побеснях пред лекарския кабинет

  • 3 116
  • 72
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 327
отидох на преглед с малката, тъй като от няколко дни повръща често. Пред лекарския кабинет обаче имаше 5 майки с деца от 6 до 13 години.
Една майка с детето си беше заела 3 места и трябваше да постоя права пред нея докато тя се сети да измести детето си. Веднага след като тя влезе до мене се премести едно момче, което беше наред. В момента, в който влезеше някой в кабинете следващата майка изпращаше детето си да сядо до нас. Сега е "сезона на вирусните заболявания" и всички деца бяха болни... изправи ми се косата, че може и малката да се зарази, но не видях нито една от майките там да се беше замислила за това. Навремето като чакахме пред лекарски кабинет винаги с предимство са влизали бебетата... и все си мисля, че това е правилното.. все пак на по-голямо дете по можеш да дадеш някакво лекарство ами на малкото бебе какво да му дам? а сега като ги погледнах тея мърли как се притесняваха да не ги предредиме и се запитах - на тея майки да не са им подарили децата отгледани, изобщо не им пука за останалите или  просто са елементарни хора? щото все си мисля, че всяка майка е минала през периода, в който трепери да не се разболее бебето, че е малко за лекарства. и си мисля, че това се помни...

честно казано направо побеснях.. после се зачудих - аз ли не мисля правилно? вие как мислите?

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 819
Мисля, че малко се вживяваш. Къде да отидат болните деца, ако не пред лекарския кабинет?
За предимство - по принцип разбира се, майка с бебе е с предимство, но ако преди нея е майка с болно малко дете...надали - тя също може би иска предимство, защото детето й е малко и болно.

# 2
  • Мнения: 129
Е да, но при нас децата до 6 години са с предимство. И обикновенно има доста хора пред кабинета, но аз изчаквам само да се освободи и нахално - или не влизам. Има и мърморещи се, разбира се, но аз или се извинявам, или по-често им хвърлям по един "гаден " поглед. #2gunfire

# 3
  • Мнения: 815
мен пък винаги ме пускат като отида с малкия. Веднъж само пред кабинета имаше майка  с още по- малко бебе и от моето- обадих се на докторката и отидох да я чакам отвън, защото коридора беше пълен с болни деца .

# 4
  • Мнения: 46 510
Когато София беше под годинка чакахме с дете, болно от варицела. Майката, както се оказа по-късно знаеше диагнозата, бяха я изпратили от детската градина само за някаква бележка, но си пускаше детето да се радва на всички неколкомесечни бебета. Умрях от притеснение като разбрах, това е безотговорност!
Сега София като беше болна отидохме и влязах само аз в поликлиниката, видях, че няма други деца и извиках мъжа ми с детето. Смятам, че това е правилния начин, а не да я набутам в чакалнята със здравите деца .....

# 5
  • Мнения: 1 181
Когато София беше под годинка чакахме с дете, болно от варицела. Майката, както се оказа по-късно знаеше диагнозата, бяха я изпратили от детската градина само за някаква бележка, но си пускаше детето да се радва на всички неколкомесечни бебета. Умрях от притеснение като разбрах, това е безотговорност!
Сега София като беше болна отидохме и влязах само аз в поликлиниката, видях, че няма други деца и извиках мъжа ми с детето. Смятам, че това е правилния начин, а не да я набутам в чакалнята със здравите деца .....
и аз съм попадала в такава ситуация. Един път пред кабинета бяхме само аз с малкия и още една майка с 2-3 годишно момиченце. Времето беше за детска консултация. Момиченцето кашляше много и имаше силна хрема. По едно време то дойде до нас с бебо и хвана малкия за ръчичката. Тогава майката вместо да я дръпне настрани или да направи нещо друго (все пак тя знае че детето й е болно)  каза: "Да мамо, я помилвай бебенцето, я го цункай по ръчичката". Ей, направо издивях - ние отиваме при докторката здрави, все пак сме на консултация, а не на преглед, а може да се върнем от там болни и то защото някоя майка не се сеща да не пуска болното си дете при бебета или други деца.

# 6
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
При нас пък, когато е ден за детска консултация, докторката не приема болни деца. Само да чуе, че някой кашля в коридора, когато е детска консултация, излиза и...ела гледай какво става. Иначе за предимство за майки с мали деца...според мен зависи от другите чакащи.

# 7
  • Мнения: 3 069
Мисля , че не си права , съжелявам , но не съм на твоето мнение.Защо си мислиш , че само твоето бебе е болно???Може и дете на 15 години да много по-зле от твоето дете , но това ще го разбереш когато бебо стане на толкова , и ако е болно , независимо дали има бебе или не , ще искаш твоето дете по-бързо да влезе!Всяка маика мисли за своето дете!

# 8
  • Мнения: 2 237
Права си да се ядосваш !И при наща консултация ни пускат първо нас."Пускаха" защото няма да ходя повече там ! Да ти споделя и аз защо - на последната консултация лекарката ни направи на гъз (с извинение).Развика се че имала много работа (а си беше ден за консултации),после вкара едно адски грипаво дете в кабинета.Накара ме да съблека малката и....взе да си говори по телефона !А малката стои гола на кантара ! #Cussing outУжас !После се сети да я премери и като и се развика !!!Защо и ритала кантара скраченцата.Вика и "Ако още веднъж ми ритнеш кантара,незнам какво ще те направя !" И това го казва на седеммесечно дете !Малката се разрева а тя вика "Е,сега и ще ревем !".След това я изкара 10 кг.а тя беше 7.... CloseКазвам и аз че греши,а тя ми крещи.После като я премери пак,видя че е 7,ама не ми се извини...
Да не говорим че на мястото за повиване имаше кръв и като я помолих да изчисти тя ми вика "Е,айде сега кръв !Ми да преди теб имаше една циганка и сигурно бебето и се е разкървавило !"
Да не говорим че нито премери на Калинче главичката и гръданат обиколка,нито и видя гърлото... Close Е,кака да ида пак там ? Независимо че ме пускат първа ? Няма кракът ми да стъпи !!!
Извинявай ,че ти използвах темата да се наоплача,само исках да видиш че не си сама във възмущението си.
Ех,мамка му,кога ще доживеем свястно здравеопазване !? Crossing Arms

# 9
  • Мнения: 1 327
Мисля , че не си права , съжелявам , но не съм на твоето мнение.Защо си мислиш , че само твоето бебе е болно???Може и дете на 15 години да много по-зле от твоето дете , но това ще го разбереш когато бебо стане на толкова , и ако е болно , независимо дали има бебе или не , ще искаш твоето дете по-бързо да влезе!Всяка маика мисли за своето дете!

