Как се прави крем-супа

  • 3 519
  • 22
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Срам не срам,ще ви питам.Тази бялата на цвят супичка дето се слага сирене вътре Embarassedох,как го обясних,дано да сте ме разбрали HugВ детската кухня я приготвят превъзходно и малкия я хапва с кеф,иска ми се да мога да му правя такава супичка в къщи

Последна редакция: ср, 16 ное 2005, 16:10 от doniboni

# 1
  • Мнения: 5 577
Ами пасират се всичките зеленчуци.

И малко бульон.  Peace

# 2
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Ами пасират се всичките зеленчуци.

И малко бульон.  Peace






В супата няма зеленчуци има само надробено сирене,и е бяла на цвят

# 3
  • Мнения: 5 577
Може би има кисело мляко, и то я прави бяла.

Но какво може да има вътре ако не зеленчуци?
На какво има вкус?

# 4
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
Това което описваш май не е крем-супа. Не съм сигурна, но мисля че се запържва брашно и после допълваш като бъркаш вода и мляко, масло. Накрая натрошаваш сиренето. Малко си го нагласих, но може и да съм права. Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 7 831
Аз правя бяла супа по следния начин. В бульона от едно пиле, сварявам лук и моркови (дребно нарязани), застройвам с яйце и повече кисело мляко или квасена сметана. Добавям сирене преди сервиране.
Погледни и тази http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=21454.0 тема.
Успех  Simple Smile

# 6
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
Мисля, че това търсиш:

Млечна брашнена каша
Продукти: Прясно мляко 200 мл, препечено брашно 20 г, захар 20 г, масло 5 г.
Средна порция  200 г.
Химичен състав: Белтъчини:  8,29, Мазнини:  11,36, Въглехидрати: 44,01, калории:  312.
Приготвяне:
Брашното се препича във фурна до светло златист цвят. След това се разтваря с малко студено мляко (или вода) и прибавя към врящото подсладено мляко при непрекъснато бъркане. Ври 2-3 мин. Снема се от огъня и добавя прясното масло. Същата каша може да се приготви и само с вода

# 7
  • Мнения: 3 861
Аз пък си мисля, че за млечна супа питаш...
Аз я приготвям с прясно мляко и ориз
Сварявам  малко ориз и една малка главичка лук нарязана много наситно в малко вода, когато е почти уврял добавям млякото и го оставям да къкри малко за да поеме оризът млякото. Добавям масълце и едно яйце застройка. Това нещо се овкусява със сол или бульон, но за малко дете е по добре сол. Не слагам брашно защото супичката се сгъстява като поври с ориза, а и яйцето също уплътнява. Накрая добавям ситно надробено сирене, захлупвам с капак и  изключвам котлона. Всичките съставки са ми на око, мерки не мога да кажа Embarassed, но става много вкусна, а гореописаното е принципно как се приготвя, може да се варира в рецептата. Прочетох я от книга за детска кухня

# 8
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Значи,в супичката няма абсолютно нищо освен сирене,има вкус на  фрикасе обаче в течен вариант,как го обясних само Embarassed,давайте идеи,как може да се приготви,тва чудо Praynig

# 9
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
Аз продължавам да твърдя, че това е брашнена каша. Фрикасето се приготвя по същия начин. В нашата млечна кухня също имаше такава супа. Направи я и добави сирене.

# 10
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Аз продължавам да твърдя, че това е брашнена каша. Фрикасето се приготвя по същия начин. В нашата млечна кухня също имаше такава супа. Направи я и добави сирене.



Мерси за рецептата,ще я пробвам  bouquet
А кога се натрошава сиренето,накрая ли,когато супата вече е готова,но все още топла,или....

