До Дядо Коледа писма пишат АВГУСТинските деца!

  • 26 420
  • 744
  •   1
Отговори
# 45
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Бобче, прекрасни щерки имаш, да са ти живи и здрави Heart Eyes!

Яна, не виждам, но знам, че Ицко е сладур Peace.

Така, и меденките са изпечени, и след като Дребо меси , мачка, ряза и най-важното - лапа hahaha, скрих всичко, почистих и съм гроги.

# 46
  • Мнения: 498
Бобче  Heart Eyes!
Яна не мога да видя Ицко  Confused!
Мацки да ви питам, за Коледните тържества само в нашата градина ли нямат реплики децата? Или групата на Цвета са изостанали  Joy newsm78? Не, че тя скоро е ходила, но се чуваме редовно с учителката и нищо не ми е казала  Thinking!

# 47
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Елис, споко, и ние нямаме, то и тържеството ще е без нас де - рано-рано Дядо Коледа ще им донесе подаръците още този четвъртък.

Ей го, мамин помощник:

# 48
  • Мнения: 498
Мариетка Дребен ти  е наследил таланта  Heart Eyes, а може някой ден заедно да отворите сладкарница  Hug.

# 49
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Аха, впрочем, доста правилни курабийки изряза, и с разточването се справи добре Grinning...

# 50
  • София
  • Мнения: 5 719
Ох... сладуркоо Simple Smile има на кой да се метне! Crazy  bouquet

# 51
  • Мнения: 25
ЗДравейте  Hug
Не знам от къде да я почно. Ами с начале. И двете са болни Емка с "щипеща  я муна "  - както тя сама каза, а кака с ужасно разстройство, което не се повлиява от нищо вече втори ден. Та Емка се пооправя с хомеопатия и промивки със смрадлика  ooooh! , а кака постоянно пръцка и е някакъв смръдлив ужас в къщи  Joy Не е за смях , то ама кво да се прави!!! Иначе игриви за 6 без температура и така!!! Оплаках се . За капак на всичко, тази сутрин Еми намерила на килима половинка от хлофазолина на баба си и решила да го посмулче, разбирате ли  Shocked Shocked Shocked И идва при мен кака и ми вика Мамо Емито смуче някакво хапче ама сега го изплю....и познайте  #Crazy веднага звъня на личната /добре че е било съвсем малко/, тя каза много течности - солен айрян и аз веднага правя два броя, които се изпиха....оф...момичета внимавайте скривайте всичко на високо  . Моите лекарства са скрити, но баба всеки ден си ги реже там нещо и колко пъти и казвам да внимава, че намирам парченца по земята....оф...оплаках се  Confused
Гита - Как е Емица  Praynig
Коледни подаръци - аз винаги купувам в последния момент и тази година няма да изневеря на този си навик  Wink
Бобче - отначало се стреснах с това клипче, но после така се посмях, ама вие наистина сте лудички ама сладички   Hug
Мариета - много е сладък малкия професор  Heart Eyes и как ти помага само...кулинар   chef
Яна - снимките са супер, аз ги видях още рано рано в ФБка  Hug много са сладки и двамата изрисувани....за 6 !!!
 Hug

# 52
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Ах, Вася, и вас ли ви нагази - отвратителен е този вирус, че и повтаря Confused.
Давай компот от дренки, чай от нарови кори, няколко капки йод в с.л. вода и може една цяла ампула от 40 мг гентамицин - също в малко вода. В тези случай нашата педиатръка изписва и бисептол, гастрокинд, ако се наложи - и но-шпа за успокояване на стомашно-чревната лигавица.
Бързо да ви минава, а за Емка - май баба й е за бои - и аз само вървя и дудна на нашата да си вдига нависоко лекарствата, че такава беля може да стане ooooh!...

Благодаря за комплиментите за помагача, ама той май повече пречи - ей на цял ден размъква подире си формичките, а те моите - един кашон - кога ще си ги прибера - незнам.
А преди малко набарал буркана с маковото семе и...половината замина в прахосмукачката Close...ще си пренасям кухнята в съседите докато му дойде акъла в кратуната...

# 53
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Хай, хора.

Ние днес си минахме по реда с празнуването на 9 РД на Тантура. Децата се набесняха, бяха вир вода на финал, т.е. явно им хареса. От клуба Танти получи чанта на High School Musical - отсрамиха се за недоволството ни от миналата година. Получи доста енциклопедии, даже сега чете едната, а от "гаджето" има сребърна верижка с висулка  Mr. Green

Еммица кашля като дъртак, сополи в изобилие, под носа е червена. Поне е прегледана и знам, че гърдите са чисти. Ще си постои тази седмица в къщи, пък дано се оправи.

