Проблем със слагането на капки за нос

  • 5 481
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 171
Здравейте! Имаме голям проблем със слагането на спрей за нос - от тези физиологичните разтвори. Понеже малката е болничка и се налага да и слагам по 4-5 пъти, но тя по никакъв начин не позволява това. Пробвам ли да и сложа, се почва едно въртене, рев, истерия. Вече само като види флакона, почва да реве. А мен ме е страх да я натискам, защото от това въртене може да и пръсна някъде другаде, например в очите, или пък да бръкна много надълбоко в носа и да я заболи. Пробвала съм и с добро (успокоявам я, давам и да разгледа флакона в ръчички), и с малко натиск - е и в двата случая се стига до истеричен рев. Въпросът ми е и другите ли бебета реагират така? Вие как слагате капки за нос? А ако трябва пък да и издърпвам сополи с аспиратор, просто не виждам как ще стане - тя не дава нищо да и се пъха в носа. Мисията ни е направо невъзможна. А иначе и свирка нослето, трябва да и се слага  ooooh!

# 1
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Има, има  ooooh!
Аз просто се отказах да слагам и да дърпам каквото и да е в носа му след като при последния опит със съпруга ми му разкървавихме носа  ooooh!
Просто изчаках момента, когато с много обяснения да успея да го прилъжа....

# 2
  • Мнения: 3 715
Първи вариант е някой да я държи, а ти да пръскаш.
Втори вариант, когато нямаш помощ, е да седнеш, да я вземеш в теб, гушваш я, главата на лявата ръка, в дясната държиш спрея или капките или обратното, зависи с коя ръка боравиш. Хващаш главата с ръка, така че ухото да е допряно плътно до гърдите ти, с ръка обгръщаш главата отгоре и леко притискаш бузката или ушето, където ти е удобно, за да застопориш главата. Леко се навеждаш напред, за да може с тяло да го спреш да не се върти. С другата ръка леко притискаш торса на детето и пръскаш. Трябва да действаш много бързо. Звучи като описание на мъчение, но не е толкова страшно и не изглежда толкова страшно.

Не знам успях ли да го опиша разбираемо. Аз така процедирам. Все пак трябва да държиш здраво, но не прекалено. Става бързо и докато детето се усети, вече всичко е минало.

Не обичам да слагам капки или да пръскам спрей, защото и при нас настава голям рев. Но това е начинът, който открих и който при нас действа. Иначе да е легнало детето и да го натискаш и да пръскаш става мазало. Физиологичен разтвор съм пръскала в очите, без да искам, и капки съм слагала, нищо не му е ставало, но все пак трябва да се внимава.

# 3
  • Мнения: 1 796
ku[d]ku[d]yaka направо си описала нашата процедура.Наистина като се приклещи детето така няма мърдане и става бързичко.А рев и истерии винаги ще има,няма начин.

# 4
  • Мнения: 9 467
Задължително с баща им-той дъжи главичката и която ръка може, аз другата махаща ръка и действам бързо..голяма борба пада, но е неизбежно ooooh!
Аз също не пръскам нищо в носа-битката е при вадене на съдържимото Joy

# 5
  • Мнения: 171
Значи и другите деца били така, не само нашето. Кудкудяка, мерси за подробното описание!Непременно ще го пробвам. Може и да стане работа  Praynig

# 6
  • Мнения: 171
Пробвахме го този метод и стана!

# 7
  • Мнения: 4 111
Става, да, това е единственият начин да сложа капки на моят син, вече е почти на 4 години и все така си процедираме...

# 8
  • Мнения: 3 715
Радвам се, че помогнах. По същия начин вадя и сополите с помпата.

# 9
  • Мнения: 1 475
И дъщеря ми беше така до 1г5м, беше страшно при слагането на каквото и да е в носа, а при нас се налагаше доста често, и не винаги спазвах последователността на капките, за да не я мъча, но откакто направи 1г.5м, като  и кажа ела да ти сложа капки сама си идва ,ляга си на леглото и без никакъв проблем и слагам, няма рев, няма въртене, явно разбира вече,че се прави за нейно добро! Peace

# 10
  • Мнения: 4 615
Действаш бързо и по мъзможност държиш шишетат скрити от погледа максимално дълго. Начина е както го е описала кудкудяк. Ако й пръснеш физиологичен разтвор в окото нищо няма да й стане. Той е физиологичен.

# 11
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
ku[d]ku[d]yaka а ръцете как ги хващаш Rolling Eyes newsm78

# 12
  • Мнения: 1 475
Аз ще споделя моя начин, който прилагах, като беше по-малка, когато съм сама и нямаше кой да ми помага, ляга на спалнята, обкрачвах я така,че да не може да шава, естествено без да сядам върху нея,така,че да и стисна и ръцете и краката, за да не мърда, с едната ръка и хващах главата, а с другата капех капките, но това го правех след 1г.2 м. Успешно действа!``сега на 1г.6м, вече сама си ляга и ми дава, да и капя или да и пръскам стеримар без да мърда!

# 13
  • Мнения: 3 715
ku[d]ku[d]yaka а ръцете как ги хващаш Rolling Eyes newsm78

С ръката, в която държа капките, с частта от нея от подмишницата до лакътя, застопорявам ръката, която е свободна. Затова се накланям напред, за да го прегърна с тази част на ръката. А ръката на бебето, която е до гърдите ми е застопорена, защото е притисната към мен, най-добре е да дойде под мишницата ми, леко назад.

Дано успях да го обясня.

# 14
  • Мнения: 914
Беба само си затваря очите и не мърда докато и пръсна,но кака и като беше бебе беше страшен цирк.Да допълня когато си сама увиваш детето в одеалце за да са прибрани ръцете и докато я държиш в теб легнала на ръката ти пръскаш.

Общи условия

Активация на акаунт