не мисля, че написаното от мене е в тоя тон! и изобщо не съм писала, че моето дете е толкова болно! можеш да прочетеш отново!

въпроса не е в това чие дете е по-болно, а че на 4 месечно бебе не можеш да даваш лекарства както на деца над 5 годинки! и че всяка майка, която си е гледала детето го знае, но явно не на всяка и пука за децата на другите!


дидинка, често да ти кажа ако попадна на такава ще и вдигна луд скандал!

blizna4e , съчувствам ти! такива "лекари" с лопата да ги ринеш.......

# 10
Чакала съм пред кабинета с малкия много пъти, но не съм възмутена от това, че се спазва реда. Ако някой си отстъпи реда( не се е случвало до сега) добре, но ако реда се спазва не виждам къде е проблема. Е ако някой ме пререди- тук вече виждам проблем. А дали аз бих отстъпила ред на майка с по-малко дете, зависи изцяло от ситуацията.
Доколкото разбрах твоето бебе е било с повръщане. Хората вероятно са си помислили, че сте за консултация или ваксина, предполагам не са знаели, че сте за преглед.

# 11
  • Мнения: 815
Мисля , че не си права , съжелявам , но не съм на твоето мнение.Защо си мислиш , че само твоето бебе е болно???Може и дете на 15 години да много по-зле от твоето дете , но това ще го разбереш когато бебо стане на толкова , и ако е болно , независимо дали има бебе или не , ще искаш твоето дете по-бързо да влезе!Всяка маика мисли за своето дете!

ами аз си мисля, че един и същи вирус е много по-опасен за един човек на 1 или 5 месеца, отколкото за 15 годишно дете- живот и здраве като имаш бебе -да ти е живо и здраво- да не ти се налага да ходиш на лекар - ще видиш, че дори един запушен нос си е проблем за малкия човек . Странно ми е, че мамите се страхуват да се забавя пет минути повече като пускат по-малките бебета - ако го оставят да седи едва ли ще оправят положението на своето. А пък ако малките за консултация..защо трябва да се заразяват от болните- хубаво е, че някои лекари са въвели отделен ден- ние нямаме, но пък имаме отделен кабинет, където изчакваме. ако той е зает- чакам от вън

# 12
  • Мнения: 5 103
не си права да се ядосташ за такива неща

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Предполагам, че другите майки са били достатъчно притеснени, че техните дечица са болни, че да се сетят и за твоето... Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 5 299
Ами при нашата педиатърка си има определени дни - за консултации и за болни деца! Един ден и аз бях отишла на консултациите, и се разбра, че малката е болна, но аз не подозирах изобщо. Лекарката ми подчерта, друг път да не водя бебата ако е болна по време на детските консултации. Мисля, че малко се вживяваш.

# 15
  • Мнения: 1 581
Ами Виктор като беше малък, а беше и недоносен, имаше и други проблеми, винаги си записвах час при всички лекари, ако се наложеше да се чака, чаках настрани или навън.
Много пъти съм отстъпвала ред на майки с по-малки бебета, въпреки че не е по-лесно с дете, което щъка навсякъде и пипа всичко, когато бързаш или вече си чакал доста време, а едно след друго идват нови и нови бебета...

Не можеш да чувстваш хората длъжни, може би майката закъснява за работа, детето за училище или е с температура. Лично твой си е проблема с чакането и трябва да си намериш как да го решиш.

А тук в Англия никой никъде за нищо не отстъпва място. Така че и така можело.

# 16
  • Мнения: 46 510
Аз мисля, че в темата ставаше дума затова, че майките на болни деца не ги контролират, а ги оставят да пипат/целуват бебетата.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Мисля, че малко се вживяваш. Къде да отидат болните деца, ако не пред лекарския кабинет?
За предимство - по принцип разбира се, майка с бебе е с предимство, но ако преди нея е майка с болно малко дете...надали - тя също може би иска предимство, защото детето й е малко и болно.

Това е и моето мнение! Laughing

А на авторката на темата - в теб е повредата, не в останалите майки ще знаеш.

# 18
  • Мнения: 1 581
Аз мисля, че в темата ставаше дума затова, че майките на болни деца не ги контролират, а ги оставят да пипат/целуват бебетата.
Аз бебета не давам да се пипат въобще  Grinning
Понеже не давах и мойто да го пипат преди. Но има и спокойни майки, така че всеки трябва да си постави границите сам.

# 19
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Е да, но при нас децата до 6 години са с предимство. И обикновенно има доста хора пред кабинета, но аз изчаквам само да се освободи и нахално - или не влизам. Има и мърморещи се, разбира се, но аз или се извинявам, или по-често им хвърлям по един "гаден " поглед. #2gunfire

Определено ако влезеш преди мен, ще си имаш проблеми! Независимо дали съм с голямото си дете или с малкото щом са болни и им е зле значи е спешно. Не съм съгласна на такова предимство. Аз да чакам с болното си дете отпреда а ти да влезеш преди мен само за да го видят колко тежи. Сменям си лекарката отма!

А по темата ще кажа същото. Щом не искаш детето ти да е с болните, влез виж след кой си на ред и излез отвън да чакаш. Или звънни на лекарката че си отпред да те викне сестрата.
А за майката с трите места - ми кажи й че искаш да седнеш и сигурно ще ти направи място. Аз с малкия изобщо не мога да седна на едно място и около мен майките също не сядат а си тичат по децата. За какво им е тогава място? Да си клюфнат чантите и да не могат да седнат останалите сигурно.

# 20
  • Мнения: 1 588
Първо, най-добре предварително да звъннете на личната лекарка и да уточните час за преглед, най-добре във време, когато няма много посещения. После отивате пред вратата 2 минути преди това и влизате веднага, защото имате час.

Второ, малки бебета не се пипат от непознати (пък било и деца), особено в болница или поликлиника.

Трето, не разчитайте някоя майка с дете да ви пусне преди нея. Не е длъжна, а сигурно се притеснява за детето си или бърза нанякъде. Може да има някоя и друга мила жена, но на това не може да се разчита.

Просто се обадете предварително за час! А при толкова малко бебе посещението ми при личната лекарка винаги е било организирано като военна операция - час по телефона, отиваме с кола 2 минути преди часа ни, и по възможност във време, когато не е натоварено.

Да си призная, напоследък разредихме даже и профилактичните прегледи. Дъщеря ми изкара тежка пролет с много простудни заболявания, които започнаха след 7мия месец, когато имунната система на детето започва да изчерпва ресурсите (антителата), получени от майката. От юли насам досега е изкарала само една хрема (без усложнения) и все си мисля, че това в някаква степен се дължи на намалената бройка посещения в поликлиниката. В крайна сметка кое е по-важно, да има още 2-3 числа в картона си или да е здрава?!

