Въпрос за неплатените такси в градината

  • 4 727
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 715
В нашата детска градина има залепена бележка от ръководството, че деца с неплатени такси ще се връщат от детската градина. Не пише за колко неплатени такси става въпрос. Ние плащаме таксата редовно, нямам проблем в това отношение, но се зачудих има ли право ръководството на градината да издава такава заповед. В една тема въпросът беше леко зачекнат и затова реших да питам. Има ли нормативна уредба, която да дава право  на ръководството да взема такова решение? За София става въпрос.

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 290
И в нашата ДГ има такава заповед.Дадоха ни да е прочетем и да се подпишем че сме запознати.

# 2
  • Мнения: 9 814
За една неплатена такса.
В София има нормативна уредба по по въпроса.

# 3
  • Мнения: 3 715
Без да искам съм пуснала темата не в подфорума за детските градини, а тук Simple Smile

За една неплатена такса.
В София има нормативна уредба по по въпроса.
Благодаря

# 4
  • Мнения: 3
В нашата детска градина ни задължиха да платим 35 лева депозит, ако случайно закъснеем с таксата / до 9-то число/ си взимат парите от там но в групата която е детето на 10- ти се изписва списък на неплатилите и трябва да си внесеш пак депозита Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 690
за неплатената такса съм съгласна да се спира дете ...

но депозит??? В коя наредба на ОС - Пв е регламентирано това ???

# 6
  • София
  • Мнения: 4 560
При нас също е въведено това, че ако не се плати за предходния месец от 10-то число на текущия, няма се приеме детето. Слагат бележки в началото на месеца, за да напомнят.
Но пък депозит - странно ми е, чак толкова да нямат събираемост на таксите...

# 7
  • Мнения: 5 393
При нас няма депозит. Също така не връщат детето ако до 10то число не е платена таксата за предходния месец. Изчакват поне до към 20то число преди да изкарат списък с неплатените такси. До сега съм чула само за едно дете, което е изключено за неплатени такси, бяха се събрали за около 4 месеца мисля.На родителската среща в началото на годината директорката обяви, че това дете е отписано от системата и няма да го приеме повече.

# 8
  • Мнения: 13 256
За да се въведе такава мярка, явно имат проблем със събираемостта на таксите.

# 9
  • София
  • Мнения: 17 591
Много ясно, че който ... хм, консумира, трябва да плати накрая сметката... а като не го направи - мие чинии. Или не си води детето повече на градина...  Mr. Green

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
При нас май не е така.Миналата седмица като плаща мъжът ми каза,че една майка плащала за 3 месеца назад.

# 11
  • Мнения: 572
И в нашата градина е така

# 12
  • Мнения: 4 668
Не съм обърнала внимание как е при нас , освен че изкарват списък с неплатилите .
Аз лично смятам , че е правилно да има такава наредба .

# 13
  • Мнения: 15 379
За да се въведе такава мярка, явно имат проблем със събираемостта на таксите.

Да, явно е.
В градината на детето ми постоянно виси бележка с неплатилите, което е ужасно.
Затова винаги бързам на първата възможна дата да изчистя и това задължение.

# 14
  • Мнения: 1 072
При нас май няма точно такова нещо. Плаща се до 10-о число, след това се начислява лихва. Към 20-о число изкарват списък с неплатилите 2-3ма. Има и депозит 30 лева, но не за следващия, а за текущия месец (ходил-не ходил-болен, плаща се минимум 30 лева). Ако таксата не се плати повече от месец, мисля че чак тогава детето се спира от градина и му се водят "неизвинени" отсъствията. След 30 "неизвинени" отсъствия детето се отписва от градина и на негово място приемат друго. Поне това разбрах аз от родителската среща тази година. Мисля че е съвсем резонно.

Общи условия

Активация на акаунт