Някой чувал ли е за отслабване с ананас и водка?

  • 11 779
  • 86
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 320
Някой чувал ли е за това чудо... Отслабвало се с до 3 кг на седмица. Някаква руска диета е. На мен ми я сподели майка ми, а пък тя е разбрала от своя позната, която е свалила към 6 кг за 10-тина дни, като казва, че не се е лишава от нищо.
Става въпрос за следното : 1 ананас, заедно с кората се настъргва и пасира, сипва се към него 500 мл водка. Остава се в хладилника да престои 1 седмица и след това се започна да се пие сутрин и вечер по 1 суп.лъж., както и ако се яде по-тлъсто или сладко 15 минути преди това пак по 1 суп.лъж.. Няма ограничения, може да се яде всичко, ако искаш да свалиш повечко ограничаваш тестените продукти. Та въпроса ми е, някой чувал ли е за това чудо? Аз между другото забърках сместа и чакам да отлежи в хладилника, но ще ми е интересно да прочета, ако някой го е пробвал.

Последна редакция: вт, 14 дек 2010, 15:07 от запазена ма®ка

# 1
  • Мнения: X
чудесна комбинация
алкохол концентрат + сладък плод

гарантира отслабване и то на 100%
но само след като докара цироза и диабет
наздраве

# 2
  • София
  • Мнения: 1 320
Сарказъма ти е излишен! Чак пък цироза от 2 суп. лъж. на ден.... оф, както и да е! Сега си спомних, защо не обичам да пиша из форума!

# 3
  • Мнения: X
и на мен ми се иска да е сарказъм, но не е

прочети малко какво става с метаболизма, кр. захар и черния дроб при смесване на алкохол със захар, в случая фруктоза

пиша го само защото тук има достатъчно ГБП, които ще ти се вържат
и постепенно ще станат алкохолици-диабетици

# 4
  • SA
  • Мнения: 3 196
Не ми се вярва тази комбинация да води до отслабване, ако човек продължава да си яде както се е хранил до момента.
Ама пък от 20-30 мл сок от ананас с водка дневно чак да се получи цироза и диабет , доста пресилено звучи. Подобни малки количества нито могат да увеличат алкохолната концентрация в кръвта, нито пък могат да увредят черния дроб при един здрав човек, тъй като алкохолът бързо се метаболизира до нетоксични продукти. Виж друг би бил въпроса, ако посочената смес от 1 ананас и 500 мл водка се изпиват за 1-2 дни.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 320
Готовата смест е за  2 месеца, но според мен и за повечко ще стигне. И на мен много не ми се вярва да дейтва. В разни руски форуми обаче много го хвалели...но аз нещо не се справих с търсенето и руския език Simple Smile

# 6
  • SA
  • Мнения: 3 196
запазена ма®ка, действително се среща подобна рецепта в руските форуми и някои твърдят, че са отслабнали по този начин.
http://forum.gotovim.ru/forum9/topic7344.shtml
Като я изпробваш и ти, ще споделиш дали има резултат. Успех!

# 7
  • София
  • Мнения: 1 320
kameloth, аз още не съм го пробвала, защото бях болна, но от утре ще почна и аз Simple Smile Майка ми го пие от миналия понеделник (20.12) и до вчера е със 3,500 кг по-малко. Едно мога да ти кажа, че си папка абсолютно всичко и не е спазвала някакъв режим.

# 8
  • Мнения: 850
 newsm78 ще очаквам с нетърпение още отзиви

# 9
  • Мнения: 1 095
И аз ще чакам да споделиш резултати !  Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 18 679
 Joy Ох, тия руснации! Само формулата на бебетата още не са по4нали да забъркват с водка или поне не си признават hahaha

# 11
  • Мнения: X
просто не си признават  Mr. Green

# 12
  • GYM
  • Мнения: 814
 запазена ма®ка, ти не разказваше ли допреди малко сърцераздирателни истории в клюкарника?  newsm78

# 13
  • София
  • Мнения: 1 320
и те какво общо имат с това? Не съм спряла да ям! Не разбрах какво искаш да кажеш с коментара си, както и да е! Сърцераздирателни.... Laughing, оф, както и да е!

# 14
  • SA
  • Мнения: 3 196
запазена ма®ка, наистина се изненадвам от това, че майка ти е отслабнала с 3,5 кг за една седмица само от тази смес. Ще чакаме след седмица- две какви ще са резултатите при теб.
Пиши и не обръщай внимание на злонамерени коментари!  Hug

# 15
  • Мнения: 1 427
много интересна диета  Crazy ще чакам с нетърпение отзиви от някой лично изпробвал я.

# 16
  • Мнения: 1 095
Честита нова година, момичета !  Hug
запазена ма®ка  Hug

# 17
  • Мнения: 3 157
В плода от ананас се съдържа ензим бромелаин-той разгражда белтъците и е възможно най-безсмисленото,което може да се пие за отслабване...нали търсиш разграждане на мазнини,а не на белтъци....кората на ананаса ми е чудно как може да се пасира-тя е кошмарно твърда и бодлива и в нея няма абсолютно нищо полезно....
Пиенето на водка на гладно и яденето на тлъсто в диета за отслабване пък чувам за първи път,наистина има ли има здравомислещ човек,които да се върже на това? Shocked