# 21
  • Мнения: 3 069
Мисля , че не си права , съжелявам , но не съм на твоето мнение.Защо си мислиш , че само твоето бебе е болно???Може и дете на 15 години да много по-зле от твоето дете , но това ще го разбереш когато бебо стане на толкова , и ако е болно , независимо дали има бебе или не , ще искаш твоето дете по-бързо да влезе!Всяка маика мисли за своето дете!

ами аз си мисля, че един и същи вирус е много по-опасен за един човек на 1 или 5 месеца, отколкото за 15 годишно дете- живот и здраве като имаш бебе -да ти е живо и здраво- да не ти се налага да ходиш на лекар - ще видиш, че дори един запушен нос си е проблем за малкия човек . Странно ми е, че мамите се страхуват да се забавя пет минути повече като пускат по-малките бебета - ако го оставят да седи едва ли ще оправят положението на своето. А пък ако малките за консултация..защо трябва да се заразяват от болните- хубаво е, че някои лекари са въвели отделен ден- ние нямаме, но пък имаме отделен кабинет, където изчакваме. ако той е зает- чакам от вън

Изказването ти е като на човек с богат опит Laughing.Искам да ти кажа , че имам двама големи сина и сега чакам 3ти , и като добавим това че съм на 39 години , и че съм лежала с големия 2 пъти в болница  а с малкия 7 пъти който започна да боледува от двумесечно бебе, съм записвала винаги час предварително и не ми се е налагало да се тръшкам , че не ме пускат преди тях!!!Няма да пусна бебе преди мен , след като моето дете изгаря от температура.Пожелавам ти никога да не се сблъскваш с такива проблеми , но ще ме разбереш когато твоето детенце порасне.По пътя по които минаваш сега , аз съм минала 2 пъти.

# 22
  • Мнения: 3 069
Мисля , че не си права , съжелявам , но не съм на твоето мнение.Защо си мислиш , че само твоето бебе е болно???Може и дете на 15 години да много по-зле от твоето дете , но това ще го разбереш когато бебо стане на толкова , и ако е болно , независимо дали има бебе или не , ще искаш твоето дете по-бързо да влезе!Всяка маика мисли за своето дете!

не мисля, че написаното от мене е в тоя тон! и изобщо не съм писала, че моето дете е толкова болно! можеш да прочетеш отново!

въпроса не е в това чие дете е по-болно, а че на 4 месечно бебе не можеш да даваш лекарства както на деца над 5 годинки! и че всяка майка, която си е гледала детето го знае, но явно не на всяка и пука за децата на другите!


дидинка, често да ти кажа ако попадна на такава ще и вдигна луд скандал!

blizna4e , съчувствам ти! такива "лекари" с лопата да ги ринеш.......


Специално прочетох отново написаното от теб и мога да кажа , че определено засягаш темата за предимството на бебета , а и спомена , че твоето бебе не е било толкова болно , затова след като не си записала час за малката душичка ти сама си си виновна.Относно "но явно не на всяка и пука за децата на другите!" на всяка маика и пука 1во за неиното дете , след това за другите.Грубо е но е истина!

# 23
  • Мнения: 578
Щом един родител е завел бебето си на лекар, то не е безпричинно/предполагам,че никой не си води детето на лекар за кеф/. И когато това крехко създание е болно, трябва ли да му залепят още пет вируса докато чака пред вратата?!Защото едно е да дадеш лекарство на дете на годинка, друго на бебе на два месеца или 10 дни. Миналата седмица се обадих на лекарката си, че ще отидем с малкия, защото кашля и пак стоях пред вратата един час. По-точно стояхме навън на студеното, за да не сме пред вратата. И през това време всички пенсионери влязоха да си премерят кръвното, ама един не каза влезте с бебето. Аз лично и час да имам пак бих дала предимство на по-малко бебе от моето.Това е въпрос на съвест и човечност според мен. Всяка майка, разбира се мисли на първо място и изключително за своето дете - това е нормално, но освен майки ние сме и хора - нали?

# 24
  • Мнения: 2 663
Много се извинявам,но не мисля,че имате право и е редно така да нападате Елито!!!Разбира се,че ще се притеснява като около нея се бутат няколко болни деца,а майките не ги държат при себе си ,както според мен трябва да бъде.Където и да е това все пак е обществено място!!!Това,че засяга темата за отстъпването на място е в контекста!!!!Никои не е длъжен-ок,но тона е излишен!!!Проблема е изцяло във възпитанието и тъпотията на повечето хора!!!Ето и друг пример,въпреки,че не е точно по темата-чаках за ЖК в Шейново,намаша свободни места,а 2 от бременните бяха с приятелки за компания(седнали).Нали се досещате,че никоя от тези 2 мърли не стана,а дойдоха жени само за тонове с огромни тумбаци.Станах аз,не ми пречеше,идваше моя ред,а и бях в 4 месец!!!А това на какво прилича?!???Хората грам не се замислят,просто ми е жал за тях!!!Никаква хуманност,нищо!

# 25
  • Мнения: 9 990
Как можеш да наричаш такива майки-мърли? ShockedОбикновено бебетата се водят на консултация и за това има определено време за прием/виси на вратата!/И също така е хубаво да се обадиш на педиатъра предварително.Щом детето повръща и смяташ че е болно-то тогава се редиш заедно с другите не по-малко болни.И тогава отиваш за преглед,а не на консултация-има огромна разлика!И темата за предимството-аз пък трябва да ти кажа,че е много по-лесно да изчакаш с бебе в количката,отколкото с едно 2-3-4 годишно,което е нетърпеливо и трудно можеш да му обясниш защо трябва да чака 30-40 мин тихо пред някакъв си кабинет.И въобще не можеш да делиш майките на-майки на бебета и майки на по-големи деца!!!Това е абсурдно просто!Когато твоето стане на 6 годинки и ти се случи с кашлица и температура да висите 30 мин и да си чакате реда,тогава се върни и си прочети пак поста!Има си прием за болни,има си и консултация-това явно не си го изяснила с педиатъра ви.И това с отстъпване  в някакви си ситуации го има само в соц.страните/даже май само в Б-я/,а като ги гледам "другите" дето не им отстъпват,мисля,че  не са седнали да се жалват!
И  ненормалното ще е ако моето дете е с температура и му е зле,а аз услужливо пусна пред нас 3 майки за  консултация,ако това се случи-по-добре направо да се гръмна!

