Отговори
  • Мнения: 162
Здравейте мами. Предварително се извинявам за дължината на писмото но проблемите ни не са от ден и два а вече няколко години и няма как да бъдат описани на 2 реда. Искам да се посъветвам с вас какво да правя, какъв лекар да видя и евентуално да ми дадете координати на някои лекар:
На 22 годишна възраст на съпруга ми му откриха глутенова ентеропатия. От тогава си спазва безглутенова диета, но последната година постоянно му се вие свят, държи пулс в изправено състояние 115-120, а в легнало 80, очите го болят ужасно много (за последните 2 месеца е изкапал над 4 вида кортикостероидни капки + изкуствена сълза- постоянно, но лекаря каза, че не може да я задържи). Получи и разширени вени на краката, има и дискова херния- от около година. Най- голям проблем сега му е главоболието, болките в очите и постоянното виене на свят. очният при които отиде последно му каза да се изследва за още някоя автоимунна болест и да отиде на ревматолог. Според вас това ще помогне ли и за такъв лекар ли е наистина?

# 1
  • Мнения: 2 480
Да измери очното налягане, щом го болят очите. За останалото не мога да Ви дам никакъв съвет, далеч съм от медицината.  Тази диагноза нищо не ми говори. Обаче не е зле да зададете този въпрос в медицинския форум puls.bg. Дано там да Ви отговорят компетентно. 

# 2
  • Мнения: 3 114
Да, посещението при ревматолог би могло да помогне.
Например сухи очи са симптом на синдрома на Сьогрен.
Може би посещение при имунолог също би било добре.

# 3
  • Мнения: 376
Кортикостероидни капки изобщо не е трябвало да капе, голяма грешка !!! Изкуствените сълзи да продължава да си капе, те са безвредни. Да си направи изследване на кръв и урина, а също и пълни изследвания за паразити.
И да побърза да посети различни лекари и да си направи всички възможни изследвания. Проблемът е сериозен и не търпи отлагане! И да не бърза да пие силни лекарства, изписани на сляпо без пълни изследвания и без точна диагноза! Дисковата херния, разширените вени, болките в очите, световъртежа може да са само симптоми на едно неоткрито все още заболяване. Търсете професори, доценти...

# 4
  • Мнения: 8 795
Здравейте мами. Предварително се извинявам за дължината на писмото но проблемите ни не са от ден и два а вече няколко години и няма как да бъдат описани на 2 реда. Искам да се посъветвам с вас какво да правя, какъв лекар да видя и евентуално да ми дадете координати на някои лекар:
На 22 годишна възраст на съпруга ми му откриха глутенова ентеропатия. От тогава си спазва безглутенова диета, но последната година постоянно му се вие свят, държи пулс в изправено състояние 115-120, а в легнало 80, очите го болят ужасно много (за последните 2 месеца е изкапал над 4 вида кортикостероидни капки + изкуствена сълза- постоянно, но лекаря каза, че не може да я задържи). Получи и разширени вени на краката, има и дискова херния- от около година. Най- голям проблем сега му е главоболието, болките в очите и постоянното виене на свят. очният при които отиде последно му каза да се изследва за още някоя автоимунна болест и да отиде на ревматолог. Според вас това ще помогне ли и за такъв лекар ли е наистина?

Глутеновата ентеропатия е най-често срещаното усложнение на автоимунния хроничен хепатит. Но шансът твоя мъж да е болен е почти 0, защото се разболяват 99% жени. Познавам жена с глутенова ентеропатия, следствие на автоимунен хепатит, но тя няма симптомите, описани за твоя мъж. Търсете друго автоимунно заболяване, което може да има описаните симптоми. Автоимунните вървят обикновено по 2-3 в комплект. Аз също съм с две. За всеки случай да си пусне АСАТ и АЛАТ, но предполагам, че проблемите му идват от  ревматично автоимунно - болест на Бехтерев, или може би болест на Рейно. Аз съм с Бехтерев, но очите не ме болят, само главата и гърба. Знам обаче, че някои имат страхотни проблеми с очите. Търсете в тази посока. Трябва да му пуснат имунологични изследвания. За Бехтерев трябва да изолират антителата В27. Изследването не се поема от ЗК, преди 3 години струваше 32лв, сега не знам колко е. Прави се обикновено веднъж. Идете в клиниката на Урвич, ако ревматолозите не открият нищо, ще ви насочат към гастроентеролог евентуално. Търсете лекар, не минава само. Успех!

# 5
  • Мнения: 75
Направете Пълна кръван картина и C реактивен протеин.

И аз имам проблеми  с очите на година правя по два Увеита болят ме и очите и главата ,световъртеж рядко но пулсът ми е постоянно така 115-120.Правиха ми скенер нищо не намериха.Но аз имам болест на Крон и всички тези неща идват от там .Както са ти казали търсете някаква Автоимунна болест ,посъветвайте се с гастроентеролог и ако трябва да влезе в болница за да му направят необходимте иследвания и да се разбере болеста. Peace

За главоболието Етодин но със лекарство предпазващо стомаха като улкопрол например.
Посъветвайте се с лекър невролог.

# 6
  • Мнения: 8 795
Erika, едва ли ще е Крон или друго за гастроентеролог, знаеш как реагират вътрешните органи при криза Crazy Тук не пише такива неща, най-вероятно е ревматично автоимунно, но човекът е в криза и понеже не се лекува, състоянието му се влошава. Болницата му е наложителна, за да започнат пълни изследвания и да открият кое точно е. Дано джипито е отговорен човек, че има много да се мъчи още, ако личния лекар не вземе по-радикални мерки и да го прати, където трябва.

# 7
  • Мнения: 75
Не не съм имала предвид ,че е Крон.Просто съпоставка с симптомите направих.
Абсолютно съм съгласна за болницата инъче ще се мъчи човека докато не разберът какво му има точно.Но и невролог не е лошо да посети .

Общи условия

Активация на акаунт