# 18
  • София
  • Мнения: 1 320
Честита Нова Година, момичета!!!  Hug

шоколадче, кората се пасира! Аз направих тази смес и майка вече го пие от 20.12..В руския форум пише да се рендоса и след това да се пасира. Аз не успях да го рендосам точно по тази причина, че кората е много твърда. Затова нарязах на кубчета и успях да пасирам след това. Стана си еднородна смес, като пюре.
Аз също попитах тук, защото и на мен ми се струваше нереално как може да се отслабне с това нещо. Факт е, че майка свали няколкото излишни килограма, а нейната приятелка е свалила 8 кг с тази смес. Аз все още не съм я пробвала.... И това не бих го нарекла диета, просто е от рода на всичките неща, които се пият за отслабване. Единствено, казват, че ако го пиеш, не изисква диета, а че може да ядеш дори и по тлъсти меса.

# 19
  • Мнения: 241
а с чист спирт не става ли  Thinking и каквада е водката , че може да попаднеш на менте  Drunk

# 20
  • Мнения: 3 157
Лелеее,ти верно ли мислиш да пиеш 95%спирт Shocked Shocked ShockedТе и алкохолиците си го разреждат....направо ме разбивате с тия ,,идеи''....

# 21
  • Мнения: 1 427
 Joy Joy Joy
и да не отслабнеш, поне като си в перманетно алкохолно опиянение - няма да ти пука че си дебела  hahaha

# 22
  • Мнения: 1 095
оооф,много тъпи коментари напоследък... ooooh!

# 23
  • Мнения: 17
В плода от ананас се съдържа ензим бромелаин-той разгражда белтъците и е възможно най-безсмисленото,което може да се пие за отслабване...нали търсиш разграждане на мазнини,а не на белтъци....кората на ананаса ми е чудно как може да се пасира-тя е кошмарно твърда и бодлива и в нея няма абсолютно нищо полезно....
Пиенето на водка на гладно и яденето на тлъсто в диета за отслабване пък чувам за първи път,наистина има ли има здравомислещ човек,които да се върже на това? Shocked
  Напротив Naughty.Анансаса се използва в много диети,а и аз съм чувала че се отслабва от него.За водката обаче не съм убедена Thinking

# 24
  • Мнения: 3 157
Мда,а дали правиш разлика между сок/плод от ананас пресен и спиртен,вкиснал разтвор на плод+кора..между другото пияндурниците като му ударят сутрин по едно,след това не ядат с дни,та може и да се отслабва с концентрати,знам ли....Simple Smile

# 25
  • София
  • Мнения: 1 320
eee вие пък го изкарахте, че ставаш сутрин и пиеш по една водна чаша от това! Както и да е! Не казвам, че е здравословно или пък не, че е незнам какво, просто попитах, дали някой е чувал, но както винаги тука се съсипаха разни компетенции да изказват мнение какво е що е, кой пиандурник и прочие!

# 26
  • Мнения: 1 095
запазена ма®ка, аз ще чакам да споделиш резултати  Hug
Остави злобните коментарчета на страна и не им се връзвай, просто някои хора си нямат друга работа явно Wink

# 27
  • ВАРНА
  • Мнения: 83
След тази новина вече не съм толкова сигурна, че малко алкохол сутрин е много лошо нещо...  Wink Grinning


"....Чаша греяна ракия сутрин и никакво ядене вечер - това е рецептата за дълголетие на баба Иванка Маринова от с. Войсил, община Добричка. В клуба на пенсионера в отстоящото на половин километър село Драганово днес по обяд се събраха близки и познати на столетницата....  Баба Иванка е родена на 1 февруари 1910 г. в с. Стефаново в многодетно семейство... Цял живот е работила на полето, не се е лишавала от нищо, но най-вече е спокоен човек, който не се трогва как да е. Сега чува тежко и комуникацията с нея е трудна работа, но това я държи встрани от хорските неволи и ядове. Преди 5 години за първи път се обърнала за помощ към лекарите, защото си счупила крака и докато всички се притеснявали за изхода от операцията, тя обещала на хирурга, че ще го покани на 100-годишния си юбилей..."  Grinning


 

# 28
  • Мнения: 17
Мда,а дали правиш разлика между сок/плод от ананас пресен и спиртен,вкиснал разтвор на плод+кора..между другото пияндурниците като му ударят сутрин по едно,след това не ядат с дни,та може и да се отслабва с концентрати,знам ли....Simple Smile
  Къде прочете,че трябва сока да вкисне,спирта във водката според мен не позволява,но ти явно разбираш повече-браво.Чудя се защо е тая злоба към авторката?Изглежда сякаш те гони махмурлук някакъв,а и доста знаеш за навиците на алкохолиците. Peace