Последна редакция: ср, 16 ное 2005, 10:48 от пенелопа

# 26
  • Мнения: 101
Щом един родител е завел бебето си на лекар, то не е безпричинно/предполагам,че никой не си води детето на лекар за кеф/. И когато това крехко създание е болно, трябва ли да му залепят още пет вируса докато чака пред вратата?!Защото едно е да дадеш лекарство на дете на годинка, друго на бебе на два месеца или 10 дни. Миналата седмица се обадих на лекарката си, че ще отидем с малкия, защото кашля и пак стоях пред вратата един час. По-точно стояхме навън на студеното, за да не сме пред вратата. И през това време всички пенсионери влязоха да си премерят кръвното, ама един не каза влезте с бебето. Аз лично и час да имам пак бих дала предимство на по-малко бебе от моето.Това е въпрос на съвест и човечност според мен. Всяка майка, разбира се мисли на първо място и изключително за своето дете - това е нормално, но освен майки ние сме и хора - нали?
  202uu  202uu

# 27
  • на село
  • Мнения: 3 914
Кофти е това с бебе да чакаш, но по-гадно е да чакаш с дете над 1 годинка, то няма спиране -едно постоянно ходене по коридора е.
Иначе при нас малките деца са с предимство, но само пред кабинета
на JP-то, когато отидем при педиатъра, си чакаме реда наред с другите майки и деца, и ако има 3-4 майки си  е изпитание дакато ни дойде реда.

# 28
  • Мнения: 3 116
При нашата педиатърка пък няма час за консултация и отделно за преглед. Всичко е накуп. Освен това тя не е само педиатърка а и JP.
Без да искам да обидя никой може би мамите с по-големи деца са забравили как можеш да вкараш едно 3 месечно бебе с безумни колики в релси и да го закараш точно в определен час в поликлиниката и да успееш да го накараш да не се дере Rolling Eyes Ами просто това е невъзможно. От друга страна колко пъти аз съм имала час и като бременна, че и преди това, съм висяла поне още 2 часа отгоре  ooooh!

Та как действаме с нашата педиатърка. Мъжа седи с детето пред поликлиниката а аз чукам на вратата. Сестрата като отвори и ме види и естествено знае колко е малко бебето, отключва и ни вкарва в специална стая която е за прегледи на деца до 6 годишна възраст. И там си изчакваме спокойно. Мисля че това е едно добро решение  Flutter Ако сме повече такива деца просто седим пред поликлиниката и чакаме другите да излезнат. Ако видя по-малко бебе бих го пуснала защото знам аз през какво съм минала с Майчето.

Иначе при нас поликлиниката е малка и на площ 15 кв.м. се събират над 30 кашлящи и т.н. хорица. Представяте ли си само как ще чакам с бебето вътре  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 603
Мисля, че бебе до 1 год винаги тр да е с предимство. Защото при него болестта се развива за часове, защото яде през три часа и ако чака повече от 1/2 час най-вероятно ще зареве от глад и ще усложни прегледа, защото е много важно едно крехко бебенце да не лепне още нещо в чакалнята, а също така е важно да не стои продържително време на студено.
Моето дете вече на 1 год и 3 мес. Така, че за преглед чакаме заедно със всички. През цялото време се опитвам да го опазя от общуване с другите деца. И понеже той е много общителен, често правим сцени в коридора. Но не го пускам да се доближава до др. деца. Колкото и да е трудно, мисля, че всички майки тр да постъпват така.
Когато беше мъничък заставах пред вратата и когато сестрата ни види, веднага ни канеше вътре. Така ми беше казала лекарката, когато се видяхме за първи път - "Бебетата са с предимство. Няма да чакате, направо влизате!"
За консултации си има отделна стая. И отделен ред. Но пак малките бебчета са с предимство.

# 30
  • Мнения: 382
Не мога да не се включа... та значи - ако искаш да няма други болни деца - отиваш в  часовете за детска консултация! Другите майки извинявай също чакат там с болните си деца и ти гарантирам че еднакво ще те боли когато детето ти е болно на 7 години и на 7 месеца - РАЗЛИКА НЯМА!!!!! А и чакаш пред лекарски кабинет все пак - нормално е всички чакащи там да са болни, нали> Не мога да разбера какъв ти е проблема - никой не  е длъжен да те пуска да минаваш пред болното му дете...Какти ти се притесняваш за твоито дете - така и другите маийки - децата им като са от 6 до 13 години - на тях не им е по-малко притеснено...
не те разбирам

# 31
  • Мнения: 3 116
Повечето лекарства са за деца над 1 година. Обикновенния Панадол е за деца над 3 месеца. Ами това е разликата между едно дете на 3 месеца и 3 години   Sunglasses На едното можеш да му дадеш лекарство а на другото не.  Трябва да се справяш с бабините методи  Sunglasses

# 32
  • Мнения: 382
Съгласна, ч на бебе под три месеца не можеш да дадеш Панадол например - но случая не е такъв....
доколкото виждам детенцето е над 4 месеца и не е било с температура, повръщало по-често последните дни...
А ако дедето е под три месеца, с температура можеш да викнеш лекарката в къщи

# 33
  • Мнения: 1 107
Още преди да родя си мислех с ужас как ще чакаме на опашка с евентуално болни дечица  Sad За щастие успях да намеря педиатърка (не в поликлиника), където посещенията са с предварително записани часове, а ако графикът изостава чакаме навън, докато дойде нашият ред  Wink

# 34
  • Мнения: 3 116
Ох Иник Simple Smile

Нашата педиатърка дойде веднъж само след като прибрахме вкъщи от родилния  Confused Колко пъти съм и звъняла, детето пищи вкъщи, ние тичаме в Пирогов, а тя пръста не иска да си мръдне. Но това си е проблем на педиатърката  Twisted Evil

# 35
  • Мнения: 1 327
бях се обадила на доктора, че ще отидеме, но при него няма запазване на часове. кабинета му се намира на 3 етаж и до там просто няма начин да отидеш с количката!  никой от децата, които чакаха не беше зле! кашляха, но никое не изглеждаше толкова болно! просто си личеше как гледат да не ги предредя... определено не е приятно да си държиш бебока на ръце и да следиш да не повърне пак върху тебе, докато около тебе седят майки и гледат само да се освободи мястото до тебе и да хукнат с децата натам.. по същия начин бабите като се качват в превозно средство тичат към някое свободно място..
дори когато бях бременна не съм искала да бъда с предимство, винаги съм си чакала реда, но в случая се ядосах на безхаберието, с което се отнасяха. само една майка си държеше детето близо до себе си.
вчера бях просто бясна, как рядко се замисляме за околните! гледаме само на нас да ни е добре. нямам нищо против да чакам, но поне да не си бутат болните деца в бебата!

inik, извинявай но не мога да накарам бебока да повръща примерно във вторник, когато са часовете за детска консултация, нали?! а и дори когато има такива часове, пак има и по-големи деца, но докато доктора преглежда тях сестрата ни мери и ни бие ваксините. доктора идва за 3-4 минути да я прегледа.

