за яслите

  • 629
  • 8
  •   1
Отговори
Мили момичета,
искам да ви попитам колко често боледуват децата ви.Марти ходи на ясла, но рекордът му е не-повече от 2 седмици непрекъснато ходене на ясла newsm45 Хубаво му е там, но все си лепва по нещо-ето сега е с конюнктивит (за втори път, в продължение на един месец). Не знам какво да го правя.Имам бебе на 2 месеца, а нямам наблизо баби да ми помагат. Моля ви дайте ми съвет как да му засиля имунната защита Praynig Praynig Praynig. А дали можете да ми препоръчате добра детегледачка? Вече почвам да се замислям сериозно да го спра от ясла. И още едно въпросче:Мислите ли че като ходи на ясла ще боледува по-малко в градината?

# 1
  • Мнения: 9 990
Вики,всичко си е индивидуално.Ето-моето дете  ходи на ясла и не боледува,но това не е гаранция,че в детската градина няма за почне.Конюктивитите са упорити ...болестите си се лепват...решение можеш само ти да вземеш дали да го спреш.Успех,каквото и да предприемеш. Hug

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Не знам от колко време ходи, но първите 1-2 мес. са така. Постояно има хреми, кашлици.Ние също октомври изкарахме 2 пъти конюктивит, но какво да се прави. Големият ми син тръгна на ясла на 1.9г., а е боледувал много по- малко.Когато се роди малкия, в групата имаха варицела. Бебето беше на 3 мес.,а аз бях съсипана от притеснение, още повече,че лекарката ни каза, че ако малкия се разболее отиваме в болница.Е, слава богу не се случи.  Та от опит мога да кажа, че всичко е до дете. Конюктивит /а и всичко друго/ може да прихване и от децата в градинката зад блока. Ще си изгради имунитет, не се притеснявай, но пък ако си решила -спри го, със сигурност ще си по-спокойна.

# 3
  • СОФИЯ
  • Мнения: 601
Вики не се отчайвай!
Моето момче ходи от септември месец на ясла и досега реално е бил може би около 3 седмици. Сега е с гноен конююктивит, кисел, не иска да се храни, не дава да му се слагат капки ooooh! Обаче аз съм упорита, а и няма кой да го гледа, така че нямам избор!

За имуностимулант, аз давам АD Liquid for kids, можеш да изчетеш много в здвните форуми за него!За сега съм доволна!

Успех и не се предавай  bouquet

# 4
Мили момичета,
искам да ви попитам колко често боледуват децата ви.Марти ходи на ясла, но рекордът му е не-повече от 2 седмици непрекъснато ходене на ясла newsm45 Хубаво му е там, но все си лепва по нещо-ето сега е с конюнктивит (за втори път, в продължение на един месец). Не знам какво да го правя.Имам бебе на 2 месеца, а нямам наблизо баби да ми помагат. Моля ви дайте ми съвет как да му засиля имунната защита Praynig Praynig Praynig. А дали можете да ми препоръчате добра детегледачка? Вече почвам да се замислям сериозно да го спра от ясла. И още едно въпросче:Мислите ли че като ходи на ясла ще боледува по-малко в градината?
Това все едно аз съм го писала, с изключение, че нямам бебе на 2 месеца. Wink
Нашият рекорд е по-нисък, от септември ходи на ясла, в началото бяха фифти/фифти болни/здрави дни, сега са 1/2 в полза на ... болните. И аз давам ADLIquid For Kids, засега не виждам резултат. Трябваше да го почна поне месец преди да тръгне на ясла, ама аз си мислех - той досега не е боледувал, значи си е калено детето. Да, ама не.
Ако това може да те успокои, че не си сама в битката с ясленските бацили.

# 5
  • Мнения: 542
От 6 месеца ходи на ясла - но не са се събрали и 3 пълни месеца присъствие... Не ми се изреждат болестите, но най-честите са - много сополи, чести жълти гурели, постоянна кашлица - особено сега...а на опашката се нареждат и три ухапвания от ...някой, едното от които остави белег Rolling Eyes
Затова - търпение и...пак търпение...знам, че ще го израсте, ама има още време.

# 6
  • Мнения: 356
.........Хубаво му е там, но все си лепва по нещо-ето сега е с конюнктивит............
С тази тема ме хващате точно още до като съм "под пара". И ние сме от вчера с конюнктивит. Защо? Защото в групата има дете с хроничен конюнктивит, което не се спира от ясла, когато е в период на възбуждане на заболяването. Много съм бясна, направих луд скандал в "интелектуален"стил и заявих, че ако те не могат да си решат вътрешните проблеми, аз ще им помогна следващия път. Разбрах от служителки там, че има заповед на ХЕИ да не се допускат в яслата деца със симптоми на заразно заболяване. Следващия път, когато разбера че приемат болни деца - направо ще се обадя в ХЕИ.

# 7
  • Мнения: 694
Моето дете ходи от септември без пропуск. Постоянно я блъскам с витамини, а щом чуя малко по засилена кашлица се дават и сиропи. Имаше един период в който беше един месец с кашлица и сополи тогава няколко майки ме посъветваха да не я спирам, защото така ще си отмине от съмосебе си е естественно, че я следих да не се влоши. Но от две седмици всичко отшумя. Това което също ми казаха, че имало един период от няколко месеца на адаптация на организма и можело да става така.

# 8
  • Мнения: 289
Не спирай детето. В началото докато си напаснат бактериите, всички деца изкарват някое и друго заболяване. Силата, честотата и продължителността зависи от това, колко е калено детето. А за яслата и градината - да, ако е ходило на ясла, после адаптацията /емоционална и физическа/ е много по-бърза.

Общи условия

Активация на акаунт