Овулация-цервикална слуз.

  • 4 414
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 51
здравейте.Този месец реших да направя фоликулометрия,за да разбера дали имам овулация,понеже се съмнявах за такава.Цикъла ми е 25 дни.Винаги редовен.На 11 ден от МЦ имах фоликул-21 мм .С лекаря решихме да ми бие Прегнил,за по-сигурно,че ще се пукне фоликула.До тук добре,но нещото,което ме притеснява, е че церв. слуз не е достатъчна.Имам някаква ,но не е достатъчна.Казвам го,защото преди 1 год. беше много по-обилна.Според вас на какво се дължи оскъдната ЦС.Правила съм изследване ФСХ и ЛХ,добри да.Кой друг хормон влияе върху овулацията и количеството на ЦС.Защото знам,че ако тя не е като количество и качество добра-бременност няма.

# 1
  • София
  • Мнения: 35 935
Определянето на ЦС е доста обективно.
Според теб - може да е малко, но в действителност да  не е Simple Smile
Количеството и вискозитета на ЦС зависят от хормоните : естрогени и прогестерон
фертилната ЦС - от естрогените.

ПП Преди може да си имала напр. ПКЯ и затова ЦС да е била повече


Пий повече вода в дните на О. За вискозитета - може да приемаш Гуаифенезин по схема

# 2
  • Мнения: 51
Благодаря ти Денис да отговора.Ще видим дали този месец е станало нещо,ако ли не ще говоря с лекаря за това лекарство.Може би трябва да изследвам и прогестерона и кой друг хормон за естрогените.Търся сама отговорите на някои въпроси,защото ми писна от безхаберието на лекарите,вече 9 години.Имам две бременности, последната която завърши доста зле,преди 7 месеца.Чела съм,че маслото от пупалка също увеличава количеството на ЦС.Но по-сигурно ще е с това лекарство,което ти си препоръчала.А то хормон ли е .Аз по принцип съм на Метформин и Преднизолон Ф-високи андрогени.Предния път след 2 месеца прием на тези лекарства,бях бременна.Сега нещо не става.Може да се е появил и друг проблем.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 4 475
Аз обикновено имам обилна слуз при овулация. Случва се и по-семпла да е. Когато забременях нямах почти никаква. Поне така ми се струваше. Тоест моят опит показва, че може да се забременее и с видимо по-малко.

# 4
  • Мнения: 51
Да,може и аз така съм чела,че може и с по-малко количество пак да се забременее.Но аз правя съпоставка с предния път,преди да забременея,тогава беше повече като количество и различна като консинстенция.Може и сега,въпреки че е по-малко,но я имам все пак,да е добра среда да сперматозоидите,но знам ли.Вече във всичко се съмнявам.Пък и при опити(4 месеса след последната брем.)като не става,вече се съмнявам ,че има проблем.

# 5
  • София
  • Мнения: 35 935
Благодаря ти Денис да отговора.Ще видим дали този месец е станало нещо,ако ли не ще говоря с лекаря за това лекарство.Може би трябва да изследвам и прогестерона и кой друг хормон за естрогените.Търся сама отговорите на някои въпроси,защото ми писна от безхаберието на лекарите,вече 9 години.Имам две бременности, последната която завърши доста зле,преди 7 месеца.Чела съм,че маслото от пупалка също увеличава количеството на ЦС.Но по-сигурно ще е с това лекарство,което ти си препоръчала.А то хормон ли е .Аз по принцип съм на Метформин и Преднизолон Ф-високи андрогени.Предния път след 2 месеца прием на тези лекарства,бях бременна.Сега нещо не става.Може да се е появил и друг проблем.
Папулка , вечерна иглика...едно и също е, все Йонотера биенис /лат. име/
ТОва си е масло , не е хормон. То подобрява  половата функция - МЦ, О. и т.н. и от там ЦС
Но то не действа пряко на ЦС /както напр. Гуаифенезина/
Не ти пречи да пиеш Масло от Папулка - само ще ти помогне , но ако проблема е сериозен, няма да е достатъчно.