# 11
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
Да накрая.

# 12
  • Мнения: 7 831
doniboni, открих това, а тук има доста супи.

# 13
  • София
  • Мнения: 748
абсолютно си е пилешка каша със сирене.Лили,а супата ти не може ли да се направи като оризът не се вари предварително,а направо се свари с млякото?по-лесно ми се вижда newsm78

# 14
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
doniboni, открих това, а тук има доста супи.






    bouquet  Ellypr,и тази ще пробвам Hug
Благодаря ви момичета Heart Eyes

Последна редакция: чт, 17 ное 2005, 13:16 от doniboni

# 15
  • Мнения: 750
Да не търсиш ето такава рецепта:

МЛЕЧНА КРЕМ СУПА

ПРОДУКТИ
6 ч.ч. прясно мляко
3 с.л. брашно
50 гр. краве масло
около една чаша натрошено сирене
2 твърдо сварени яйца (по желание)
магданоз, черен пипер, сол

ПРИГОТОВЛЕНИЕ
Брашното се запържва в маслото до порозовяване. Добавя се млякото пир постоянно разбъркване на тънка струйка. Супата се вари на умерен огън, като се бърка почти непрекъснато, докато брашното се "свари". Доабвя се сол на вкус, сваля се от огъня и се слагат сварените яйца, нарязани на дребно. Непосредствено преди поднасяне супата се поръсва с натрошеното сирене. Разбира се, сиренето може да се настърже. Прибавят се и черният пипер и магданозът.


Ето ти и още една вариация по темата:

КРЕМ СУПА ОТ ГРИС СЪС СИРЕНЕ

3 с.л. пшеничен грис се запържва до златисто в 1/2 малко пакетче масло. При постоянно бръкане на струйка се добавя 1 литър хладка вода. Добавя се сол на вкус, морков на кубчета, пресен и или стра лук на ситно. Вари се при постоянно разбръкване. ЩОм зеленчуците се сварят, се добавя 1 ч.ч. прясно мляко, пасира се. Сервира се с натрошено сирене, копър, нарязани на ситно орехи и/или крутони.

# 16
  • Дива Индия
  • Мнения: 622
Правиш си обикновена супа, със всичко, което ще ти е вкусно. Но я правиш по-гъстичка. Вземаш пасатора и-и-и-и-и... бой. Сервираш с кротони. Или препечени филийки.  chef

# 17
  • Мнения: 3 861
абсолютно си е пилешка каша със сирене.Лили,а супата ти не може ли да се направи като оризът не се вари предварително,а направо се свари с млякото?по-лесно ми се вижда newsm78
С огромно закъснение пиша отговор, сега видях въпросът... Embarassed
Не съм пробвала да сваря оризът изцяло в млякото защото ме е страх да не се сгъсти много. Иначе пробвай! Късмет, и да кажеш как е станало Wink

# 18
Идеята е такваз:
Брашно се запържва в олио докато вземе да пуска мехури - излязла му е водата. Залива се с млякото - никога не става на буци. Като заври се прибавя НАТРОШЕНО сиренето, ако е стъргано се слепва.
Това е.
Брашно към олио( или маргарин, или краве масло) 1:1, примерно за всяка супичка по една лъжица брашно. Мляко или мляко, разредено с вода( може и да се долива ако ви се стори гъста докато се вари) по две чаени чаши на доза супа - тук може да си изберете колко гъста да стане. Сиренето - по супена лъжица на супа - да се вижда или пък да стане богата. ВНИМАВАЙТЕ със солта!
Мисля че на втория път ще си докарате дозите та да я правите без много грижи.
Успех!

П.П. Може да се подслади леко със захар.
Може да се замразява във фризера и да се претопля без да се пресича.

Последна редакция: ср, 30 ное 2005, 13:01 от yosif

# 19
# 20
  • Мнения: 3 537
Млечна брашнена каша е!Както се прави фрикасе ,но вместо месо се слага сирене.Ако искаш да ти е по-рядко на супа слагаш повече вода или мляко.Това е.И на нас ни дават такава от кухнята,мисля,че слагат и яйце вътре newsm10

# 21
  • Мнения: 3 861
Идеята е такваз:
Брашно се запържва в олио докато вземе да пуска мехури - излязла му е водата. Залива се с млякото - никога не става на буци. Като заври се прибавя НАТРОШЕНО сиренето, ако е стъргано се слепва.
Това е.
Брашно към олио( или маргарин, или краве масло) 1:1, примерно за всяка супичка по една лъжица брашно. Мляко или мляко, разредено с вода( може и да се долива ако ви се стори гъста докато се вари) по две чаени чаши на доза супа - тук може да си изберете колко гъста да стане. Сиренето - по супена лъжица на супа - да се вижда или пък да стане богата. ВНИМАВАЙТЕ със солта!
Мисля че на втория път ще си докарате дозите та да я правите без много грижи.
Успех!