# 29
  • в колонките
  • Мнения: 510
Здравейте,девойки. Hug.От отдавна ви чета постовете,но всички уж сте "компетентни",а пък никоя от вас не направи опит даже да види колко ml е една супена лъжица.Ами моите с.л са от 5ml.Значи според вашите теории от 5 мл.водка дневно ще се напиете или ще станете алкохолици? hahaha.Имам в предвид чистото количество водка,че останалата част е ананас,нали?Освен това от малкото,което зная за бромелаина е,че разтваря сложните липиди,както и подобрява храносмилателния процес.Не е възможно да станете алкохолици от това количество,така,че моля помислете преди да побликувате нещо.Може и да пробате с четвърт доза-аз мисля да го направя.Ще пиша за резултатите,но по-късно.Нищо не ми коства-нито съм алкохолик,нито ще стана.Може пък и да помогне да се освободя от няколкото кг. от празниците.На всички желая успех и моля без заяждания,пишете вярни неща.  bouquet

# 30
  • София
  • Мнения: 5 689
Не зная дали се отслабва от това, но аз сутрин и вечер пия по 40 капки спиртен извлек от сибирски женшен за засилване на имунитета. Това прави ли ме алкохоличка? Много тинктури (билкови, прополис) представляват спиртен, водно-спиртен или маслен извлек.

# 31
  • Мнения: 3 157
Силвия,явно твоите супени лъжици са доста нестандартни Laughing Laughing LaughingСупените лъж.имат вместимост 15мл....ако разбира се правиш разлика между супена и чаена лъж.,де:)))))
Алкохолиците бяха споменати във връзка с поста на една девойка,която искаше да пие чист спирт....95 градуса сутрин,вечер и още няколко пъти дневно...от пиенето на прополис или жен-шен няма да се алкохолизирате,споко....

# 32
  • в колонките
  • Мнения: 510
Шоколадче,естеството на работата ми е такова.У дома ми пълна супена лъж.с течност е около 7-9 мл.Гърция може да е във финансова криза,но лъжици,работа и парици за добра посуда все още си имаме.Приятна вечер желая.

# 33
  • в колонките
  • Мнения: 510
С риск да стана досадна тази вечер-иска ми се преди да затворя лаптопа да кажа на Шоколадче:мило момиче,една стандартна супена лъжица има вместимост 5 мл./можеш да се увереш,като видиш в нашия форум/.Не обиждай,без да си сигурна в нещата.И второ: СИВИЛА се казвам с ударение на първото И.Бъди здрава и лека нощ.  bouquet

# 34
  • Мнения: 3 157
Мда,досадна ставаш...и аз съм сигурна във вместимостта на супената и чаената лъжица....не се съветвам с форуми относно това:))))))

# 35
  • Мнения: 0
С риск да стана досадна тази вечер-иска ми се преди да затворя лаптопа да кажа на Шоколадче:мило момиче,една стандартна супена лъжица има вместимост 5 мл./можеш да се увереш,като видиш в нашия форум/.Не обиждай,без да си сигурна в нещата.И второ: СИВИЛА се казвам с ударение на първото И.Бъди здрава и лека нощ.  bouquet

1 супена лъжица е 15 мл , но 5-18 грама(според това какво точно се мери,т.е специфичното тегло на продукта).

http://www.botanical.com/botanical/cvcookix.html
http://en.wikipedia.org/wiki/Tablespoon

Последна редакция: чт, 06 яну 2011, 22:11 от vess91

# 36
  • Мнения: 903
А,това не е ли гадно след като кората се пасира? Чудя се дали ще мога да го пия. На мен ми звучи логично, ананса го дават навсякъде полезен за отслабване. Сигурно ще пробвам. И още един въпрос, сутрин и вечер, ама преди яденен ли?

# 37
  • София
  • Мнения: 5 689
Аз, вместо проверка в Уикипедия, си проверих лъжиците в кухнята с мерителна чашка. Една супена лъжица има вместимост 7 мл.
А въпросът за алкохолизма беше риторичен. Grinning

# 38
  • Мнения: 1 095
Ооох, айде стига с тия лъжици !  Sick
Давайте само по темата !

# 39
  • Мнения: 241
Силвия,явно твоите супени лъжици са доста нестандартни Laughing Laughing LaughingСупените лъж.имат вместимост 15мл....ако разбира се правиш разлика между супена и чаена лъж.,де:)))))
Алкохолиците бяха споменати във връзка с поста на една девойка,която искаше да пие чист спирт....95 градуса сутрин,вечер и още няколко пъти дневно...от пиенето на прополис или жен-шен няма да се алкохолизирате,споко....
ама аз не съм казвалa че ще го пия този чист спирт  Mr. Green само питах в шеговития (както се надявях) тон на темата.