# 36
  • Мнения: 1 866
Аз пък съм на принципа, че всеки трябва да си чака реда. Така се избягват излишни спорове кой бил по-важен и на кой случаят бил по-спешен. А за да избегна излишно чакане пред вратата се обаждам на педито да ми каже кога й е по-малко натоварено.

Естествено намирам за крайно несъобразително да се оставят болни или неболни деца да пипат малки бебета. Аз не давам на моето дете да го прави и не съм давала като е била бебе да я пипат.

Ще кажа още, че е крайно време джипитата да въведат някакъв ред и да започнат да дават часове. Когато живеех в чужбина винаги съм ходела на лекар с час. Просто друг начин нямаше. А ако случаят е толкова супер спешен се ходи в Бърза Помощ. С часовете се избягва това струпване пред вратата на много болни хора.

# 37
  • Мнения: 382
Елито - не искам да се заяждам, просто казвам мнението си - разбира се че не можеш да го накараш да повръща точно във вторник (а и най-добре да не се налга да ходите по лекари), но детето ти ще порасне, ще стане и на 3 и на 7 и на 13 и пак ще боледува от време на време, та ще ти се наложи да си от другата страна и тогава гарантирам ти че няма да мислиш по същия начин... само все така ще се притесняваш какво ще му лепнат другите болни деца и ще ти се иска по-бурзо да го измукнеш от там, това е...И знаеш ли - не са си намерили децата отгледани - отгледали са ги точно както и ти - и са чакали като тебе на опашки пред кабинетите...
А за посещенията в къщи. може би просто съм попаднала на съвестна лекарка - никога не ми е отказвала да дойде да види детето(като беше бебе) и лев не ми е взела за тези посещения
Желая бързо оздравяване и по-малко посещения при лекари Hug

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Ние пък сме решили този проблем генерално - взехме си лекар, който идва вкъщи - и за консултации, и при болест. В колкото и часа да му звъннем в денонощието, до 10 мин идва. Слава богу, досега само веднъж се е налагало да го викнем допълнително.
Така че начини да се избегнат болните деца има!  newsm10

# 39
  • Мнения: 9 990
Мили майки на деца под 1 годинка-хич даже не сме забравили какво е,напротив.Като няма организация педиатъра-свободни сте да го смените,също така-като ви отказва и домашно посещение-също можете да си изберете друг.Бебе с колики няма да усети разликата,ако го боли вкъщи,или навън в количката.След една година,като влезнете в графата-сете над 1 година-горещо ви препоръчвам да си прочетете мненията-полезно ще е!Трябва консултацията да не се смесва с прегледа!!!Дете,което "връща" може да се заведе и в по-малко натоварено време,но дете на 4 години с остри болки в корема-неможе!Щото апендикса може и да се спука и щото въобще не опира до Панадола,ама разликата ще я схванете след 1 година сигурно.И аз като майка не съм длъжна на всяка чакаща с бебе да се обяснявам защо няма да я пусна,още повече,ще търпя някой да ме нарича за това мърла!Щото съм си чакала и аз,когато моето беше на 4 месец и не съм се изкривила от това-когато има по-голямо струпване на хора/болни/ти не им се вреш напред с ясната цел да те пуснат,а изчакваш малко по-встрани-ок? Peace

# 40
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Ами при нас няма отделен ден за консултации и отделен за болни.  Когато ми е време за консултация просто отивам и си чакам реда.
Наистина ,никой не е длъжен да ми дава предимство,всеки има ред и отишъл за нещо.
Да не говорим,че ми се случва  да влязат нахално преди мен.

# 41
  • Мнения: 14 133
При нас и има два дена с часове за консултация.Няма болни възрасти или по-големи деца- само дребосъци.При GP-то на сина ми всичко става с предварително записан час. Е, не и за нещо спешно, ако ти се наложи.

# 42
  • Мнения: 1 399
В момента, в който влезеше някой в кабинете следващата майка изпращаше детето си да сядо до нас. Сега е "сезона на вирусните заболявания" и всички деца бяха болни... изправи ми се косата, че може и малката да се зарази, но не видях нито една от майките там да се беше замислила за това.
Само прочети пак това което съм цитирала. Замисли се, ако се страхуваш от някоя друга зараза, кое е по-правилно: ти ли да се отдръпнеш настрани със здравото си дете или всички останали майки и болни дечица /независимо на колко години са/ да стоят прави и едва ли не да ви козируват ooooh!
Ами естествено че ще изпратя отпадналото си дете да седне, докато чакаме.
Определено ти не мислиш правилно, еlitо Naughty  и може би ще го разбереш някой ден.
Въпроса можеше да бъде уреден предварително помежду ви с личния лекар /да ти посочи подходящо време за преглед/ или да помолиш чакащите за предимство.
Но за обвинения нямаш никакви основания.

# 43
  • Мнения: 9 990
...и особено да квалифицира тези майки-мърли! Tired

# 44
  • Мнения: 8 505
Не виждам за какво толкова се дразниш.Щом другите майки не се сещат да държат настрани болните се деца,направи го ти-поне детето ти ще е далече от тях.Аз не разчитам на другите да пазят дъщеря ми здрава,затова се грижа аз.Ако е болна,също я държа настрани (е,да-аз се усещам да го правя).Освен това,за да избегнем опашката,мъжът ми ни кара рано сутрин,преди да тръгне за работа,а ако все пак има някой пред кабинета,малката с един от нас чака във фоайето до стълбището,а другия чака ред.Ако съм сама,гледам отдалеко кога ми идва реда.

# 45
  • Мнения: 1 327
мдам... при нас обаче няма къде по-встрани да застанеш.. дори където са стълбите има лекарски кабинет и има хора, а да не говориме как духа там..
както и да е...

# 46
  • Мнения: 2 978
Когато Симона е болна се обаждам на лекарката.

Ако има температура, изобщо не ходя при нея, а тя идва у нас.

Ако само кашля или нещо по- леко се разбираме за час.

Не вися пред вратата, не давам на Мони да пипа другите деца, особено пък бебета.

