уртикария

  • 1 471
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Здравейте майчета. Искам съвет от тези, чийто деца са проявили алергии. Детето ми на 3 г. и 8 м., никога до сега не е проявявало алергия. Зарази се в детската градината от някакъв вирус - ужасна хрема, кашлица, висока температура, главоболие... 3 дни само свалях температурата, слагах капки за нос и сироп за кашлица. От 4 ден не само, че не се подобряваше, но престана изобщо да се храни и да пие и много отпадна. Заведох я на доктор и предписаха Сумамед за 3 дни и още сиропи и капки. Не исках да й го давам, ама нямаше как . Изпихме го , но изобщо не настъпи подобрение. Детето отслабна видимо. Пак на доктор, този път - друг. Той изписа Цефзил. Направих консултация с още един педиатър, който потвърди - да пие Цефзил. Да , ама не - направи ужасна алергична реакция. Започна веднага прием на Ксизал, но не се подобри и на следващия ден в болница й сложиха инжекция урбазон. Сега е с червени петна по цялото тяло и сърбеж, а аз се проклинам за това, че влачих детето си при 5 доктора, купих 12 лекарства и сега е в това състояние - болно с температура и обринато. Който може да ми даде съвет ще съм благодарна.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 6 312
Преди да даваш лекарство-тест за алергия към него!Консултирай се също и с хомеопат-на моето дете му помага хомеопатията в борбата с алергиите.

# 2
  • Мнения: 1 030
Дъщеря ми пипна някакъв вирус в детската градина - без Т, само хрема, ситен обрив по ръцете и краката, помищниците, коленете. Появиха се 3 афти в устата, болки при хранене. После получи уртикария, досега никакви алергии не е имала. Водих я на лекар, изписаха противоалергичен сироп, но аз не го купих, защото и без това уртикарните пъпки бяха почнали да завяхват.

Последна редакция: сб, 18 дек 2010, 15:53 от mousy

# 3
  • Мнения: 3 146
Трябва да си сигурна, че уртикарията се е получила в следствие от АБ, а не от вирусното заболяване. Ако е от АБ, не бива да му се дава повече от тази група АБ (цефалоспоринови са тези антибиотици).

# 4
  • Мнения: 12
Мисля, че е от АБ защото вирусната инфекция си я боледуваше от вече седмица. И не знам дали е от самия Цифлин или от комбицията му с Сумамеда.

# 5
  • Мнения: 3 146
Това трябва да се изясни. Защото не бива повече да се дава от групата, която причинява арелгичната реакция. Сумамедът е от макролидната група. Възможно е и да е от комбинацията, но също така от всеки един друг медикамент, който е вземало детето или от някакво съвсем друго нещо.

Общи условия

Активация на акаунт