За болката след вадене на мъдрец

  • 147 572
  • 84
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 61
Ами нищо не ми каза да правя, освен антибиотгика и това дето ходя при нея да ми маже раната. Една съседка ми щеше да ми предизвика инфаркт сутринта като ме видя така подута.... че нещо не е наред.... Пак звъня на лекарката и тя ме успокои, че всичко е почистено и  че е добре. Не ми  е казвала нищо за тази вода за устата.Като се видя днес с нея ще я питам.В аптеката сутринта ми го предложиха, ама пусти страх.Купих си лайка да жабуркам, но пак в аптеката ми казаха, че това е отречено вече, защото гъргарата и жабуркането с лайка премахвало някакъв слой, който се образува при зарастването и не било добре.Така, че като се видя ще питам и каквото ми каже това ще прафя.Абе като Франкенщайн съм......  newsm45

# 46
  • Мнения: 0
Кураж, щом ходите на преглед и вашата стоматоложка и ви е казала, че всичко е наред нещата ще се оправят, до една седмица би трябвало да сте в норма. Успех и скорошно оправяне!







Поздрави, екипа на Ралев Дентал Ад.

# 47
  • Мнения: 61
Благодаря!Вече не съм толко подута, даже си хапвам.Болка още има, но е къде-седа по-добре...... ЩЕ МИНЕ, ПРЕЖИВЯВА СЕ!

# 48
  • Мнения: 1
Ако има стоматолози  във форума ще помоля за компетентно мнение.
Имах изникнал наполовина долен ляв мъдрец, досега не ме беше болял, но от два три дена ''той си реши'' че трябва да си доизникне до края, от което започна да ме боли челюстта ухото че и зъбите 6 и 7 които са умъртвени  и с коронки .
Та въпроса ми е какви са вариантите:
Изваждане на мъдреца които не ме боли, но явно малко претиска зъбите и за това ме болят или да изчакам малко нещата да се пооспокоят както ми предложи и стоматолога защото мъдреца е израстнал напълно.
Дали мъдреца след време може да се използва за поставянето на мост след като  се извадят 6 и 7 зъб, защото ми каза че това са пълни глупости че мъдреците трябвало непременно да се махат ,махали се само ако това е неизбежно ,дори ми каза че на запад дори и криви се стремели със някакви методи да ги изправят за да си паснат на мястото си.
Възможно ли е 6 и 7 зъб които са с коронки и мъртви да се лекуват ако са болни ,коронката може ли да се махне, незнам с какво ми е лепи последния път ама от 9г е като бетон

# 49
  • Мнения: 0
Здравейте,
Първо не ми стана мн ясно, отначало е излезнал наполовина,а сега вече целия, така ли, и ви боли, че чаки ухото и другите зъби, а след това казвате, че само другите заби, и поне една ренгенография ако имаше. Сега скромно мнение, ако вече и пробил целия и си е заел мястото нормално в зъбната редица, без да притиска другите заби, не би трябвало да ви създава повече проблеми и няма за какво да се вади, това се установява при клиничен преглеб, щом вашия стоматолог така ви е казал значи това е констатирал. Иначе да, ако не ви създава проблеми няма за какво да го махате, след време ако се наложи спокойно може да се ползва за мостокрепител. Относно 6 и 7 да могат да се лекуват и короните могат да се свалят, няма значение с какво са лепени.

Поздрави, екипа на Ралев Дентал АД!

# 50
  • Мнения: 1
Ами да, те нали си растат по етапно, беше израстнал до накаква степен, но от два три  дена като че ли го усетих че расте отново. До сега не ме беше болял.По принцип и сега не ме боли самия зъб, но явно претиска нещо може би леко съседния зъб, незнам.През деня не ме боли даже и вечер но от 3 до сутринта ме боли.Склонен съм да предположа че болката идва от 6 и 7 зъб, защото като ги претисна с горните зъби ме наболяват.