# 47
  • Мнения: X
Извинявай, но не си права. И аз чакам, когато е баолна, дори сама ходи да дърпа децата, аз я тегля обратно, да не ги зарази или пък тя да си лепне нещо от тях, обаче настават едни писъци, едни ревове........
Много навътре го взимаш, така е с малките деца и се чака много, и все болни около тях. А защо мислиш, че щом не са изглеждали зле големите деца са били добре? Какво да имат пяна по устата ли Shocked Има си ред, всеки чака, ако не ти харесва системата си отиваш на частно, викаш доктор вкъщи и така.

Иначе при нас консултациите са в отделен сектор и в определени часове.

Последна редакция: ср, 16 ное 2005, 14:02 от Анонимен

# 48
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Абе да ви имам проблемите...
Да сте живи и здрави след две години лично се наемам да те питам как чакаш пред кабинет със щуро дете, уморено от чакане. Ще търчи- не ами и пушек ще се вдига. Не и помня името на жената която говореше, че било въпрос на възпитание- видях че е бременна - след две години и тя ще мисли по друг начин. Знаете ли как стои въпроса със здравето на бебе, когато има голямо дете в къщи, което ходи и на градина. Не е нужно даже да ходиш до кабинета на доктора за да му лепнеш някой болест- просто голямото си ги носи. Дори и да не ходи на градина не можеш да го държиш като затворник и да не общува с други деца, за да не боледуват изобщо. А лично съм на мнение, че при контакт с деца се изгражда по- силен имунитет. Синът ми е роден януари. На двайсе дни го качих в градския транспорт- защото само с такъв разполагаме. Не е боледувал изобщо. Започна да боледува в по- късен момент и то през лятото. Бебетата имат и имунитет който си носят от майките. В твоя случай те разбирам- детето повръща, ти си в паника, но в крайна сметка ще разбереш след време и позицията на майките на по- големи деца.
Аз, лично, също не харесвам родители, които разрешават на децата си да пипат чужди и то в болница. Но в такъв случай се изказвам подобаващо, ако майката не реагира.
Нещо подобно ми се случи вчера с една безучастна родиталка(много ги обичам такива). Децата ми на пясъчника. Малката е малка, ясно. На година и четири- бебе. Обикаля и пипа разни неща. Едно момиченце на около 3 години си донесе много играчки, но не искаше да му ги пипат. Когато по- голямо поискаше да пипне играчката тропаше с крака и пищеше. Нищо лошо. Има такива деца. Синът ми също не си даваше играчките преди. Но когато Мария отиде при нея и тя стана агресивна. Първия път я плесна с лопатата през ръцете. Нищо не казах и чаках някоя майка да реагира. Втория път бутна Мими, разкреща и се на бебешки(от което на мен ми потекоха сълзи от смях- в началото) и накрая и хвана ръцете и започна да ги извива. Мими се разплака - явно я болеше. Тогава се обадих и го попитах "ей, какво правиш", като чаках пак да реагира някоя майка. Е, така и не разбрах коя е майката.  Най -мразя да се разправям с чужди деца и не го правя, защото не искам някой да го прави и с моите. Но е редно някак да се обади родителя в по- напечена ситуация- когато детето безчинства.

# 49
  • София
  • Мнения: 5 828
Аз пък съм на принципа, че всеки трябва да си чака реда. Така се избягват излишни спорове кой бил по-важен и на кой случаят бил по-спешен. А за да избегна излишно чакане пред вратата се обаждам на педито да ми каже кога й е по-малко натоварено.

Естествено намирам за крайно несъобразително да се оставят болни или неболни деца да пипат малки бебета. Аз не давам на моето дете да го прави и не съм давала като е била бебе да я пипат.

Ще кажа още, че е крайно време джипитата да въведат някакъв ред и да започнат да дават часове. Когато живеех в чужбина винаги съм ходела на лекар с час. Просто друг начин нямаше. А ако случаят е толкова супер спешен се ходи в Бърза Помощ. С часовете се избягва това струпване пред вратата на много болни хора.

Съгласна съм с горното мнение  yes   За всяка майка е мъчение да гледа детето си болно.
Друг е въпроса, че нашето ДжиПи дава часове и не ги спазва, направо ми идва да я  #2gunfire като зачакаме с часове пред кабинета й, но не я сменям защото пък е много добър педиатър  ooooh!
Да добавя, че има отделни два дни за консултации, ходила съм по спешност в такъв ден и майките с бебета не са ми правили проблем досега     bouquet   


Последна редакция: ср, 16 ное 2005, 15:28 от Amidala

# 50
  • Мнения: 2 663
Първо това за мърлите го казах аз,ама май не си прочела добре какво съм написала!!!Имах предвид приятелките на двете бременни,първо чети после коментирай!!!!!!!!ИЗВИНИ МЕ ЗА ТОНА,ДРАЗНИ МЕ ТОВА КАК НАПАДАТЕ ЧОВЕК БЕЗ ДА  Е НУЖНО...

# 51
  • Мнения: 9 990
Не е така-върни се и прочети хубаво!!!
И второ-явно грешката е във вашите педиатри,а не в майките с болни деца!

# 52
  • Мнения: 9 990
...а сега като ги погледнах тея мърли как се притесняваха да не ги предредиме и се запитах - на тея майки да не са им подарили ...


Като подкрепа за думите ми,че много добре съм си прочела...явно.
Което ме навечда на мисълта,че и ти не си права да квалифицираш така,когато имаш нужда-можеш да си кажеш,а не да стоиш и да пуфтиш отстрани и после да си го изкарваш...ама хайде да не задълбявам.И не се притеснявай,аз от тон не се плаша,нито обиждам-понякога е добре някой да те навика,за да си отвориш очите. Peace

Последна редакция: ср, 16 ное 2005, 16:22 от пенелопа

# 53
  • на село
  • Мнения: 3 914
Първо това за мърлите го казах аз,ама май не си прочела добре какво съм написала!!!Имах предвид приятелките на двете бременни,първо чети после коментирай!!!!!!!!ИЗВИНИ МЕ ЗА ТОНА,ДРАЗНИ МЕ ТОВА КАК НАПАДАТЕ ЧОВЕК БЕЗ ДА Е НУЖНО...
Може и ти да си го казала, но и авторката на темата го е казала още в първия си пост и никого не нападаме, споделяме, а това че моето дете е на 1 година и 6м. не ме прави мърла, понеже съм висяла 30-40 мин. и съм си чакала реда и не съм пуснала някоя мама с бебе.

# 54
  • Мнения: 4 399
Нямам време да чeта цялата тема, така че може и да повторя някой преди мен. Мисля че абсолютно не си права. Както винаги всеки гледа от собствената си камбанария. Майките на по-големи деца да не би да си обичат по-малко децата от тебе. Ако има няколко болни бебета в чакалнята, те колко часа трябва да прекарат там с деца с температура за да дадат предимство на всички които са с по-малки деца. И това че техните деца могат да пият повече лекарства от твоето, не означава че непременно трябва да се заразяват по поликлиниките за да ти дават предимство на тебе. Като искаш предимсто, ставаш рано, хващаш си детето и си първа пред кабинета. Само след няколко години когато твоето дете ще е малко по-големичко ще мислиш по друг начин.

