Нова година в Гърция

  • 1 345
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 97
Не намерих такава тема и затова започнах нова.
Имаме резервация за НГ в Кавала и Тасос. Каква валута е актуална там? Скъпи ли са такситата? Какво трябва да се види?
Вечерята ни е в таверна, но менюто е ужасно, прието ли е да се поръчва допълнително?
Ще съм ви благодарна за всякаква информация за тези места.

Последна редакция: пт, 24 дек 2010, 12:43 от vessit

# 1
  • Мнения: 97
Да побутна темата с надеждата някой да сподели информация по въпросите, които ме интересуват Praynig.

# 2
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Ами, никой не ти отговаря защото въпросите са странни.

Валутата е евро - поне това трябва да е известно newsm78

Не знам за цените на такситата / в Атина е доста скъпо - 3-4 пъти по-високи цени от София, в провинцията би трябвало да е по -евтино/

За таверната - зависи кой организира изкарването и какви са предварителните уговорки. Чувала съм и за много хубави купони, а и за голяма излагация от страни на организаторите /второто за организирани групи/.
Като си плащаш, кой ще те спре да си поръчаш допълнително или отделно  Joy /ако има обаче кой да ти го приготви/

Дано да си изкарате добре!

# 3
  • Мнения: 97
InaDot, Благодаря ти   bouquet
Не намирам въпросите си странни само затова, че отивам за първи път в Гърция и то по НГ.
Вие не сте ли ходили за първи път, по някое време, на някое място, което ви е непознато!

# 4
  • Мнения: 1 668
Има безумно много теми за Тасос, просто сигурно са позавехнали след лятната еуфория. На повечето хора там им харесва, аз лично не бих се върнала за нищо на света нито в Кавала, нито в Тасос.
навсякъде по света е прието да се поръчва храна, ако не те кефи тази, която ти се сервира (освен ако не е официално събитие). Обикновенно храната в гърция е гадна по такива организирани мероприятия точно за да поръчвате допълнително.
Цените на такситата нямам идея какви са, ние винаги ходим с наш транспорт.
въпросът ти за валутата в Гърция наистина е изключително странен та за всеки случай да ти кажа, че те също са в ЕС и може да пътувате с лична карта нататък.
приятно изкарване

# 5
  • Мнения: 97
Благодаря ти за отговора Hug. За личната карта е ясно, точно затова отиваме там, защото дъщеря ми се заинати да не плаща глоба за изгубен паспорт и не си извади нов. А валутата явно е евро за разлика от България и Румъния. Менюто за НГ вечеря наистина е отвратително, но се успокоих, щом може да се поръчва допълнително.
Весели празници!

# 6
  • Мнения: 97
И след като бях там и видях, никоя тема за Тасос и Гърция няма и дума за това какво е по НГ там! Направо включвам тази дестинация в "черен списък"!!!!

# 7
  • Мнения: 93
Vessit, в този форум може и да няма такава тема, но ако потърсиш с Гугъл, съм сигурна че ще откриеш доста изписани неща. Лично аз съм писала тема във форум на пътешественика след най-ужасната НГ, която изкарахме на Тасос Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 182
И ние бяхме по НГ в Гърция, в Порто Карас, Ситония.Не мога да кажа, че останахме разочаровани, но наистина не можахме да почувстваме, че  посрещаме Нова година, ресторанта, където беше вечерята беше доста по-претъпкан от обикновено.Ние не стояхме много и слязохме по-рано в бара, където добре,че DJ беше българин и си направихме купона.За първи път ми се случи Нова година бебз шампанско и фойерверки, но не е болка за умиране.

Поне с мъжа ми установихме, че масовия туризъм не е за нас, приключваме с големите комплекси и тълпи от хора Simple Smile. Обикаляхме доста из полуострова и събрахме  много слънце Simple Smile.

# 9
  • Мнения: 1 668
Аз съм писала за Великден в 5* в Тасос и как си тръгнахме ден по-рано. Темата беше в този форум със сигурност. Но пък доста девойки от там ме обвиниха, че ние сме си били виновни, защото сме били претенциозни. Затова и съм доста предпазлива в оценките си, но ти написах, че на това място няма да се върна. Предполагам, че НГ и Великден могат да провалят по един и същи начин

Общи условия

Активация на акаунт