млечница и алтернативи за преборването и

  • 474
  • 5
  •   1
Отговори
  • Германия
  • Мнения: 8 096
Следният проблем: преди няколко седмици синът ми имаше млечница, давах предписаното от педиатърката лекарство, миконазол е основната съставка, бебо връщаше всяко ядене, почти веднага след като му е давано лекарството, последва спадане на теглото. Млечницата се изчисти и сега забелязах, че пак има петънца в устната кухина. А при мен (т.е. гърдите ми) не забелязвам или усещам нищо от изброените признаци за млечница, изчетох всичко в Библиотеката и по сайтовете на ЛЛЛ.
Та възможно ли е да я прихваща примерно от играчки или и аз вече не знам от какво, а при мен да я няма?
Или освен даване на миконазол, има ли други начини (дори и с домашни средства) да  се изчисти тая напаст?  Sad 
...или да вдигна аларма в яслата да следят бебетата и да мият играчките newsm78

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 701
Пробвай с Дактарин!Много е ефикасен.Ако го няма там да ти го изпратат от тук!Сина ми много често имаше проблем и той ми помагаше.Сега малката има по езичето-намазах я  и започват да намаляват.
Дано подейства и при вас.
Поздрави!  bouquet

# 2
  • Мнения: 2 531
Има да - сода за хляб, но мисля че ще е по- гадно от оралните антимикотични гелове! Освен това ако ползвате залъгалки не забравяй и тях третираш!

# 3
  • Германия
  • Мнения: 8 096
Има да - сода за хляб, но мисля че ще е по- гадно от оралните антимикотични гелове! Освен това ако ползвате залъгалки не забравяй и тях третираш!
Залъгалки- не, така или иначе мия редовно и което може изварявам. Проблема е, че в яслата едва ли пречистват играчките, и като знам тук някои как си гледат децата, явно ще се боря често с подобни болежки Close

# 4
  • София
  • Мнения: 2 249
Доколкото знам флуконазол се предписва като по-ефективен в такива случаи,  но като алтернативен начин можеш да използваш екстракт от семената на грейпфрут(няма няин да го нямате там). Ето тук има насоки за използване:
http://www.drjaygordon.com/bf/thrush.htm
Също ацидофилус е добра добавка при кандида- "If not using Gentian Violet, it may be helpful to treat baby with acidophilus by rolling a wet finger in acidophilus powder (break open a capsule), and let baby suck on the finger right before a feeding. Use 2x first day, 2x second day only."
Ето тук има добри съвети като цяло за кандида при майката, но има какво да се вземе и в твоя случай:
http://www.kellymom.com/newman/c-candida_protocol.html
Успех:)

# 5
  • Мнения: 695
содата наистина е много ефикасна.малката имаше мле4ница преди няколко дни казаха ми за содата намазах я и на другия ден ве4е нямаше и следа от това гадно нещо.слагаш малко сода на една 4иста марли4ка и натриваш засегнатото място.ако имаш дактарин малко по касно мажеш и с него и готово.
относно това дали проблема е в теб едвали.и аз следя вси4ко да е 4исто,изварено и т.н ама то детето паха в устата вси4ко newsm53 а като се има на предвид 4е сега е по студено и пове4ето и дрехи пускат власинки ето ти е готова гадорииката newsm12

Общи условия

Активация на акаунт