# 55
  • Мнения: 3 116
И като огладнее бебето вадиш цицата и даваш  Wink Пък ако нямаш цица лошо, ще търпи бебето. Трябва да се научи от рано да търпи глад докато виси по опашките Wink

Мами аз мисля че всеки има право на мнение по въпроса и трябва да уважаваме мнението на другите. Че здравната ни система куца, куца. Обаче трябва да бъдем малко по-толерантни един към друг. Ако аз съм с бебето пред кабинета и дойде детенце ако ще на 10 години с 39 градуса температура, веднага ще го пусна преди мен. Ето за това става въпрос.

 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes на всичките и лека вечер

# 56
  • Мнения: 3 116
Ох и още нещо.

Една мама нещо за коликите говори, че като реве ще реве и в поликлиниката. Явно не е имала дете с колики което по 3 часа се дере нон-стоп, което става лилаво, страх те е дали ще продиша другият път като се захласне и му броиш секундите в които не диша. Аз лично не бих коментирала други случай, без да имам информация за тях  Confused

# 57
  • Мнения: 2 663
Да,грешката е моя,извинявай!!!Реагирах остро и те обвиних за нещо,което аз съм пропуснала-пак sorry.Днеска хич не ми е ден... Hug

# 58
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Да,грешката е моя,извинявай!!!Реагирах остро и те обвиних за нещо,което аз съм пропуснала-пак sorry.Днеска хич не ми е ден... Hug
От хормоните е  Wink Hug  bouquet

# 59
  • Мнения: 2 407
По принцип бебетата са с предимство, но тук не се спазва.Аз винаги бих пуснала бебе!

# 60
  • Мнения: 2 556
Аз ненавиждам да се редя пред кабинета на лекарката ни и затова правя следното: Ако детето е съвсем леко болно (напр. настинка), лекувам го, като само се консултирам с нея по тел. Ако трябва преглед, го водя след изрична уговорка по телефона за точен час, така не се налага да чакаме повече от 10 - 15 минути. И за баткото като малък, и сега за бебка, жената идва лично у нас, ако я помоля - просто мъжът ми я взима с кола и после я откарва обратно. Пари никога не взима, макар че сме й предлагали.

Най-добре е да се намери начин да се избягва "висенето" пред кабинети.  Аз лично не понасям да чакам сред болни хора, какво остава пък с детето.

# 61
  • Мнения: 3 069
Как можеш да наричаш такива майки-мърли? ShockedОбикновено бебетата се водят на консултация и за това има определено време за прием/виси на вратата!/И също така е хубаво да се обадиш на педиатъра предварително.Щом детето повръща и смяташ че е болно-то тогава се редиш заедно с другите не по-малко болни.И тогава отиваш за преглед,а не на консултация-има огромна разлика!И темата за предимството-аз пък трябва да ти кажа,че е много по-лесно да изчакаш с бебе в количката,отколкото с едно 2-3-4 годишно,което е нетърпеливо и трудно можеш да му обясниш защо трябва да чака 30-40 мин тихо пред някакъв си кабинет.И въобще не можеш да делиш майките на-майки на бебета и майки на по-големи деца!!!Това е абсурдно просто!Когато твоето стане на 6 годинки и ти се случи с кашлица и температура да висите 30 мин и да си чакате реда,тогава се върни и си прочети пак поста!Има си прием за болни,има си и консултация-това явно не си го изяснила с педиатъра ви.И това с отстъпване  в някакви си ситуации го има само в соц.страните/даже май само в Б-я/,а като ги гледам "другите" дето не им отстъпват,мисля,че  не са седнали да се жалват!
И  ненормалното ще е ако моето дете е с температура и му е зле,а аз услужливо пусна пред нас 3 майки за  консултация,ако това се случи-по-добре направо да се гръмна!



АБСОЛЮТНО СЪМ СЪГЛАСНА С ТОВА newsm10

# 62
  • Мнения: 9 990
Ох и още нещо.

Една мама нещо за коликите говори, че като реве ще реве и в поликлиниката. Явно не е имала дете с колики което по 3 часа се дере нон-стоп, което става лилаво, страх те е дали ще продиша другият път като се захласне и му броиш секундите в които не диша. Аз лично не бих коментирала други случай, без да имам информация за тях  Confused


Напротив,знам много добре какво е,имам и записан на видео 3 часов рев и захласване и посиняване.ПАК казвам-грешката е в избора на лекар!Като отказва домашно посещение-сменяш го!Като висиш 3 часа пред кабинета-сменяш го!И коликите са си колики-държа си на мнението-като ти се захласне в поликлиниката да не би да реагираш по друг начин?
По принцип бебетата са с предимство, но тук не се спазва.Аз винаги бих пуснала бебе!
-Да,когато видимо бебето е по-зле от другите чакащи-на всеки кабинет би трябвало да има една такава бележка-пациенти в критично състояние и пациенти с температура са с предимство!Ако я няма на вратата на вашия лекар-грешка!И сега идва момента,когато има 5 дрца с температура...тогава какво правим?
И като огладнее бебето вадиш цицата и даваш Wink Пък ако нямаш цица лошо, ще търпи бебето. Трябва да се научи от рано да търпи глад докато виси по опашките Wink

Мами аз мисля че всеки има право на мнение по въпроса и трябва да уважаваме мнението на другите. Че здравната ни система куца, куца. Обаче трябва да бъдем малко по-толерантни един към друг. Ако аз съм с бебето пред кабинета и дойде детенце ако ще на 10 години с 39 градуса температура, веднага ще го пусна преди мен. Ето за това става въпрос.

 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes на всичките и лека вечер
-Ако не е на цица-да си е взела млякото предвидливо.Колкото до толерантността-може да съществува само и единствено ако детето ти не е наистина зле.Аз бих пуснала пред мен бебе,ако не ми е толкова отпаднало детето,както съм и правила.Ако обаче моето едвам стои на крака-колкото и толерантна да съм-няма да си отстъпя реда.И тук има разлика в добрата воля!

