За домашните посещения на педиатъра

  • 1 373
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14 133
Не е така!!!Пък и всичко си е до човещината на доктора.Нашият сигурно си оправил бумащината след като взехме акта за раждане на детето.

# 16
  • Мнения: 46 488
Може и да не съм права, но си мислех, че реда е такъв: когато записват в регистрите на поликлиниката новия пациент, ако не впишат ЕГН, трябва да внесат сумата, полагаща се за Свободен прием, ако не я вземат от нас, трябва да я извадят от джоба си newsm78
Може би тези, които не взимат пари въобще не записват детето до излизането на ЕГН-то  Thinking

# 17
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Ами и аз вече незнам. Явно всеки лекар процедира както му скимне:(
Нашата дойде на следващия ден след изписването,прегледа Алекс и ни обясни същото нещо за ЕГН-то и ни поиска обаче 5 лв. ,но свеките даде 20 лв. и тя разбира се си ги взе. Друго посещение не е правила,а аз знам че са две задължителни.
Но както казах,на който,както му изнася явно Close

# 18
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Доколкото знам, педиатърът трябва да дойде веднъж в деня на изписването/прибирането в къщи и още 3 пъти през първия месец на бебето. Нашата докторка така и направи и нито веднъж не намекна, че и дължим нещо, макар и нашият акт за раждане да излезе месец след самото раждане. Не съм и плащала и след това за две-три домашни посещения. Смятам, че не е редно да ви иска пари, пък и чак 20 лв - айде бе!

# 19
  • Мнения: 2 556
Бебка я изписаха на 3 дена от родилното, беше с много силно разстройство. Нашата педиатърка идваше всеки ден 4 дена подред да я види + още 2 пъти преди да вземем акта за раждане с ЕГН-то. Един лев не ни е взела жената. Изобщо не знам да има такава практика с 20-те лева  Shocked

# 20
  • Мнения: 2 672
нищо не сме плащали

# 21
  • София
  • Мнения: 2 683
И нашата дойде цели четири пъти през първия месец при това без да се обади. Просто минаваше да види бебето. И никога не ми е искала пари.
И при дъщеричката на кумовете, която се води също при нея, е ходила 4 пъти.

В същност обясни нещо, че тия посещения трябвало по принцип да ги направят платени, но не съм го тълкувала като сигнал, че и дължим нещо.

Чак пък 20 лева - много ми се вижда, че то това си е почти един пакет памперси.

# 22
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
Явно имат право да ги искат, но повечето джипита влизат в положение, че ЕГН-то не можем да го кажем на първото домашно посещение и просто по-късно оформят документите. В нашия случай ми каза да и кажа ЕГН-то на първата консултация в поликлиниката на 20-я ден.

Общи условия

Активация на акаунт