банкови сметки от които се виждаше че имам пари да си поема пътуването и престоя, документ за собственост в България, безсрочен трудов договор и разрешение от работодателя ми в което пишеше че знае къде отивам и кога се връщам, актове за раждане на две деца които остават тук и паспорта на мъжа ми с десетгодишна американска виза и поне стотина печата за влизане и излизане от САЩ. С тези всички документи на мен ми отказаха виза и не можах да отида на почивка на Хавай, а в същото време дадоха на приятел, който нямаше деца, жена и недвижим имот- с две думи свободен електрон който може да остане там по всяко време.
Ако в това има логика, явно съм прекалено тъпа за да я схвана.

# 38
  • Мнения: 0
Въобще не търсете логика в отказите. Аз търсих такава дълго време, но така и не открих, въпреки че правих проучвания сред всичките ми познати - получили и визи и откази. Когато аз кандидатствах имах покана от американец, договор за наем на къща на Хаваите, банкови сметки от които се виждаше че имам пари да си поема пътуването и престоя, документ за собственост в България, безсрочен трудов договор и разрешение от работодателя ми в което пишеше че знае къде отивам и кога се връщам, актове за раждане на две деца които остават тук и паспорта на мъжа ми с десетгодишна американска виза и поне стотина печата за влизане и излизане от САЩ. С тези всички документи на мен ми отказаха виза и не можах да отида на почивка на Хавай, а в същото време дадоха на приятел, който нямаше деца, жена и недвижим имот- с две думи свободен електрон който може да остане там по всяко време.
Ако в това има логика, явно съм прекалено тъпа за да я схвана.
Точно мен това ме дразни... че отказват без логика... поне да обяснят защо а не да ми реват че не съм бил способен, итн, не оговарям на критериите им, и "Кандидатствайте отново догодина, когато сте по добре ".. ами аз след като не знам с кое да съм по добре, милионер ли да стана, деца ли да направя, може да съм стерилен баси...
Те не осъзнават факта, че точно тези който искат да емигрират лъжат НАЙ ДОБРЕ,и МИНАВАТ интервютата без проблем... да не говорим, че една тъпа туристическа виза може да се конвертира НАЙ ЛЕСНО, а зелените карти с малко повечко пари и адвокат са ти в кърпа вързани...
Да не говорим колко фалшификати минават всеки ден през тях, съседът ми, който е танцьор, заминава за САЩ да работи там но със ТУРИСТИЧЕСКА ВИЗА, а преди това отиде със работна, ама представи фалшиви дипломи, и препоръки.
Не ме е яд за 140$ и други разноски... парите не са ми проблем, и се изкарват... дори не обвинявам консула... яд ме е че другите който емигрират там петнят името ни, а консулите допускат именно тях, защото успяват да ги излъжат със фалшификати... докато аз отидох себе си, със нужните доказателства, без лъжа, без измама, и ме резнаха без дори да погледнат документите, без дори да погледнат копието на пресниманата шофьорска книжка на канещия, и мойто нотариални актове, експертното ми решение, итн... само апликацията, поканата и паспорта ми... че аз в апликацията мога да съм излъгал или допуснал грешка...
Е това ме дразни, аз също мога да изкарам баси фалшификатите и да ги залъжа но не искам... леля ми върти бизнес, колко лесно беше да ми изкара препоръки, и документации, но искам да отида за 30 дни МАКСИМУМ, и не си струва да си хабя силите да лъжа...
Те това беше тъпото, пуснаха бая си емигранти, а тези който искат една умрела ваканция ги режат както си поискат...

# 39
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Не забравяй, че интервюиращият също е човек и може да ти откаже по съвсем "човешки" причини - примерно не те е харесал и толкова. Особено, ако се съди по долният цитат и си показал тези си чувства, явно си го подразнил.

Както една горе спомена, тъпо ми е че трябва да обяснявам майчиното си мляко, и това поражда неприрязън към интервюиращия по време на интервюто, понеже не е негов бизнес.

Не съм била там, не знам дали е било така, но ти питаш какво е причинило отказа и според мен това също не е за подценяване като причина.

# 40
  • Мнения: 3 097
Не обвинявай хората че си вършат работата. Определено си сбъркал 2 неща, опитай се да ги избегнеш следващата година когато кандидатстваш там:

1. поканата е трябвало да е от брат ти, това че не е американски гражданин не е проблем. Не е проблем и че ще ходиш в Тексас, а той живее в Калифорния.
В поканата брат ти е трябвало да напише - каня брат си на гости, като ще се срещнем и прекараме заедно време в Тексас при еди кой си приятел.
Това, което си направил от незнание е доста подозрително и оправдава отказ за виза.

