Смешните имена на децата

  • 47 382
  • 261
  •   1
Отговори
# 45
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Цитат на: alma
Малко извън темата, тоест искам да споделя имената на част от домашните ни любими :
заекът Трифон, костенурката Гергина, сомът Галилей, котаракът Кръстю (Къти му вика свекървата Shocked ), паяците Панчо и Кънчо (тук има известно текучество, но имената не се сменят...) и  т.н. Веднъж приютих болен гълъб и го нарекох Теофан. Но се гътна скоро след кръщенето... Sad
 tiptoe


Като спомена домашните любимци Laughing
Моето жако се казваше Йосиф, а кокера Чучулига Embarassed   Laughing   Embarassed  Laughing

# 46
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Цитат на: Prisila
Сетих се за една журналистка май че беше – Чайка Бележкова.



Чайка Бележкова е нотариус Simple Smile

# 47
  • Мнения: 7 106
Моята котка /женска/ се казваше Муфаса,хамстера Зюбейда Laughing ,папагала Косе-Босе а един ангорски котарак-хубавец - Рики Мартин Laughing  Laughing  Laughing .Сега вече ги нямам де Cry ,защото си имам едно малко зверче - Евче Grinning
Иначе по темата - в нашата и на мъжа ми фамилии слава Багу няма шантави имена,но предварително бяхме подготвили всички,че детето ще си го кръстим с име което и двамата харесваме,без да се съобразяваме с буквички и измислени сложни словосъчетания само за да угодим на някой сърдитко Simple Smile .
Кръстихме дъщеря си Ева и се надявам като порасне,да си харесва името Simple Smile

# 48
  • Мнения: 7 831
Здравейте,
И ние с мажа ми сме против кръщаването на децата с имена на роднини. Всъщност мислехме да кръстим големия на девер ми който загина  Sad , но някакви колежки на мъжа ми го наплашиха с приказки за кармата и др. подобни и въпреки, че не сме суеверни в последния момент го сменихме  Embarassed , но не съжалявам.
Ние се ръководехме най-вече от умалителните и от това имената да звучат по еднакъв начин не възможно повече езици, но и да си отиват с фамилията. Защото Ричард Груев или Стенли Петров ни звучат доста смешно.

# 49
  • Мнения: 1 417
Това с имената е много забавна тема. Слава богу пред нас въобще не стояла дилема но кого да си кръстим сина /99,9% беше сигурно, че ще е момче, нищо че искахме да е момиче/.Нямам свекърва и свекър, а родителите ми въобще не са имали претенции. Но дори и да бяха други обстоятелствата пак щях да го кръстя както на нас с тати ни харесва!По този повод скоро мъжа ми отива на среща с клиентка и като се връща казва : Едно хубаво,стройно, младо момиче и ... Гичка, кой и е измислил това име ?!

# 50
  • Мнения: 232
Аз незнам стази фамилия на бащата как да се съчетае името.
Винаги съм си мислила за Мария или Николай ама Памиатних Shocked

# 51
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Цитат на: Ellypr
...  Защото Ричард Груев или Стенли Петров ни звучат доста смешно.


Ферарио Спасов ?  Wink

# 52
  • Мнения: 1 722
Аз пък от осми клас се прекръстих на Ани - пред приятели, роднини и т.н., или Анита, защото ми звучи много добре. А баба ми /бог да я прости/ беше гъркиня и нашите като първо внуче ме кръстиха Андроника /в превод "победителка на мъжете"/ Баща ми се сърди, че не използувам истинското си име, което било много по-красиво от безличното Ани, но ми беше омръзнало хората да ме питат по сто пъти: как, как?
А иначе имам вуйчо, когото са кръстили Ленин и сега представям си как му е на човека - той пък се представя като Ленко.
А иначе свекър ми много държал бебо ако е момче да е на него - Димитър, ама мъжът ми иска да е Митко. Не знам Димитър ми се струва по-добре, ама пък е много тривиално.
Свекърва ми се казва Здравка и в никакъв случай няма да си кръстя детето така. Най-много Светозара /майак ми е Светла/, като комбинация на двете.
Иначе за момиченце много ми харесва Рая, но мъжът ми се подиграва. И все пак доста време има да решим.

