кървене в началото на бременността

  • 14 508
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 144
При мен имаше прокъряване в 7г.с., предписа ми Утрогестан 2х2 и но-шпа 3х1( продължи 2 дни), каза да отида на 30.12, но на 26 прокървих отново съвсем малко. Вчера бях при доки отново, бебо е добре, но удължи лекарствата до 10.01. Тогава съм отново на преглед.
Странното е, че и двата пъти по време на работа ми прокърви. Сега съм в болничен до 03.01, за да си полежа.

# 16
  • Мнения: 6
Аз също съм отпуска до 03.01. След първото прокървяване,докторката ми изписа необходимите лекарства и отидох на лекар след три дни. Първото отлепване вече го нямаше , но се беше отлепило на друго място. аз доста се притесних.Продължавам с лечението през 6 часа но-шпа по 2 и утрогестан сутрин и вечер по три. Вече нямам болки и кървене, но някак си гърдите ми не са болезнени, а според моята докторка явно това е доста важно. Това ме притеснява доста и нямам търпение да стане 04.01 за да отида на лекар и се надявам, че всичко ще бъде наред.

# 17
  • София
  • Мнения: 5 079
На твое място няма да чакам.
Втората ми бременност започна с подобно кървене, е изкарах си ангелите, честно.
Веднага отидох на частно, платих си, заради бързата реакция, на която се надявах, слава Богу, беше навременна. Не ми се мисли, ако бях протакала... Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 68
Здравейте мами.  При мен нещата не се получиха. На 22 получих обилно кървене и когато отидох на спешен се оказа че плода не се е развивал. След един месец ще си правя едни изледвания за да видим на какво се дължи.
Пиша сега защото нямах възможност по рано. Благодаря ви пак за подкрепата.  Hug
Ще опитаме пак по натам само да сме живи и здрави.

# 19
  • Мнения: 9 481
Confused съжалявам, че не се е получило..и аз имах 2 несполучливи бременности. Не унивай-явно е имало причина така да се развият нещата; следващия път всичко ще е ок Peace Hug

# 20
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Съжалявам за това развитие на нещата. Хубаво сте решили да направите изследвания. Пожелавам ти следващата ти бременност да завърши с раждането на здраво бебе!

# 21
  • Мнения: 3
Здравейте на всички мами!Аз също така имах това кафеникаво течение,което вече го нямам и дали е нормално да се появява,в 10 г.с съм,много се притеснявам!

# 22
  • Мнения: 2 286
Не е нормално, задължително на лекар.

# 23
  • Мнения: 3
За в момента нямам нищо,но в понеделник ще отида!

# 24
  • Мнения: 2 286
Ако няма кървене, зацапване или болка, би трябвало всичко да е наред. Най-честите причини за кървене в ранна бременност са нисък прогестерон или отлепен ембрион. И двете може да са фатални ако не се направи адекватно лечение, и задължително много почивка, лежане и спокойствие.

Един преглед никога не е излишен Peace . Успех!

# 25
  • Мнения: 3
За сега нямам нищо,нито болки,добре се чувствам,надявам се всичко да е наред незнам защо така се получи,но ще видим в понеделник какво ще каже доктора ми! За сега гледам повечко да си почивам да не се преумарям.

# 26
  • Мнения: 47
Здравейте мами. Прочетох темичката, но реших да попитам. Днес влизам в 9 г.с. От 3 седмици ме срязва ниско долу за секунди. От 2 седмици ми се появява леко зацапване  колкото кафяна лъжичка на ден, но не е силно оцветено, а много леко се забелязва на бяла хартия. И главно ако дигна нещо тежко или много се раздвижа. Бях на лекар преди 2 дни и тя ми изписа нош-па, витамин А и Е. Каза че болката е нормална 2 и 3 месец и бебо вече се вижда. Общо взето само лежа, защото ме е страх, но 2 седмици и вече лудите ме хващат. Това нормално ли е или трябва да се притеснявам?

# 27
  • Мнения: 2 286
Здравейте мами. Прочетох темичката, но реших да попитам. Днес влизам в 9 г.с. От 3 седмици ме срязва ниско долу за секунди. От 2 седмици ми се появява леко зацапване  колкото кафяна лъжичка на ден, но не е силно оцветено, а много леко се забелязва на бяла хартия. И главно ако дигна нещо тежко или много се раздвижа. Бях на лекар преди 2 дни и тя ми изписа нош-па, витамин А и Е. Каза че болката е нормална 2 и 3 месец и бебо вече се вижда. Общо взето само лежа, защото ме е страх, но 2 седмици и вече лудите ме хващат. Това нормално ли е или трябва да се притеснявам?

Ако не си сигурна в доктора си, по-добре потърси друго мнение, защото е много важно да имаш вяра на следящия бременността.

Дали е нормално да те хващат лудите Laughing - нормално е, и още как... И ако цяла зима ти се наложи да си седиш у вас, ще ти е още по-тегаво. Щом можеш да си почиваш, гледай сериали, книги, някакви игри си намери да ти запълват времето. Обикновено, като тръгнат нещата с кървене и болки, не се оправят по-натам.
Аз в 7-8г.с. получих зацапване, пих разни хапчета, пооправиха се нещата, но в 4-тия месец започнаха болезнени контракции и реших, че ще си я карам на болнични и почивка. И така до 9тия месец, накрая преносих Laughing . Ходех по лекции за бъдещи родители, много ми бяха полезни. Изгледах един куп сериали и филми, подготвях се теоретично за раждането, кърменето и какво ме чака с бебето. Разбира се, при всеки е различно, но никога не е излишно да знаеш.

Лека бременност, спокойствие и почивка  bouquet

# 28
  • Мнения: 47
Мерси hailie, факта че 7 месеца ще лежа не ме успокоява, но поне след всичко прочетено вече болките и течението не ги приемам като нещо толкова стряскащо.

# 29
  • Мнения: 144
Писала съм в тази тема, че в началото на бременността получих 2 кафеникави прокървявания, после Утрогестан и почивка..но  Naughty ВНИМАВАЙТЕ! 1 месец след тях получих обилно кървене със съсиреци..ей така от нищото, без болки...приеха ме в болницата и 1 седмица бях на хапчета за задържане на плода. Прокървяването по време на бременност не трябва да се пренебрегва. Може да сте спокойни, само и единствено ако сте прегледани от добър специалист. За мое съжаление, моята следяща бременността АГ не беше компетентна, иначе на дали щеше да се стигне до болници. Е сега имам здраво бебе - на 1 г, но колко сълзи и мъки пролях и пропилях.

Общи условия

Активация на акаунт