Последна редакция: пт, 07 яну 2011, 16:48 от Шарена Сол

# 40
  • в колонките
  • Мнения: 510
Здравейте,девойки.Сложих 200мл.водка Абсолют/няма друга у дома,че не сме по пиенето/ и половин ананас.Затворено и в хлрадилника.Да отлежи няколко дни.dikan,мила,аз снощи съм мерила вместимостта на суп.лъжица у дома със спринцовка.И ми дава 5-7мл.Или спринцовката лъже? Joy.Значи да вярвам на всевъзможни писания,а не на фактите и очите си Grinning.Ще го почвам в другата седмица.Ако не помогне,то на мен няма и да ми навреди.Аз нямам кг.за сваляне,само поддържам.Приятна вечер желая.  bouquet

# 41
  • Мнения: 0
Аз, вместо проверка в Уикипедия, си проверих лъжиците в кухнята с мерителна чашка. Една супена лъжица има вместимост 7 мл.
А въпросът за алкохолизма беше риторичен. Grinning

Аз също проверих- при мен е 14 мл.  Simple Smile

# 42
  • София
  • Мнения: 1 320
Супените лъжици са приблизително 10 мл., моите са толкова. Голям спор!!!

sivila, трябва да престои 7 дни, на 8 вече може да кусаш Simple Smile

DidiP, то оставам съвсем малки частици от кората, но като цяло се полушава едно еднородна смес, като пюренце.

Аз още не съм се накумила, да го почна, но 3-4 пъти кусах от него. В интерес на истината ми се струва, че с времето водката изветрява и вече не е чак толкова неприятно.
Майка ми го пи 18 дни и свали 4-4,5 кг без да спазва какъвто и да е хранителен режим. Днес си замина за Испания и там ще си забърка нова смес и ще го продължи да го пие.... От моята смес остана около половината, ще вида от кога ще я допия аз.

# 43
  • в колонките
  • Мнения: 510
Запазена марка,мила хайде заедно от другата седмица.Аз се храня по Ори Хофмеклер от 2008г,но не пречи да си хапвам и ананас с водка.Ееех,че алкохолик дето ще стана.И ще ми се увреди черния дроб от тази смес. Joy

# 44
  • София
  • Мнения: 1 320
Аз ходя при една жена, която.... незнам как да го обясна, работи енергийно с чакрите ми, намества ги Simple Smile, абе нещо подобно (хич не ме бива в обясненията), та според  според нея това дори е доста полезно, защото подпомага за храносмилателната система и в никакъв слушай до 20 мл. на ден няма как да е вредно за здравето. Самата тя си е забъркала също.

sivila, ок, може заедно да се алкохолизираме Simple Smile А ти половин доза ли си си забъркала, защото си писала, че само 200 мл. водка си сложила?

# 45
  • в колонките
  • Мнения: 510
Сложих 200мл.водка и 1/3 ананас за проба.Ако е добро "питието" ще се прави още.Но като количество не е малко.Ще има за дълго време.Ананасът ми е голям-около 1.500гр цялия.Значи съм сложила около 300-400гр. ананас.Хайде лека вечер и успех,пък от другата седмица сме на линия.  bouquet  bouquet

# 46
  • Мнения: 49
Привет, момичета   bouquet  Не сте споделяли от доста време. Интересно ми е да разбера какво се случва - цифрово изражение Simple Smile Та да забърквам ли и аз таз "кашица".

# 47
  • в колонките
  • Мнения: 510
luksi, HugАз ще започна от петък да пия.Резултати-по-късно.Нали една седмица готовата смес трябва да престои в хладилник.Приятен следобед желая.  bouquet

# 48
  • Мнения: 49
luksi, HugАз ще започна от петък да пия.Резултати-по-късно.Нали една седмица готовата смес трябва да престои в хладилник.Приятен следобед желая.  bouquet
 


sivila , bouquet
Дам важна подробност Simple Smile
Хубава вечер.

# 49
  • София
  • Мнения: 1 320
Аз от понеделник кусам от пюрето! Не ми е по вкуса въобще и от време на време с 300 напъна лапам некоя лъжица, но отвора ли хладилника да си взема нещо за папкане и като вида сместта и ми се отяжда  Laughing ! От понеделник до днес сутринта съм -600 грама, като не съм се лишава общо взето. Отделно съм и в период в който налитам мнооого на разни сладкиши, та си е напълно задоволително минусчето дето имам.

# 50
  • Мнения: 1 095
запазена ма®ка, браво ! Наистина добър резултат !
Само така да продължаваш !  Hug

# 51
  • Мнения: 232
Ей момичета мисля и аз да я пробвам тая вкусотия.Водка не обичам,но ананас...мммм дано да има ефект! Praynig

# 52
  • София
  • Мнения: 786
И аз съм забъркала сместта. От неделя почвам Simple Smile
Дано има ефект  Praynig

# 53
  • Мнения: 13
Здравейте!
Днес ще забъркам "огнената"смес и ще пробвам.Ако не отслабна,поне ще имам настроение Laughing
Да попитам тези ,които го хапват,2пъти на ден или както пишат руснаците 3п. на ден?