# 53
  • Мнения: 17 402
НА мен Андроника много ми харесва,но щом си решила, сменила си го. Дъщеря ми се казва Ния-не е кръстена на никого,просто искахме да е кратко и ясно.Ако имам момче,ще се казва Борил-пак на никого.Всеки трябва да си има свое име,така мисля Stuck Out Tongue


# 54
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Една приятелка от УНСС учеше с Любов Френска. Като питат там ли е, все си мълчала...

# 55
  • Мнения: 7 106
Цитат на: boo
Една приятелка от УНСС учеше с Любов Френска. Като питат там ли е, все си мълчала...


Е това ме разби!!! Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing
Родителите трябва да са били големи фенове...... Laughing  Laughing  Laughing

# 56
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Знам за Сталинка и Звездобройка.

Адроника и Светозара доста ми харесват, а пък предпочитам Димитър, отколкото Митко. Последното е  галено. Ахъм!  Wink

# 57
  • Мнения: 3 394
E, taia tema tema ot v4era me kara da se smeia kato luda Stuck Out Tongue Kolegite mi, vsi4ki do e din angli4ani, si misliat, 4e neshto ot bremenostta sam se smahnala Wink  Crazy  

Ne se smeite na 4aika Belejkova- az ia poznavam pokrai maika mi, koiato e advokat i e mnogo dobar i svesten 4ovek Sign Exclamation

Kakto i da e - sega shte vi razkaja moita istoria.

Kato sam se rodila az , roditelite mi reshili da me krastat na bashtata na maika mi (super dusha 4ovek, mnogo mu se radvam Hug ), tai kato goliamata mi sestra bila na bashtata na tatko: toi-Simeon, tia-Monika; diado: Andrian, az-Adriana Stuck Out Tongue

E da ama, shturata mi baba po mai4ina linia, kato razbrala nadula sirenite da me krastili na neia-Verka (ujas, i bez tova mnogo ne se razbirame, ama aide). Ako ne sam na neia to pone na prababate, koiato bila parva hubavitca, no s ime Mutca!!!Samo si predstavete!

Ta milata mi mai4itca, ot boiazan i bez znanieto na tatko, me otpisala i zapisala nanovo kato Vera ( ili Verka mai beshe Cry  Rage ) Ta sam bila 3 dena Vera, v bolnitcata.

Ama kato tatko razbral, toi i bez tova mnogo ne ia ponasia tashtata si, kato nasmel maika mi, ta aide pak Adriana Party  Flowers Four Leaf Clover

Ta sega si se kefa na imeto si-vinagi sam bila 1 nomer v tcialoto shkolo, a i s diado si vikame imeniatci :smilecolros:

# 58
И ние сме доста затруднени с имената. Все още не знаем дали ще е момче или момиче, но най лошото е че още не можем да стигнем до компромис със татето. Нашите бащи насят едно и също име Димитър, а майка ми Славка, неговата Стойка. Мъжът ми смята, че Димитър е много хубаво име, само че аз не си падам много по тези имена, а и на галено Мите  Sad  ами нещо не ми допада. По съм склонна на Денис, обаче и Дени /галено/ също не ми допада. А за момиченце горе долу сме на едно мнение Дара или София  Grinning Звучат ми някак гордо и за това ме кефят! Но все още имаме време и май на никой няма да казваме какво име ще дадем на бебока, за да не се намешат родителите, които до сега учудващо не проявяват чак такъв дългоочакван интерес Shocked Дано и така да си остане!

# 59
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 473
Цитат на: Luiza
В този ред на мисли се сетих за нещо смешно:Двама млади много искали да угодят на родителите си по отношение на името на отрочето им.Единият дядо се казвал Пешо, а другият Киро.Дълго мислили младите и накрая кръстили детето Пешкиро Laughing
Смятам, че трябва много внимателно да се подбира името на бебока и по отношение на звученето с фамилията-сещам се за Ричард Груев Shocked .



Много удачно е да се кръсти и на едната и другата баба едновременно, а именно..."Баба" Wink

Общи условия

Активация на акаунт