Последна редакция: пт, 09 мар 2012, 15:49 от mordor

# 51
  • Мнения: 0
Ами започвате с това, че е сте имали наполовина изникнал долен ляв мъдрец, а след това казвате, че е израснал напълно. Това са 2 различни неща, ако е излязал напълно и си има достатачно място за него няма смисал да го пипате, ако е излязъл наполовина, няма достатъчно място за него в зъбната редица, притиска друг зъб или е наклонен на някаде и дразни, ваденето е решението на проблема. Затова има значение каква е ситуацията клинично, а вие давате малко объркваща информация.

# 52
  • Мнения: 61
Да ви се похваля - при мен всичко вече мина и аз съм ок вече.Сега обаче идва ред на зъба до изваденият мъдрец.Трябва да го лекувам и него...... а още ме е страх да отида пак....... ама ще ми се наложи.....

# 53
  • Мнения: 0
Здравейте,
Преди 11 дена ми вадиха ретенирал хоризонтално мъдрец - в дясно, долен, операцията трая почти 2 часа, с много извити корени (2). Преди около месец и половина пък ми вадиха зъб от другата долна страна - пак ретиниран, който все още има голяма "дупка". Проблема ми е, че в дясно много ме боли вътре в ухото и лимфния ми възел е адски подут, но най- ме притеснява, че при отваряне на устата ми "препукват"челюстите, съпроводено с болка - трудно е за обяснение, но докато дъвча дори мека храна, съвсем внимателно, разбира се , звука наподобява клопане , ужасно е .
Днес бях на преглед отново и споменавайки тези си проблеми, тя ме погледна и каза, че всичко е наред, и че препукването не е от зъба, а от ставата (тогава какво да направя?). newsm78
Много съм притеснена, знам, че натоварването и травмата е бяха голeми, но вече не издържам от болките в ушите.
Моля и за съвет дали това е нормално или май се притеснявам прекалено много. По принцип издържам на болки, но покрай тези мъдреци сякаш някаква тъмна сила се е вселила в мен, само за това мисля и съм адски изнервена вече. ooooh!

Последна редакция: пн, 26 мар 2012, 22:17 от x-ray-eyes

# 54
  • София
  • Мнения: 6
Когато ми вадиха първия мъдрец-много,много отдава,бях почти умряла.Устата ми беше цялата разбита от напъните на докторката.Повече от две седмици не ми помагаше никакъв антибиотик и все бях подута.Тогава една възрастна съседка ме посъветва да си направя отвара от смрадлика и да си правя промивки.Е, тази смрадлика се оказа направо златна.И от тогава щом ще ми вадят зъб,първо приготвям смрадликата.Последно ми вадиха зъб малко преди нова година-без никакъв проблем.Даже и антибиотик не пих.

# 55
  • Мнения: 3
Здравейте,
Днес ми е третата и най-тежка вечер откакто ми извадиха горния ляв мъдрец. Мина кофти - започна ме един лекар и след около час мъки реши, че няма да успее и ме прати при хирург. След повече от час бях при хирурга, като се наложи да ми бият втора упойка, защото първата беше почнала да отминава. Беше кофти зъб, на който единият от корените беше извит на 90° в основата си. Първо след екстракцията ми падна кръвното и за малко да припадна, след това като тръгбах от кабинета се чувствах все едно ме тресе треска и това продължи почти до края на деня... може би упойката ми е дошла в повече. Единственото, което истински помага срещу болката е аулина, но проблема е че препоръчват по листовка употребата на едно саше на 12 часа, а мен не ме.държи повече от 8-9 и така се налага на всеки 12 часа да се гърча по няколко часа от болка. От тази вечер почнах и антибиотика (този който е упоменат п
в по-горен пост), защото усетих, че не вървят добре нещата. Това, което бих препоръчал на всички, на които им предстои тази манипулация е да запознат с болкоуспокояващите от по-рано (примерно макс час след ваденето). Другото е задължително да ползват антибиотик от самото начало, особено ако е минало по-тежко. И последно ако е 04:29 и ви е трудно да заспиге, влезте се поровете в нета, може пък и да поотшуми болката, както се слъчи сега с мен Simple Smile

# 56
  • Мнения: 282
Здравейте,

надявам се, че на всички писали в тази тема болката много отдавна е отминала и са я забравили Simple Smile, но ще се разпиша тук и аз, дано някой сподели опит.