И не на последно място-почувствах се лично засегната от майката,която пусна тази тема,защото визирайки други майки в случката,тя ги нарече мърли.Автоматично и аз станах мърла,защото пък съм имала случай и да не си пускам реда,защото детето ми е имало нужда.Аз съм майка на моето дете,не на останалите.И съм почти сигурна,че тогава нейния проблем/така както го описва/ си е обикновено връщане на храна-почти няма бебе на тази възраст,което да не връща.Естествено е,че тя се е притеснила,но това не и дава право да квалифицира други,може би не по-малко притеснени от нея майки така.Ако до мен застане една такава и ме гледа лошо,вре се с количката напред и нищо не казва/например-детето ми е много зле,малко е и съм притеснена-бихте ли ме пуснали пред вас?/аз не бих била толерантна.
Последно-грешен избор на лекар,че системата е прецакана-и това е така.Но имаме право на избор-като не ти харесва на този клон-иди на съседния.И несъобразителност на майката-да се обади по телефона,да си осигури храна,ако се забавят,да комуникира с другите майки-да опипа почвата дали може да мине първа и т.н.А не да се сърди,че пред лекарския кабинет има болни деца.Които са деца на майките си.

# 63
  • Мнения: 1 581
Пълна глупост е да се съревноваваме сега коя е изстрадала повече с колики, хранен, зъби и прочие НОРМАЛНИ бебешки проблеми, няма и гаранция, че детето ми като е на 2 години няма да се разболее повече от едно бебе, нищо че мога да го натъпча после с антибиотици...

Честно казано ме дразнят майки, дето като имат бебе и целият свят им става длъжен - да им отстъпват ред, място и т.н.

Толерантност нека има и от двете страни   bouquet Peace

# 64
  • Мнения: 9 990
Точно това имах и аз впредвид, Peaceобидих се от лепнатия етикет  Crossing Arms

# 65
  • Мнения: 3 116
Е аз мислех да си замълча но на мен този път ми дойде в повече  Close

Първо това обръщение не беше за майките с деца а за приятелки на две бременни, прочетете внимателно постинга ! Не исках да се превръщам в адвокат на мамчето, но след като направихте от мухата слон явно се налага.

Второ за цялата си бременност един път не съм седнала в градския транспорт, висяла съм с 40 градуса температура в 7 месец пред лекарския кабинет повече от 2 часа и непрекъснато получавах удари в корема от разни пенсионери по автобусите. Държавната ЖК  я пропуснах защото не си правеха труда да ме погледнат и за всичко си плащах. Е ако това е "целият свят да ми е длъжен"  Twisted Evil

И тъй като  "целият свят НЕ ми е длъжен" след като ми изтекоха болничните се върнах на работа и си оставих детето да ми го гледа чужд човек.

Когато детето ми има нужда от спешна помощ, няма да позволя на някой само заради принципите му да не прави път на бебета да ми попречи да влезна в кабинета на лекаря, защото забелязвам че има подобни настроения, защото за всяка от нас в такава ситуация "ЦЕЛИЯТ СВЯТ Е ДЛЪЖЕН".

Хайде стига толкоз нерви  Sick

# 66
  • Мнения: 8 460
Не съм чела всички страници до тук и нямам намерение-гледам спор се е заформил.
Малко встрани от темата. Вчера ми стана много жал за една мама с близначета-на не повече от месец-миниатюрни,като куклички,която чакаше уж за консултация в един коридор и в непосредствена близост до кихащи,кашлящи деца и възрастни.Не знам ,как изтърпя стоически,аз не бих търпяла.Но се питам,каква е тази педиатърка,която я вика на консултация с тия две малки бебенца,знаейки,че ще имат контакт с болни.В същия коридор цари една задушевна атмосфера,няма вентилация-то къде ли има-и преглеждат както деца така и възрастни.
Егати здравната система имаме!

# 67
  • Мнения: 1 581
ritka,
Не съм те нападала. Не обичам да съм груба.

Всички сме имали проблеми - и като бременни, и с малки бебета, и с по-големи деца. Повярвай ми. За съжаление дори разбирам защо ми се ядоса  Blush

Да имаш дете си е твоя отговорност. Ти си се сблъскала с това да ти гледа детето чужд човек, а аз - с това да ида на майната си, за да съм с мъжа си. И на никоя от нас никой не й е длъжен, защото си е взела сама решението.

Никога не съм казвала, че имам принцип да не правя път на бебета, това е нелепо, но не може и като има бебета аз с моето 2-годишно болно дете да ви чакам всичките консултации, претегляния и т.н.

Защото като съм имала бебе, съм си решила проблема без да съм агресивна към никога, и очаквам от сегашните майки на бебета същата ТОЛЕРАНТНОСТ.

Наистина не искам да те изнервям, поздрави  Heart Eyes  bouquet

# 68
  • Мнения: 3 116
Сори, ама днес за пръв път откакто забременях имам гости и може да съм била по-грубичка  Wink

 Heart Eyes   bouquet и на теб Ив Simple Smile

# 69
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Аз така и не мога да схвана беснеенето в нета, освен, когато не е за оздравително освобождаване на нервите  Naughty
Който не е доволен, говори с провинилия се, обсъждат се варианти и се изисква реакция. Всичко останало е чесане на езици.
Извинявам се, може да звуча като простак, егоист и пр., но поставям собственото си дете пред другите.
Решението е доста просто, но ако се вземе, ще се развали тълпата пред кабинетите, а някой ще трябва да се занимава с часове, пък друг ще трябва да се опитва да ги спазва.
Аз ходя на консултация с час, когато е спешно, звъня предварително и така отивам. На място се извинявам и обяснявам, че не е заразно и пр.
Но ако лекарите въведат часове трябва да се съобразяват с режим, а пък пациентите ще трябва да свикнат да звънят и да ходят с ред.
Всичко останало, дето се чеше тук е пълен въздух. Всеки живее според системата-ако системата е такава, не трябва да се ядосваме. Или приемаме, или правим възможното, за да променим нещата.
А пък да беснеем... само си ядем черните дробове.

# 70
  • Мнения: 9 990
Ritka-не към теб бяха упреците са грозната думичка, а за майката пуснала темата ,с ник elito/която пусна мухата и повече не се появи!/,не се хващай!Аз също се извинявам,ако съм обидила някой с нещо Peace

# 71
  • Мнения: 717
Почти същата ситуация, само дето ни се наложи да чакаме 45 мин. пред кабинета, защото лекарката просто имала по-дълъг разговор. А отвън бяхме само майки с деца.... Накрая вдигнах скандал и си заминах, ама така ли трябва да стават нещата всеки път, ами ако детето ми е много болно....

# 72
  • София
  • Мнения: 6 743
И аз мисля,че по принцип трябва да има отделни дни за детска консултация и отделни за прегледи!!!
И по принцип УЖ е така,но педиатрите не го спазват за да не изтърват някой пациент.

Общи условия

Активация на акаунт