побеснях пред лекарския кабинет

  • 3 117
  • 72
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 327
мдам... при нас обаче няма къде по-встрани да застанеш.. дори където са стълбите има лекарски кабинет и има хора, а да не говориме как духа там..
както и да е...

# 46
  • Мнения: 2 978
Когато Симона е болна се обаждам на лекарката.

Ако има температура, изобщо не ходя при нея, а тя идва у нас.

Ако само кашля или нещо по- леко се разбираме за час.

Не вися пред вратата, не давам на Мони да пипа другите деца, особено пък бебета.

# 47
  • Мнения: X
Извинявай, но не си права. И аз чакам, когато е баолна, дори сама ходи да дърпа децата, аз я тегля обратно, да не ги зарази или пък тя да си лепне нещо от тях, обаче настават едни писъци, едни ревове........
Много навътре го взимаш, така е с малките деца и се чака много, и все болни около тях. А защо мислиш, че щом не са изглеждали зле големите деца са били добре? Какво да имат пяна по устата ли Shocked Има си ред, всеки чака, ако не ти харесва системата си отиваш на частно, викаш доктор вкъщи и така.

Иначе при нас консултациите са в отделен сектор и в определени часове.

Последна редакция: ср, 16 ное 2005, 14:02 от Анонимен

# 48
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Абе да ви имам проблемите...
Да сте живи и здрави след две години лично се наемам да те питам как чакаш пред кабинет със щуро дете, уморено от чакане. Ще търчи- не ами и пушек ще се вдига. Не и помня името на жената която говореше, че било въпрос на възпитание- видях че е бременна - след две години и тя ще мисли по друг начин. Знаете ли как стои въпроса със здравето на бебе, когато има голямо дете в къщи, което ходи и на градина. Не е нужно даже да ходиш до кабинета на доктора за да му лепнеш някой болест- просто голямото си ги носи. Дори и да не ходи на градина не можеш да го държиш като затворник и да не общува с други деца, за да не боледуват изобщо. А лично съм на мнение, че при контакт с деца се изгражда по- силен имунитет. Синът ми е роден януари. На двайсе дни го качих в градския транспорт- защото само с такъв разполагаме. Не е боледувал изобщо. Започна да боледува в по- късен момент и то през лятото. Бебетата имат и имунитет който си носят от майките. В твоя случай те разбирам- детето повръща, ти си в паника, но в крайна сметка ще разбереш след време и позицията на майките на по- големи деца.
Аз, лично, също не харесвам родители, които разрешават на децата си да пипат чужди и то в болница. Но в такъв случай се изказвам подобаващо, ако майката не реагира.
Нещо подобно ми се случи вчера с една безучастна родиталка(много ги обичам такива). Децата ми на пясъчника. Малката е малка, ясно. На година и четири- бебе. Обикаля и пипа разни неща. Едно момиченце на около 3 години си донесе много играчки, но не искаше да му ги пипат. Когато по- голямо поискаше да пипне играчката тропаше с крака и пищеше. Нищо лошо. Има такива деца. Синът ми също не си даваше играчките преди. Но когато Мария отиде при нея и тя стана агресивна. Първия път я плесна с лопатата през ръцете. Нищо не казах и чаках някоя майка да реагира. Втория път бутна Мими, разкреща и се на бебешки(от което на мен ми потекоха сълзи от смях- в началото) и накрая и хвана ръцете и започна да ги извива. Мими се разплака - явно я болеше. Тогава се обадих и го попитах "ей, какво правиш", като чаках пак да реагира някоя майка. Е, така и не разбрах коя е майката.  Най -мразя да се разправям с чужди деца и не го правя, защото не искам някой да го прави и с моите. Но е редно някак да се обади родителя в по- напечена ситуация- когато детето безчинства.

# 49
  • София
  • Мнения: 5 828
Аз пък съм на принципа, че всеки трябва да си чака реда. Така се избягват излишни спорове кой бил по-важен и на кой случаят бил по-спешен. А за да избегна излишно чакане пред вратата се обаждам на педито да ми каже кога й е по-малко натоварено.

Естествено намирам за крайно несъобразително да се оставят болни или неболни деца да пипат малки бебета. Аз не давам на моето дете да го прави и не съм давала като е била бебе да я пипат.

Ще кажа още, че е крайно време джипитата да въведат някакъв ред и да започнат да дават часове. Когато живеех в чужбина винаги съм ходела на лекар с час. Просто друг начин нямаше. А ако случаят е толкова супер спешен се ходи в Бърза Помощ. С часовете се избягва това струпване пред вратата на много болни хора.