# 54
  • в колонките
  • Мнения: 510
toneta tk,здравей. Hug.Аз трябваше да започна от петък вечерта с ананаса,но съм на антибиотик ,та ще поотложа с няколко дни.А ти започни 2 пъти дневно и ако ще ядеш нещо по-калорично си вземи още 1 лъжица.Успех желая и ако искаш-сподели.  bouquet

# 55
  • Мнения: 232
Момичетата които го хапват(или пият незнам как е)...кажете имали резултати?Аз още не съм си взема ананас....нямам време Sad ,но твърдо съм решила да пробвам как е.

# 56
  • София
  • Мнения: 786
Аз опитах вчера и щях да повърна, толкова гадно ми стана.
Хем съм пила какви ли не гадости  Rolling Eyes
може би защото доста се усещаше водката, а сутрин рано хич не ми е до водка.
Така че аз няма да го правя това, от една седмица съм си на някакъв си мой режим.
Ям сурови зеленчици, малко мляко и кашкавал и по някоя и друга мандарина или портокал.
Вече съм - 2 килца Simple Smile
Успех на всички дето могат да го ядът това чудо  Peace

# 57
  • София
  • Мнения: 1 320
С времето водката изветрява! Не го изхвърлял след 20 дни може да е по поносимо.
И аз го кусам от време на време точно по същата причина, че е отвратително! Аз не пия никакъв алкохол по принцип и ми е още по гадно. Гълтам го като гъсок, ма пак ми идва гадничкоооо!!!

# 58
  • Мнения: 232
запазена ма®ка,A колко свали и за какъв период? Embarassed

# 59
  • Мнения: 632
Запис - ще следя темата с интерес Hug

# 60
  • Мнения: X
http://www.youtube.com/watch?v=dBnniua6-oM
http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=213225&hit=1

който има желание и време да го гледа
гарантирам, че е много интересно

и малко преразказ от Ели_:

"Първото и най-важно нещо - фруктозата е отровна!
Фруктозата е плодовата захар, която вече се създава и индустриално и се добавя в почти всички продукти, за които можете да се сетите (всички видове подсладени, безалкохолни напитки, всички видове сладкиши, повечето видове хляб, повечето видове готови сосове и др.) Във филма, много ясно се обяснява с диаграми как се метаболизира фруктозата - механизма е абсолютно същия като метаболизма на етанола!!! На практика, фруктозата и метанола са еднакво вредни и отровни за черния дроб, като и двете предизвикват чернодробна цироза, но в случая с фруктозата тя се нарича неалкохолнозависима цироза. Проблем при преработката на фруктозата от черния дроб е и това, че тя не влияе на нивата на инсулин и съответно се блокира механизма, който да подскаже на мозъка, че в организма е постъпила храна. Което прави пристрастяването към фруктозата почти неизбежно.
В заключение - системното използване на продукти с фруктоза, фруктозо-глюкозен сироп (захар, високо-фруктозен царевичен сироп и други), т.нар. "естествени подсладители", разрушава черния дроб в същата степен, както това се случва при алкохолиците!

Втори много важен извод - глюкозата, която е нормална съставка на повечето въглехидрати е безвреден продукт, който се синтезира в гликоген при метаболизма в черния дроб. Гликогенът е естествената храна на всички клетки, неговият синтез е естествен и няма лимит - т.е., черния дроб може да синтезира неограничено количество гликоген, без това да го уврежда по какъвто и да е начин.
Факт №2 за глюкозата обаче, е че тя "храни" и раковите (туморни) клетки заедно със здравите. Освен това глюкозата влияе пряко на нивата на инсулин, което е още една причина да не се прекалява с източниците на глюкоза...прекаляването с нея може да допринесе за развитието на диабет тип 2.

Трети извод - метаболизма (преработката) на въглехидрати (и фруктозо - съдържащи, т.е. - сладки, и предимно глюкозо-съдържащи, т.е. - хляб, ориз, картофи и др.) има един и същ отпадъчен продукт - мастни киселини. Именно мастните киселини са тези, които образуват шлака по стените на кръвоносните съдове, което след години води до високо кръвно, запушване на съдовете и накрая - до инфаркти. НЕ мазнините в храната, а въглехидратите са отговорни за затлъстяването и последващите го болести!!!
Метаболизма на чистите мазнини (рибено масло, зехтин, масло, мас), увеличава т.нар. добър холестерол, който от своя страна е единственото вещество, способно да "почисти" наслояванията по стените на кръвоносните съдове.