П.П. Може да се подслади леко със захар.
Може да се замразява във фризера и да се претопля без да се пресича.
Е да обаче как ще дадеш на малко дете запържено??? То за голям човек е лошо за стомаха та камо ли за малък човек...

# 22
"ПЪРЖЕНЕ" се брои, когато температурата мине 140 градуса по Целзий.
Писал съм... докато пусне мехури... т.е. изпарява се водата - тмпература около 100 градуса по Целзий. И се залива с течността.

Наистина пърженото е вредно ако:
- се използва олио и то над 160 градуса по Целзий - образуват се вредни вещества, нар. акролеини - соли на ненаситените мастни киселини, които образуват олиото и които чрният дроб трудно обезврежда;
- пърженето в свинска мас не води до образуване на такива вредни вещества, така стои и въпросът с кравето масло, но то не издържа температури над 120 градуса по Целзий и прегаря;
- палмовото масло издържа 400 градуса по Целзий и се използва специално за фритюрници и промишлено пържене - не образува вредни вещества и като изстине се стяга - достатъчно е да се извади блокчето от фритюрника и да се изреже долния слой, където са частиците прегоряло брашно, яйца или месца; то пък, въпреки че няма мирис и вкус, не е удачно за готвене защото като застине стои като лой;
- най-добре е да запържва в смес от лой, олио( зехтин) и свинска мас.

Но... за малки деца и при хора с проблеми със стомаха - олио, само внимавайте, то на етикета си пише, дали няма в сместа и рапица - тогава става само за салати, защото рапицата прегаря лесно и нагарча.

Та за супата - това си е рядък сос бешамел - практически пържене няма. Даже да го докарате до розово това значи около 120 градуса по Целзий - Не се получават вредните вещества. Все пак в млечните кухни не работят серийни убийци, а тази супа е най-популярната и се прави точно така. Освен това става за минути - докато се свари брашното след наливане на течността.
Виж, някъде слагат и яйце - на това не е много, много... Сиренето има достатъчно белтъчини. Ако някое дете има алергия към кравешките млечни продукти, особено опасна е изварата, може да се направи и със соево сирене. Или пък просто да се подсоли.

П.П. Понеже подхванах въпроса с изварата се чувствам задължен да добърша, особено защото знайни и незнайни войни не спират да рекламират този боклук.
Та. Прясното краве мляко съдържа два основни вида белтъци - единият се подквасва, т.е. млечнокиселите бактерии го папкат, другият - не. Та този вторият белтък остава във т.нар. суроватка и може да се коагулира( пресече) само като се извари - от изцеденото се прави извара след леко осоляване. Хуманизирани бебешки млека означава, че този белтък е ОТСТРАНЕН от кравето мляко и така то се доближава най-много до майчиното мляко. ВЯЪпреки все по-модерните технологии част от този белтък остава и предизвиква алергии у някои бебета. Чак дотам, че като мойта внучка да трябва да минат на соево мляко.
Та. Който търпи извара, т.е. няма алергия към този белтък - да си я лапа. Останалите - кисело мляко, сирене, хуманизирани млека.
ПРЕСТЪПЛЕНИЕ Е ДА СЕ ДАВА ИЗВАРА НА БЕБЕТА!!!
Може да съм рязък, но това е истината.
За овчето и козето мляко нямам представа как стоят нещата.
Но... внимавайте дори с кравето масло - този белтък не може напълно да се отстрани и някои деца се изприщват даже и от масло.
По детските кухни НИКОГА не са си позволявали да правят тази супа с извара. Точка.

Общи условия

Активация на акаунт