Съгласна съм с горното мнение  yes   За всяка майка е мъчение да гледа детето си болно.
Друг е въпроса, че нашето ДжиПи дава часове и не ги спазва, направо ми идва да я  #2gunfire като зачакаме с часове пред кабинета й, но не я сменям защото пък е много добър педиатър  ooooh!
Да добавя, че има отделни два дни за консултации, ходила съм по спешност в такъв ден и майките с бебета не са ми правили проблем досега     bouquet   


Последна редакция: ср, 16 ное 2005, 15:28 от Amidala

# 50
  • Мнения: 2 663
Първо това за мърлите го казах аз,ама май не си прочела добре какво съм написала!!!Имах предвид приятелките на двете бременни,първо чети после коментирай!!!!!!!!ИЗВИНИ МЕ ЗА ТОНА,ДРАЗНИ МЕ ТОВА КАК НАПАДАТЕ ЧОВЕК БЕЗ ДА  Е НУЖНО...

# 51
  • Мнения: 9 990
Не е така-върни се и прочети хубаво!!!
И второ-явно грешката е във вашите педиатри,а не в майките с болни деца!

# 52
  • Мнения: 9 990
...а сега като ги погледнах тея мърли как се притесняваха да не ги предредиме и се запитах - на тея майки да не са им подарили ...


Като подкрепа за думите ми,че много добре съм си прочела...явно.
Което ме навечда на мисълта,че и ти не си права да квалифицираш така,когато имаш нужда-можеш да си кажеш,а не да стоиш и да пуфтиш отстрани и после да си го изкарваш...ама хайде да не задълбявам.И не се притеснявай,аз от тон не се плаша,нито обиждам-понякога е добре някой да те навика,за да си отвориш очите. Peace

Последна редакция: ср, 16 ное 2005, 16:22 от пенелопа

# 53
  • на село
  • Мнения: 3 914
Първо това за мърлите го казах аз,ама май не си прочела добре какво съм написала!!!Имах предвид приятелките на двете бременни,първо чети после коментирай!!!!!!!!ИЗВИНИ МЕ ЗА ТОНА,ДРАЗНИ МЕ ТОВА КАК НАПАДАТЕ ЧОВЕК БЕЗ ДА Е НУЖНО...
Може и ти да си го казала, но и авторката на темата го е казала още в първия си пост и никого не нападаме, споделяме, а това че моето дете е на 1 година и 6м. не ме прави мърла, понеже съм висяла 30-40 мин. и съм си чакала реда и не съм пуснала някоя мама с бебе.

# 54
  • Мнения: 4 399
Нямам време да чeта цялата тема, така че може и да повторя някой преди мен. Мисля че абсолютно не си права. Както винаги всеки гледа от собствената си камбанария. Майките на по-големи деца да не би да си обичат по-малко децата от тебе. Ако има няколко болни бебета в чакалнята, те колко часа трябва да прекарат там с деца с температура за да дадат предимство на всички които са с по-малки деца. И това че техните деца могат да пият повече лекарства от твоето, не означава че непременно трябва да се заразяват по поликлиниките за да ти дават предимство на тебе. Като искаш предимсто, ставаш рано, хващаш си детето и си първа пред кабинета. Само след няколко години когато твоето дете ще е малко по-големичко ще мислиш по друг начин.

# 55
  • Мнения: 3 116
И като огладнее бебето вадиш цицата и даваш  Wink Пък ако нямаш цица лошо, ще търпи бебето. Трябва да се научи от рано да търпи глад докато виси по опашките Wink

Мами аз мисля че всеки има право на мнение по въпроса и трябва да уважаваме мнението на другите. Че здравната ни система куца, куца. Обаче трябва да бъдем малко по-толерантни един към друг. Ако аз съм с бебето пред кабинета и дойде детенце ако ще на 10 години с 39 градуса температура, веднага ще го пусна преди мен. Ето за това става въпрос.

 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes на всичките и лека вечер

# 56
  • Мнения: 3 116
Ох и още нещо.

Една мама нещо за коликите говори, че като реве ще реве и в поликлиниката. Явно не е имала дете с колики което по 3 часа се дере нон-стоп, което става лилаво, страх те е дали ще продиша другият път като се захласне и му броиш секундите в които не диша. Аз лично не бих коментирала други случай, без да имам информация за тях  Confused

# 57
  • Мнения: 2 663
Да,грешката е моя,извинявай!!!Реагирах остро и те обвиних за нещо,което аз съм пропуснала-пак sorry.Днеска хич не ми е ден... Hug

# 58
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Да,грешката е моя,извинявай!!!Реагирах остро и те обвиних за нещо,което аз съм пропуснала-пак sorry.Днеска хич не ми е ден... Hug
От хормоните е  Wink Hug  bouquet

# 59
  • Мнения: 2 407
По принцип бебетата са с предимство, но тук не се спазва.Аз винаги бих пуснала бебе!

Общи условия

Активация на акаунт