Бракстън Хикс контракции

  • 51 072
  • 72
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Някой имал ли е сериозни последствия от тях?!

Мисля, че са по-опасни в ранна бременност, в напреднала може да доведе до преждевременно раждане.

# 46
  • Мнения: 181
При мен тези подготвителни контракции през първата бременност се появиха към края на 7-я месец.Усещах точно стягане и втвърдяване на корема за кратко време...Но в края на 8-я започна и да ме наболява,доки тогава каза,че може и да не са подготвителни,а да са си съвсем истински...А аз така и не разбрах точно какво представляват истинските контракции,защото раждах секцио.

# 47
  • Мнения: 722
Контракциите не са безобидни. Затова и (почти) винаги изписват магнезий.

# 48
  • Мнения: 30
То като са нещата за магнезий си е много добре, ама като ми включиха Гинипрал и Изоптин - е тогава вече е много гадно  Cry Магнезия си е дори полезен за майката и бебето, докато това никак не важи за другите две  Rolling Eyes

# 49
  • Мнения: 4 615
Някой имал ли е сериозни последствия от тях?!
Мисля, че са по-опасни в ранна бременност, в напреднала може да доведе до преждевременно раждане.

То няма нищо безопасно в преждевременното раждане.

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Някой имал ли е сериозни последствия от тях?!
Мисля, че са по-опасни в ранна бременност, в напреднала може да доведе до преждевременно раждане.

То няма нищо безопасно в преждевременното раждане.

Е, разбира се, рисковано е, но има повече изгледи да оцелее бебето, отколкото при аборт.

# 51
  • София
  • Мнения: 313
Здравейте и от мен,
Aко може да вмъкна и моето лично мнение, всичко си зависи от организма, има мами дето си имат контракции цялата бременност и дори преносват,  има други, при които се скъсява шийката и т.н., тоест всичко си е строго индивидуално, поне до момента от моите наблюдения мога такъв извод да извадя.

# 52
  • Мнения: 30
На скоро разбрах, че моята лична лекарка, с едно от децата си е имала контракции от шести месец, плюс разкритие и скъсена шийка! Тогава не е имало такива лекарства, каквито сега се изписват в такива случаи. Въпреки това е преносила, а сега въпросното бебе е голям, здрав мъж  Wink

# 53
  • Варна, Шумен
  • Мнения: 42
Аз също започнах да получавам такива контракции от 7 месец. В 8 месец стнаха доста по чести и лежах в болница на системи за да предодвратим евентуално преждевременно ражданесега съм в 9-ти и продължават вземам магнезии и нош-па!!!!

# 54
  • Мнения: 16
В 5 месец ме хвана вирус и вдигнах температура 39.4. Тогава започнах да усещам регулярна болка в яйчниците, все едно ми идва цикъла.Тогава лекарката ми каза,че това са контракции и да пия 3х2 Магне В6 и 3х2 Но Шпа и болките спряха. После намалих магнезия и спрях Но Шпа-то, но от 7 месец си усещах втвърдяване на корема, най-често на дясната му половина и лекарката ми каза, че бебето бута и да продължавам да си пия магнезия. В осмия месец контракциите много зачестиха и на последниа запис на тонове бяха 3 за 15 мин.Тогава се уплашиха да не родя преждевременно и ми изписаха Гинипрал 2х1, Изоптин и Магне В6 3х3. И въпреки това продължих да си усещам стягането, като започне от към 14-15ч. следобед, през около 20 мин., докато не изпия Гинипрала към 21ч. При най-малкото друсане в колата и ми се стяга корема, дори да лежа пак. Магнезия изобщо не им влияе, но от Гинипрала спират. На последните 2 записа нямах контракции и ми казаха да спра Гинипрала, но мен ме е страх, защото си ги усещам и то по много. След седмица влизам в 9 месец, дано да устискам поне дотогава.

# 55
  • София
  • Мнения: 313
Здравейте и от мен пак,
Значи заради тези Бракстън Хикс контракции лежа за 2ри път в болница, омръзна ми от системи Кормагнезин, да не говорим, че при пипане всички ми обесняват как имам втвърдяване, седя на апарата за записи по 1 час, не могат да ми засекат нито една контракция, а аз усещам стягане. Оказва се, че бебето много се обръща и понякога доста често то се обръща и засяда за няколко секунди и изглежда като контракция. Луда работа. Пия си Нутри Мага и това е, усещам си пак стягане, незная от бебе ли е контракция ли е....така че момичета кураж и това е. Супер досадни контракции са тези, аз лично от 5тия месец се боря с тях, разбира се, безуспешно!!!

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Наскоро имах "фалшива тревога". Цяла нощ не мигнах заради чести стягания в корема, придружени с лека болка като менструална и отделно в кръста. Но докторът на сл.ден ми каза, че не е родилна симптоматика, защото ако са истински контракции, няма да се успокояват като станеш да се разходиш или смениш позата.

# 57
  • Мнения: 16
Наскоро имах "фалшива тревога". Цяла нощ не мигнах заради чести стягания в корема, придружени с лека болка като менструална и отделно в кръста. ...
да , аз преди 2-3 дена имах нещо подобно и се постреснах.. newsm78

# 58
  • Мнения: 1
Здравейте!!! В момента съм бременна в 7 мес. В 5 мес. лежах в болница за задържане. Тогава се бяха появили болезнени и чести контракции, като болката беше силно придърпвани в областта около пъпа. В момента съм на инжекции - папаверин, аналгин, алергозан, поради появили се отново болезнени контракции. Сега болката е много ниско долу. Преди да станат болезнени имах изглежда от тези на Бракстън Хикс - 10 дни. Четох, че може да е от дехидратация, а точна тези дни, покрай празниците си бях нарушила режима.  Сега съм на легло и ми остават още 3 дни терапия. Болката изчезна, като цяло, но остана такава ниско долу в дясно. Можело да е от това, че бебо от седалищно сега се е обарнал и главичката му е точно там. Термина ми е на 15.03. Дано да избутаме. ooooh!

# 59
  • Мнения: 2 231
Сега като Ви чета се чуда аз ли нещо не съм на ред. И двата пъти не съм имала контракции до самия финал  Rolling Eyes Никакви, даже при записите на тонове в последните седмици  Confused
Но пък може би донякъде е по-малкото зло  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт