Просто да споделя

  • 8 110
  • 69
  •   1
Отговори
  • Мнения: 176
Съжалявам, че ви занимавам със себе си, но ми се случва нещо и се чувствам много зле.
Историята е дълга.
С мъжа ми сме заедно от 12год, женени сме от 4г, а синът ни е на 3.
Той беше всичко за мене.Сега като се замисля и аз не знам защо.Първо ме заряза преди 6г на Коледа заради друга.Тогава и аз си намерих друг и мъжа ми издържа точно 2 седмици и почна да ми се моли да се върна.И аз смотлата...Преди 5 год ми се случи и на мен да залитна, но без да го лъжа направо си му казах, че има друг.И се почнаха молби, сълзи и все такива и накрая поиска да се оженим.И аз мислих мислих и се реших.После се появи Ицко и нещата бяха ОК.Тази година през април отиде командировка за седмица и се върна все едно друг човек.Не говореше и все беше уморен.Заподозрях го, но нищо.След месец замина пак, но като се върна не беше толкоа студен.Обаче не дойде с нас на море, защото трябвало да ходи командировка.И след като на първата вечер не ми вдигна подозренията ми станаха зерски.Той обаче си отричаше.Казах му, че след морето няма да се приберем при него докато не ми каже какво се случва.И като се видяхме да си говориме се оказа, че съм била права.Спал с друга на командировката.Реших да го преглътна, защото малкия умира за него.След време се оказа, че не било просто секс ами човека бил се влюбил.А малко по-късно се оказа, че момичето можело да е бременно.Спал с нея без презерватив.Направо онемях.Накарах го да си направи изследвания аз също.Имах късмет поне с това.После се оказа, че не била бременна, а си му връщала, защото и обещал, че ще се разведем за да спи с нея.После ми удари шамар, защото аз продължих да го дебна и той разбра и побесня.Да, наистина ме бил излъгал за нещо, но никога нямало да ми каже за какво.И аз голямата смотла се изнесох за 10дена и после пак заради навика, заради детето, заради парите и т.н. се върнах при него.
Та проблема сега ми е, че явно чак сега всичко избива и не мога да го понасям.Противен ми е.Опитвам се да ми мине, но не става.А за секс и дума да не става.Искам да се махна, но в момента не работя, защото малкия много боледува и след последния ни престой в болница с пристъп на бронхиална астма сме си вкъщи до нова година.Нямам достатъчно пари за да го направя.А не мога да го дишам вече.
И така оплаках ви се.Дано ми поразмине малко.

# 1
  • Мнения: 1 749
 Confused Направила си фатални грешки. Първата ти е била, че си се оженила за него. Втората - че си родила дете от него. Извинявай, ако ти звуча груба, но... при положение, че се отнася така с теб как си се решила да се оплетеш така... Сега ще ти струва два пъти повече смелост и усилия да действаш...
Ако наистина искаш да се махнеш, парите няма да те спрат. А лично аз те съветвам - зарежи го.

# 2
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Търси варианти за доходи - роднини, приятели, работа, кредити ако щеш - но се махай от там.
Знам, че ще прозвучи гадно за повечето майки - но ако се решиш на раздяла, му кажи, че детето ще остане при него за известно време, докато си стъпиш на краката....

# 3
  • Мнения: 1 749
Като даваш този съвет... замисляш ли се ти ако беше на нейното място дали би си оставила детето така?

# 4
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Като даваш този съвет... замисляш ли се ти ако беше на нейното място дали би си оставила детето така?

Писах - "да му каже", не да го направи... Толкова се "спичат" от самата мисъл, че са готови на всичко. А всяка финансова помощ ще и е от полза.

# 5
  • Мнения: 1 749
Не разбирам ... И какво като му каже? Какво ще се промени като се стресне, че тя ще му остави детето?