И няколко общи изводи:
Да, фруктозата е естествена съставна част на всички плодове, но когато се консумират плодове, те съдържат и фибри, и вода, които в голяма степен неутрализират вредата от фруктозата. Принципът е прост - в един плод се съдържа минимално количество плодова захар и повече фибри и вода, които пълнят стомаха и дават сигнал на мозъка, че има храна за обработка. Чаша безалкохолно съдържа в пъти повече фруктоза (индустриална при това!) и никакви продукти, които да я неутрализират - така тя постъпва директно в черния дроб, нанася там поражения сравними само с пораженията от етанола, без да дава сигнал на мозъка, че в стомаха има храна. Отделно, ако напитката е газирана, тя действа диуретично, което създава жаждата за още от същата напитка. Поради тази причина, стандартната доза на кока-колата, например се е увеличила от 200гр. на половин литър само за около 50 години.
Другото много интересно нещо е, че спорта няма никакво отношение към горенето на калории!!! Спорта (независимо какъв) има отношение към способността на мускулите да усвояват правилно гликогена, защото ако мускулите не се тренират, те могат да придобият мускулна, инсулинова резистентност, в следствие на което, мускулът не може правилно да усвоява белтъците, не може да се храни правилно и съответно - не работи правилно. А да не забравяме, че и сърцето е мускул! Тренировките помагат за общия метаболизъм на хранителните вещества и от трите групи - въглехидрати, белтъчини и мазнини...т.е. - колкото повече е трениран един организъм, толкова по-бърз е неговият метаболизъм, оттам и добрата форма на спортистите в сравнение с неспортуващите.
Накратко - спорта НЕ гори калории, той помага в отслабването като оптимизира метаболизма на храната! Ако и храната е добре балансирана - ето ви формулата на добрата форма и здраве!!! Peace

И накрая - малко отговори на въпроса "Защо е допуснато да се стигне до тук?!"
Първо - нещата стартират по време на кабинета Никсън (1973г.), когато президентът Никсън издава декрет за борба с бедността. Най-важната негова цел е храната да стане достъпна за всеки американец, т.е. - храната да поевтинее значително. Химическата индустрия е в своя разцвет и успява на предложи на хранителните гиганти заместители на захарта (скъп, естествен продукт), които да направят продуктите им достатъчно евтини. Всичко това се поощрява от администрацията на най-високо ниво и остава в сила поне едно десетилетие. В началото на 80-те се натрупва втори проблем - "фундаменталното" откритие на американските нутрилози, че високата смъртност от инфаркти се дължи на консумацията на маслени (които днес наричаме високо-маслени, а те са си нормални) продукти. Решението - забрана на високо-маслените продукти, поголовно и безогледно обезмасляване на храната, което естествено води до спадане в нейните вкусови качества...Решението тук - разработката на всевъзможни овкусители, които да подобрят вкуса за сметка на мазнините. Резултат - възникването на т.нар. Нискомазнинна-високовъглехидратна диета, при която се създава прословутата, американска пирамида на храните, в която най-отдолу стоят всички възможни видове въглехидрати, последвани от плодове и зеленчуци, белтъчни продукти и най-накрая мазнини. Всичко това в опит да се ограничи епидемията от сърдечносъдови заболявания, в което американците се провалят напълно, поради факта, че отговорни за синтеза на мастни киселини са именно въглехидратите, а не мазнините!!!
Отговор на въпроса - "Защо нищо не се променя сега, когато има вече 30-годишни наблюдения върху ситуацията?!" Отговорът е прост - защото американската хранителна индустрия е най-голямата в света, а тя е изградена изцяло на тези принципи. Многомилиардния износ на храни от Америка, движи голяма част от щатската икономика и няма администрация, която би рискувала да промени статуквото.
"

Последна редакция: нд, 23 яну 2011, 09:56 от Анонимен

# 61
  • SA
  • Мнения: 3 196
запазена ма®ка , кажи как вървят нещата при теб?
Не съм я опитвала тази смес, но допускам, че неприятният й вкус е заради кората на ананаса.

# 62
  • Мнения: 17
W'A'S'P' Хубаво си го преразказала,но  не мога да хвана никакъв смисъл,и нищо общо с темата newsm78.А и това за спорта,че не гори калории много ми хареса hahaha

# 63
  • Мнения: 1 095
W'A'S'P' Хубаво си го преразказала,но  не мога да хвана никакъв смисъл,и нищо общо с темата newsm78.А и това за спорта,че не гори калории много ми хареса hahaha

  202uu

# 64
  • в колонките
  • Мнения: 510
Добра вечер на всички.Моята ананасово-водкова смес си стои в хладилника,щото от няколко дни започнах Helix Slim.Имам още за няколко дни и ще почна с ананасчето. Grinning.W`A`S`P`,мила,какъв е тоя едър шрифт.Компютъра ли ти е повреден?Или ни се подиграваш? Ако някой нещо го интересува лесно може да си го намери в интернет пространството.Пък и темата не е за действието на фруктозата,нали?Аз съм диабетик и да ти кажа,че ендокринолога ми /професор е/ ми препоръчва по 40гр.фруктоза дневно.Не можеш ме убеди,че мазнините са здравословни.Ако беше истина нито в Бг,нито в Гърция в училищата нямаше да хранят децата с плодове,зеленчуци и ограничаване от мазнини/изключвам зехтина,ползвам само домашен/.Извинявам се на всички за спама,беше редно да се пише само по темата.Желая приятен weekend   bouquet