# 54
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Бобче, сладурки сте страшни... Да нагушкаш кикотещата се певица и малкото пухче. Hug Hug Hug
Яна, чуден рожден ден. Личи си, че децата са се забавлявали.  Grinning
Мариетка, помагача е един път.  Peace Ти сега не протестирай, щото след година-две той ще върти кухнята, пък ти само ще седиш и ще си свиркаш. Wink
А ние днес си спретнахме една пълна програма.  Grinning Сутринта бяхме на премиерно представление на "Малкият Мук" в Младежкия театър. На първия ред, моля ви се. За Теди беше ясно, че ще гледа с интерес, но Сашо като отвори едни очи като понички и не гъкна до финала. Толкова беше впечатлен. В началото имаше и Дядо Коледа, което беше изненада от страна на театъра. На софиянки горещо препоръчвам представлението. Толкова е пъстро, забавно, весело, с много песни, танци и ефектна сценография. Продължава един час и в салона имаше деца, по-малки от Сашко, които си гледаха с огромен интерес. Заслужава си определено. Ако имате възможност, водете децата. Peace
После поработихме с Теди малко над украсата на елхата, но още не сме готови, така че елхата си стои на терасата. А вечерта направихме меденките. Мммм, станаха чудни. Другата събота-неделя ще си украсяваме вече. Grinning Ако останат до тогава, че ония двете що меденки опукаха, не е за описване. Crazy

# 55
  • Мнения: 3 595
Умрях от глад, докато ви четох  Heart Eyes

# 56
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Умрях от глад, докато ви четох  Heart Eyes

Нали... Mr. Green

Васе, как сте днес? Надявам се да сте успели да преборите гадта и вече да ви е по-свежо пред очите. Praynig Гушки на всички. Hug

# 57
  • Мнения: 389
забавлявате се гледам Joy Joy
аз съм в чуденка. Калоян е приет в ОДЗ, и не знам дали да го записвам. Ако го запиша в ОДЗ,ще трябва да са разделени с Марти. Но той е приет и в общ ясла където беше Марти,там мога да го пусна когато преценя., а в ОДЗ трябва да го запиша до петък. Ако го оставя  за общ. ясла ,ще има  9,3 т. /1т от яслата, и 0,1т затова,че има брат в ЦДГ/. Само да не прецакат системата дотогава. Не знам какво да правя newsm78 newsm78

# 58
  • Мнения: 25
ЗДравейте  Hug
Лу - днес са доста по добре, но ги оставих вкъщи, ако трябва ще си постоят и повече  Peace
valeske   - голяма дилема бре....ами какво да те посъветвам, хем не е хубаво да ги разделяш децата, хем пък ако не го запишеш в ОДЗ-то, после може и да няма места!!! Помисли си добре как ще ви е най-удобно на вас!!!

# 59
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Валеске, и аз мисля, че трябва да подходиш и от гледна точка на удобството. Важно е къде ще ти бъде най-удобно да ги водиш, защото да се водят две деца на две различни места не е все едно (на мен това ще ми предстои догодина, като тръгне Теди на училище ooooh!). Добре би било градината да е максимално близо, така че погледни и за това. И не на последно място, виж и коя е по-добрата градина като база, отношение на учителите към децата и т.н. Иначе 9,3 т. не е лошо. Почти е сигурно, че с толкова точки ще го приемат там, където искаш. Но пак зависи - както от броя на децата с повече точки, така и от самата система, която наистина може да претърпи поредната промяна. Макар че това последното не ми се вярва много, защото се видя, че горе-долу работи добре. С пъти по-добре е отколкото среднощното висене от 1 януари пред градината или пък записването на детето, още след раждането. Най-добре направи класическия американски тест: теглиш черта по средата на един лист, пишеш от едната страна единия вариант, от другата - другия, и отдолу започваш да изброяваш условията/подробностите. След което даваш по 1 точка за всяко - на места може и двата варианта да имат по точка, на други - само единия, или пък нито един от двата. На финала събираш точките за единия и другият вариант, и виждаш кой води. Доста добра информация излиза по този начин Пробвай. Peace

Общи условия

Активация на акаунт