Добре е да пиеш и  Инофолик

Едва ли има друг проблем - зачеването не става всеки МЦ Simple Smile - трябва търпение
Дано скоро да се случи при теб Simple Smile

# 6
  • Мнения: 51
Благодаря за съвета Денис.Прочетох за Инофолика,май ще е добре да го пробвам.Но намира ли се свободно по аптеките.Аз съм от Ст.Загора и мога да проверя в Марешки,дано го има там.Също така мисля и да започна и Гуаифенезина,той също ще помогне в някаква степен.Но първо трябва да ми дойде цикъла и след това ще предприемам нещо.От Инофолика по едно прахче на ден достатъчно ли е.колко струва той.,ако знаеш. newsm78

# 7
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 981
понеже и аз имам с ЦС моя док. ми каза, че количеството ЦС зависи от дебелината на лигавицата - колкото по-дебела лигавица, толкова по-обилна ЦС, а лигавицата както вече Денис ви сподели зависи от количеството естроген в организма и при мен за корекция на този проблем док. ми изписа естрофем - 2 табл. по 2 мг вагинално и определено забелязвам промяна ..

# 8
  • Мнения: 51
Съгласна съм с това твърдение.Когато този месец ходих на фоликулметрия,лекаря доста време обърна внимание и на дебелината на лигавицата.Той каза ,че е добра и всичко е наред.Даже и снимки ми извади.Вече започвам да си мисля,че от всичко прочетено до сега.,че може би на мен да ми се веижда малко количеството,а то да си е добре.незнам.Даже сега след минала овулация забелязвам малко количество ЦС. newsm78 Доколкото прочетох по нета,при едни жени е по-обилна, при други не е толкова обилна и пак е добра среда за забременяване.

# 9
  • София
  • Мнения: 35 935
Благодаря за съвета Денис.Прочетох за Инофолика,май ще е добре да го пробвам.Но намира ли се свободно по аптеките.Аз съм от Ст.Загора и мога да проверя в Марешки,дано го има там.Също така мисля и да започна и Гуаифенезина,той също ще помогне в някаква степен.Но първо трябва да ми дойде цикъла и след това ще предприемам нещо.От Инофолика по едно прахче на ден достатъчно ли е.колко струва той.,ако знаеш. newsm78

Ние пием Инозитол + ФК /което си е Инофолик/ защото е по-изгодно
Може да си   купиш Инозитол от тук:
http://www.iherb.com/Inositol
ФК от БГ - че е по-изгодно
 

# 10
  • Мнения: 38
Аз да ви кажа никога не съм имала видима цервилна слуз. Ако не бях ползвала тестове за ову, нямаше и да знам кога ми е.Моят цикъл също е 25 дни, но овулацията е на 7,8 ден.

# 11
  • Мнения: 135
Здравейте ,изписан ми е клостилбегит(след всички изследвания)от 3ден по1,заедно с него и естрофем пак от 3ден кажете ми моля ви този естрофем подтиска ли овулацията???Чета че се почва след овуто а аз трябва да го пия от 3ден???Някой знае ли нещо  Sad

# 12
  • Мнения: 1 089
Не, естрофема не подтиска овулацията. Естрофема съдържа естрадиол, който се прозивежда в организма в следствие от растящите яйцеклетки/яйцеклетка, покачването му води до ЛХ пик и овулация. Предполагам се изписва след овулация за добра лигавица, а в твоя случай подозирам, че ти е изписан, защото Клостилбегита може да предизвика тънка лигавица. Малко ми е странно, че ти е изписан да го вземаш в същите дни с Клостилбегита  newsm78, защото Клостилбегита трябва да лъже организма, че няма достатъчно естрадиол. Питам се дали няма да се нулира ефекта на Клостилбегита, но предполагам не (лекаря, който ти го е предписал трябва да знае повече от мен).

Общи условия

Активация на акаунт