2. Голяма грешка, че на интервюто си говорил на английски. Всеки назнайващ горе-долу добър английски е потенциален емигрант, защото по-лесно би се справил там ако знае езика. Следващата година проведи интервюто на български. Позвавам много хора с добра работа, на които е отказано виза защото са провели интервюто на отличен английски. Плюс, консулът обича да си практитува българския език.

# 41
  • Мнения: 0
Много полезна тема:) Значи грешките са:

1. безработен
2. без семейство
3. съмнителна покана от непознат американски гражданин
4. брат, който не е поел някаква инциатива
5. добър английски
6. показване на неприрязън към интервюиращия
7. отговорностъ към една стара жена...

благодаря ви за гледните точки:) Много добре ми дойдоха съветите ви:)

# 42
  • Мнения: 8
socubos,Виза могат да ти откажат,защото така са решили.Не са длъжни да ти дават обяснения.Има една жена там,дето много често отрязва кандидатстващите.Този отказ,няма да влияе,ако кандидатстваш пак след година.Чувала съм,че имат лимит на визите,който се изчерпва края на годината и често отказват визи тогава.За това не твърдя,защото както казах,така съм чувала.Нещото в което съм сигурна е следното:
По точка 1-безработен.Брата на мъжа ми получи виза,макар да е безработен
точка 2-без семейство.Същият брат е разведен от години и живее сам.
точка 3-поканата на същия брат е от друго лице,защото ние бяхме пратили 3 броя покани по него време.
точка 4-инициативата на брата няма нищо общо с даването или не на виза.
точка 5-добър английски.За тях няма никакво значение нивото на английският ти
За точка 6 и 7 нищо не мога да кажа.
Сега в понеделник пак ще се обаждам до посолството,за да разбера задължително ли е явяването на интервю на бебе,за  виза.Знам,че не е,но да ми го потвърдят.Имах гости от България,цялото семейство,без никакъв проблем да им направят.Имам и позната,която прати покана на 60-годишната си майка и не и дадоха.Моето мнение е,че няма логика,ама така стоят нещата.Изобщо не мисля,че нещо си сгафил-така се е случило просто.

Тука прочетох,че и зелени карти се купуват LaughingСпешно ми трябва една.Заведете ме при консула и като ми даде не 10 а 15 000$ ще дам.Жалко,че нЕма такъв филм Crossing Arms

Последна редакция: сб, 11 дек 2010, 01:35 от sonq.

# 43
  • Мнения: 0
socubos,Виза могат да ти откажат,защото така са решили.Не са длъжни да ти дават обяснения.Има една жена там,дето много често отрязва кандидатстващите.Този отказ,няма да влияе,ако кандидатстваш пак след година.Чувала съм,че имат лимит на визите,който се изчерпва края на годината и често отказват визи тогава.За това не твърдя,защото както казах,така съм чувала.Нещото в което съм сигурна е следното:
По точка 1-безработен.Брата на мъжа ми получи виза,макар да е безработен
точка 2-без семейство.Същият брат е разведен от години и живее сам.
точка 3-поканата на същия брат е от друго лице,защото ние бяхме пратили 3 броя покани по него време.
точка 4-инициативата на брата няма нищо общо с даването или не на виза.
точка 5-добър английски.За тях няма никакво значение нивото на английският ти
За точка 6 и 7 нищо не мога да кажа.
Сега в понеделник пак ще се обаждам до посолството,за да разбера задължително ли е явяването на интервю на бебе,за  виза.Знам,че не е,но да ми го потвърдят.Имах гости от България,цялото семейство,без никакъв проблем да им направят.Имам и позната,която прати покана на 60-годишната си майка и не и дадоха.Моето мнение е,че няма логика,ама така стоят нещата.Изобщо не мисля,че нещо си сгафил-така се е случило просто.

Тука прочетох,че и зелени карти се купуват LaughingСпешно ми трябва една.Заведете ме при консула и като ми даде не 10 а 15 000$ ще дам.Жалко,че нЕма такъв филм Crossing Arms

АКо е така наистина е гадно... защото колко хора се хабят и си харчат парите а ако е така, редно е да оповестят че не дават визи в този момент ако бройката им е лимитирана...
Аз мисля че именно че съм безработен са ми я отказали... на апликацията ми пред консула беше написано с червен химикал ясно и точно:
"Not Employed"/безработен/ и "Single"/сам/.
Имаше още една дума, нещо като Cоntributed или нещо подобно, не видях...
Предавам се, защото така или иначе нема какво да му мисля... ясно е че една година трябва да мине и да съм се оправил...
Надявам се следващата да се смилят, и да бъдат малко по-човечни...


# 44
  • Мнения: 3 580
Опитай пак, не се отказвай. Мой много близък, който е също тежко чуващ гражданин, несемеен, на 35 год., с къща  и е безработен, от третия път получи виза. Е, дано при теб да е от втория. Успех.

Общи условия

Активация на акаунт