# 65
  • Мнения: X
щом толкова те дразни шрифта, вече е малък
а останалото, написано от теб, е пълна глупост
доста лекари (шведски, датски, норвежки, американски, мога даже и имена да ти цитирам, както и изследванията им) вече се осъзнават и не правят такива неща
да видим кога вълната на промяната ще достигне и Родината
дано е преди да стигнете американците по размери и болести



# 66
  • Мнения: 17
щом толкова те дразни шрифта, вече е малък
а останалото, написано от теб, е пълна глупост
доста лекари (шведски, датски, норвежки, американски, мога даже и имена да ти цитирам, както и изследванията им) вече се осъзнават и не правят такива неща
да видим кога вълната на промяната ще достигне и Родината
дано е преди да стигнете американците по размери и болести




Както е написала silvia редно е да се пише по темата,а що се отнася до американската конспирация-не му е тук мястото да пишем за нея.Кажи нещо,ако имаш да казваш за отслабването с ананас и водка(каквато е темата)или спри с тези безмислици Naughty

# 67
  • SA
  • Мнения: 3 196
Извинявам се за спама, но...
Цитат
Трети извод - метаболизма (преработката) на въглехидрати (и фруктозо - съдържащи, т.е. - сладки, и предимно глюкозо-съдържащи, т.е. - хляб, ориз, картофи и др.) има един и същ отпадъчен продукт - мастни киселини.

Не знам кой е направил този извод, но със сигурност този човек не е наясно с биохимията и метаболизма на въглехидратите в организма. Няма как при разграждането на глюкоза/ фруктоза като отпадъчен продукт да се получи мастна киселина.

# 68
  • Мнения: 1 095
Извинете, но може ли вече само по темата ???  ooooh!

# 69
  • SA
  • Мнения: 3 196
*Tea* , не се заяждам, ама и твоите включвания до момента в темата са си чист спам.

# 70
  • Мнения: 1 095
*Tea* , не се заяждам, ама и твоите включвания до момента в темата са си чист спам.

Защото все очаквам да прочета нещо по темата, но все чета глупостите на разни особи ...

# 71
  • Мнения: X
Извинявам се за спама, но...
...
Не знам кой е направил този извод, но със сигурност този човек не е наясно с биохимията и метаболизма на въглехидратите в организма. ...

и аз се извинявам, но да уточня
преводът е правен набързо от човек-лаик, без медицинско образование
затова може да има грешка
виж самия линк и чуй оригинала
там не помня как беше, че отдавна го слушах и гледах

и спирам с моите "безсмислици"
на вас "наздраве" и в 2та му БГ смисъла и успех

# 72
  • Мнения: 632
А как съхранявате сместа в хладилник- плътно затворена или няма значение ?

# 73
  • София
  • Мнения: 1 320
Моята си седи в хладилника, отгоре покрита с фолио! нищо си и няма, а съм я направила на 12-13 декември. Инече аз я кусах около 10 дни, през ден някъде, защото просто е отвратително, реално около 5 дни да ми се събират и имам свален 1 кг. Сега не я пия и сваления кг си седи. Не съм си променяла начина на хранене по никакъв начин.

# 74
  • Мнения: 632
запазена ма®ка благодаря за отговора  Wink
Аз днес приготвих сместа и след седмица я започвам  Flutter

# 75
  • Мнения: 13
Здравейте!
От днес съм на "водка",малко е гадно ,но какво ли не съм пила,така че ще го преживея.
Явно има интерес към темата,но нещо няма резултати!?Обещавам да пиша как се развиват нещата при мен.Боря 10 кг.  bouquet

# 76
  • Германия
  • Мнения: 327
Темата и мен ме интересува,макар да звучи доста абсурдно това отслабване с водка.И аз чакам да споделите резултати.

# 77
  • Мнения: 13
Да кажа Peace,за 4 дни съм -0,5кг.

# 78
  • Мнения: 1 095
Да кажа Peace,за 4 дни съм -0,5кг.

Без диета ли?
Браво !

# 79
  • Варна
  • Мнения: 552
Здравейте, момичета!

Сместа забърках 10 дни преди Нова година, започнах да я пия на 3-ти януари. До 20-ти нямаше никакъв резултат и я спрях. За да не стане зян, мъжът ми си прави сега разни коктейлчета с нея.
Имам да свалям едни 5 кг, които си качвам всяка зима и лятото от жегите смъквам.
От ананасите се сваля (съдържат съставка, която топи мазнините), но трябва да се хапват по няколко на ден в продължение на дни. Мъжът ми караха с кораба ананаси и се върна доста втален, там ананаси с палети.
Дано при вас има резултат! Стискам палци!  Hug

# 80
  • Мнения: 3 157
От ананасите се сваля (съдържат съставка, която топи мазнините

Ще споделиш ли коя е вълшебната съставка?Simple Smile)