Извадиха ми долен десен мъдрец в петък предиобед, не с операция, но с няколкократно слагана упойка, защото все не хващаше, разрязване и изваждане на зъба на парчета и корен по корен, което продължи близо час. Зъболекарят ми е много добър и при тези обстоятелства смятам, че травмира минимално челюстта. След отминаването на упойката в петък вечер болката беше дотолкова търпима, че не съм пила обезболяващо. Зарадвах се, ама май рано е било. Оттогава и досега дискомфортът е все по-силен, та днес вече посегнах към аулина. Ето какво ме тормози:

- силно и постоянно слюноотделяне от страната на извадения зъб, дотолкова, че вечер и нощно време трябва да преглъщам, устата ми се пълни; започна, след като отмина ефектът на упойката;

- засилваща се болка, а от тази сутрин, и постоянно усещане за напрежение в гърлото долу, пак от страната на извадения зъб; може да е лимфен възел (?), но боли зверски и без нищо да правя, а като преглътна, става много неприятна болка;

- болка, леко пищене и леко стрелкане в съответното ухо;

- за болката и щракането в челюстта няма да говоря, защото те са ясни и нормални в случая и от тях най-малко се оплаквам. Ясно също, че дъвкането не е опция и си пасирам разни плодове с кисело мляко и крем супички, но от това не се оплаквам.
Също така, нямам оток и мисля, че нямам температура.

Нямам предписан антибиотик, а само гел за венци и Арника, която обаче не смуча, защото се оливам буквално със слюнка като бясно куче Simple Smile.

Някой да е имал подобни оплаквания, да може да ме посъветва нещо как да облекча евентуално тези твърде неприятни усещания? А, и устата ми е издрана и лигавицата също боли, купих си спрей Хексорал, да видим дали ще помогне. Четох тук за смрадлика, ще си взема днес.

Безпокоят ме основно болката в гърлото и слюноотделянето. Иначе няма да ми стане нищо от малко диетично-кашаво и течно хранене Simple Smile.

Поздрави на всички и здрави, безпроблемни мъдреци!  Grinning

Последна редакция: нд, 15 мар 2015, 10:39 от Pump17

# 57
  • Мнения: 1
Слюноотделянето е нормално след като се извади мъдрец.

На мен операцията ми беше миналата сряда, днес е 6-ти ден и все още имам някакви стрелкащи болки в челюстта, но от два дни не съм пила никакви обезболяващи. Преживяването на подобна интервенция с мъдреци е просто ужасяваща.
Моята зъболекарка ми предписа антибиотик - Далмацин Ц300, освен това пих и Калциев Глюконат 6 ампули и обезболяващо.
Първите 4 дни пих обезболяващи, сега вече се стремя да издържам на болките, които явно няма да си отминат просто изведнъж.

Според мен, всичко е индивидуално. Моят зъб излезе за 15 минути, естествено имаше доста пилене на кост и т.н., но се преживява. Гадното е после - цялата тази болка и невъзможност да се отпуснеш и да говориш и да ядеш. Но на 5-тия ден проговорих що годе добре, на днешния проядох и каши.
Важното е да не се стряска човек, както правя аз , защото така болката се усилва.

# 58
  • Сф
  • Мнения: 4 764
Може ли да споделите къде ходихте на хирург да ви вадят мъдреците? Предстои ми полуспешна операция, но не знам към кой д-р/ болница да се насоча.

# 59
  • Мнения: 1
Здравейте, днес ходих при зъбен хирург и ми извади десен мъдрец долен. Болка при слагане на упойката беше много малко докато не сложи точно върху мъдреца "поне така усетих" много заболя.След това всичко стана за 10мин. дори не разбрах какво направи.
От Плевен съм ходих при д-р Филипов 110лв ми струва ваденето беше се наклонил срещу последния ми зъб и бях отекъл от поне 4-5 дена с много болка. След ваденето съм на ацефеин купих го за 3 лв от аптеката не-помага !!!! Доктора ми предписа антибиотик Клиндамицин. Та реално някое друго обезболяващо което мога да го комбинирам с това примерно да ги редувам да ми препоръчате.

Много съм доволен от доктора и като чета коментарите по нагоре и гледам за какви суми се говори съм минал доста евтино .

Общи условия

Активация на акаунт