# 6
  • Мнения: 176
Благодаря ви момичета!
Знам, че съм направила много грешки.Но за детето не съжалявам и за секунда, защото, ако беше от друг нямаше да е моя Ицко, когото обожавам.
Знам, че кашата е пълна.И съм много виновна за всичко.
В момента не мога да се изнеса, защото ще е под наем, а нямам достатъчно пари.Знам, че той със сигурност ще дава, но все пак ме е страх.Започнала съм да събирам, но ще стигнат за 2 - 3 месеца.А после?
И изобщо е ужасно.А не мога да го понасям.Всичко в него ме дразни безумно.
Не му казвам нищо с надеждата, че настроението ми е временно.Но за съжаление само се заблуждавам.

# 7
  • Мнения: 2 457
Първо си намери някой друг, с пари, и тогава го напусни тоя. Сега ако си тръгнеш, къде ще отидеш и с дете на ръце...Прави се на луда малко - докато намериш вариянт. Щом вече не можеш да го понасяш, то е ясно че няма смисъл да стоиш там. Но не си сама, трябва да действаш на сигурно заради детето ти. Wink  

# 8
  • Мнения: 1 749
 Crazy
Ти да се продаде ли я съветваш? Joy

Сериозно. Оплети си "кошничката" добре и действай! Уреди си нещата. Събирай пари, търси варианти... Няма начин да няма начин, щом има желание.

# 9
  • Мнения: 2 241
А той от какво ще се стресне? Това не е комшията, та да се стресне, в крайна сметка- баща му е!
Смятам, че разни такива манипулации са абсолютно излишни.
Като не можеш да живееш повече с него- изнеси се. Ако е чак толкова непоносимо, финансовите проблеми не би трябвало да те спират.

# 10
  • Мнения: 176
Първо си намери някой друг, с пари, и тогава го напусни тоя. Сега ако си тръгнеш, къде ще отидеш и с дете на ръце...Прави се на луда малко - докато намериш вариянт. Щом вече не можеш да го понасяш, то е ясно че няма смисъл да стоиш там. Но не си сама, трябва да действаш на сигурно заради детето ти. Wink  
Това мнение е най-правилно според мен.Харесва ми този вариант, но ми се вижда невъзможно.
Първо кой ще ме вземе?Имах двама кандидати преди, но времето си минаваше и те също създадоха семейства след мен.
Къде ще намеря друг?
А как ще го търпя през това време не ми е ясно.

# 11
  • Мнения: 1 749
Като умерена феминистка и уважаваща себе си жена направо се втрисам. Но, да, това е по-лесния начин....... Tired

# 12
  • Мнения: 871
можеш да започнеш от махането в подписа си на "Щастливи заедно от 4 г. etc."

После, ако не можеш да си тръгнеш поради финансови причини, направи си краткосрочен и дългосрочен план - можеш да си записваш.

В краткосрочния задължително включи какви компромиси правиш и какво получаваш срещу това -

- примерно, търпя присъствието му, но пък детето също се възползва от баща си, когото обича;
- не правя секс с него, но пък и той е на сухо /поне докато няма постоянна любовница/;
- изпълнявам някои домакински задължения /пране, готвене, чистене/, но пък той осигурява парите в къщи;
- повдига ми се от него, но това ми позволява да печеля време, за да намеря работа.

Дългосрочен план:

1. намиране на работа
2. намиране на жилище
3. внезапно преместване  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 2 457
Като умерена феминистка и уважаваща себе си жена направо се втрисам. Но, да, това е по-лесния начин....... Tired
Еми тя трудният може ли да си позволи Thinking А и виж че е на диета...

# 14
  • Мнения: 1 749
"Той ме заряза на Коледа, но пък аз му го върнах с друг".
"Той ми удари шамар, но пък аз..."
"Той спа с друга без презерватив, но пък аз..."
"Той спа с втора, но пък аз..."
 Tired
Като умерена феминистка и уважаваща себе си жена направо се втрисам. Но, да, това е по-лесния начин....... Tired
Еми тя трудният може ли да си позволи Thinking
Няма да забравя историята на една потребителка от този форум - с три или четири деца беше избягала без пари и багаж от мъжа си. Няма да й споменавам ника, може да не й е приятно.
Та, кой труден вариант, казваш?
Има ли желание - има и начин.

Общи условия

Активация на акаунт