# 81
  • Варна
  • Мнения: 552
Благодарение на своя уникален компонент – бромелаинът, ананасът наистина е най-известният воин срещу коварните мазнини. Това вещество способства за разграждането на сложните липиди и фармацевтите започват да го ползват в различни производства за “изгаряне на мазнини”.
Под действие на стомашния сок обаче ферментът не може да въздейства върху целия организъм и затова не може да помогне за връщането на предишните килограми. От друга страна се запазва дълго време и помага на организма да преработи други храни, като риба, месо, киселомлечни продукти и бобови култури.
Ананасът притежава свойството да притъпява чувството за глад. Диетолозите препоръчват веднъж седмично да се прави разтоварващ ден на ананас, като 1 кг от плода се разделя за 3-4 хранения. За едно денонощие с помощта на тази диета може да се отслабне с 1-1.5 кг. Това се дължи на ниската калоричност на ананаса – 48 калории в 100 г.
Лекарите не препоръчват да се яде плода на гладен стомах – това може да предизвика гастрит. Трябва да се въздържате от този плод и при язва и повишена киселинност на стомаха. След консумацията му задължително изплаквайте устата с вода, защото съдържащата се в него киселина уврежда зъбния емайл.

# 82
  • Мнения: 3 157
Незнам откъде е изкопирана информацията,но е доста подвеждаща...бромелаина е ензим,който разгражда протеини,към мазнините няма никакво отношение Laughing Laughing LaughingЧетете малко повече преди да подлъжете някой така.....
А това,че фармацевтите го ползвали в различни производства ме разби Laughing Laughing Laughing

# 83
  • Мнения: 17
шоколадче ти с този бромелин и протеини ставаш банална.
  Та в твоя чест и аз се поразрових из нета.Значи...бромелина разгражда ЛИПОПРОТЕИНИ,които се задържат по стените на кръвоносните съдове.Тези липопротеини са протеини,които пренасят МАЗНИНИ и се натрупва т.нар. лош холестерол.Сами си правете изводи.
  Сто кила доктори и диетолози казват,че ананаса спомага отслабването ама ти не... #2gunfire.Обадих се и на моя приятелка фармацевт за инфо от първа ръка и тя ми каза същото.Така че е добре да прочетеш по-добре и най вече да разбереш това което четеш Mr. Green

# 84
  • Мнения: 3 157
Аз доктори в темата не видях,камо ли на кг измерени,ама айде...като ти се иска да вярваш нещо го вярваш.....а тълкуването на липопротеини,които са белтъци,как водят до сваляне на холестерола и това води до отслабване е  Laughing Laughing Laughing Laughing
Аз разбирам какво чета,но за macinka_ това май е проблем:))))

Бромелаинът, известен още и като бромелин, е мощен протеолитичен ензим с растителен произход. Съдържа се в естествен вид в плода и стеблата на ананаса. Естествената му способност да смила белтъците го прави желан в менютата на всички, които се занимават с бодибилдинг, фитнес и други спортове, изискващи богата на протеин диета.

Източник: Бромелаин (Бромелин) http://www.bb-team.org/articles/897_bromelain-bromelin#ixzz1CvANNGmg


нанасът е нещо повече от хубав десерт! Бромелаинът - ензим, който се извлича от него, - е смес от разграждащи белтъчините ензими, които подпомагат храносмилането и подобряват усвояването на хранителните съставки от храните и добавките

http://fitness1.bg/blog/%D0%B1%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D0%BB%D0% … %D0%BD-bromelain/
http://bodytime.bg/%D0%B1%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D0%BB%D0%B0%D0 … %D0%BD-bromelain/

# 85
  • Мнения: 17
Аз доктори в темата не видях,камо ли на кг измерени,ама айде...като ти се иска да вярваш нещо го вярваш.....а тълкуването на липопротеини,които са белтъци,как водят до сваляне на холестерола и това води до отслабване е  Laughing Laughing Laughing Laughing
Аз разбирам какво чета,но за macinka_ това май е проблем:))))

Бромелаинът, известен още и като бромелин, е мощен протеолитичен ензим с растителен произход. Съдържа се в естествен вид в плода и стеблата на ананаса. Естествената му способност да смила белтъците го прави желан в менютата на всички, които се занимават с бодибилдинг, фитнес и други спортове, изискващи богата на протеин диета.

Източник: Бромелаин (Бромелин) http://www.bb-team.org/articles/897_bromelain-bromelin#ixzz1CvANNGmg


нанасът е нещо повече от хубав десерт! Бромелаинът - ензим, който се извлича от него, - е смес от разграждащи белтъчините ензими, които подпомагат храносмилането и подобряват усвояването на хранителните съставки от храните и добавките

http://fitness1.bg/blog/%D0%B1%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D0%BB%D0% … %D0%BD-bromelain/
http://bodytime.bg/%D0%B1%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D0%BB%D0%B0%D0 … %D0%BD-bromelain/
Не казвам че докторите са в темата,но на теб определено ти трябва и то добър. #Crazy
  Написала същото,което и аз се опитвам да ти обясня.Вземи чети малко,не само copy\paste.
Напиши нещо по темата,пиеш ли от сместта,ако не...много здраве ти желая

# 86
  • Мнения: 1 668
няма ли  още някой да се отчете с резултати  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт