Обструкция!?

  • 1 496
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 39
 Здравейте, преди 3 дни водих сина ми (6м.) на доктор - беше с кашлица и лека температура (37.4). Докторката каза, че има обструкция (четох в гугъла за тая обструция, че не ми беше ясно какво точно значи). Изписа ни Вентолин и Цефзил. Това, което ме притесни е , че докторката каза: "засега не е много зле, но може да се стигне до урбазон" и аз понеже се стреснах и така и не попитах как да разбера дали е за урбазон! Не вдига температура и макар кашлицата драстично да намаля, все още я има.Обаче е крив и все спи. На преглед е чак в понеделник. Дайте мнение, моля ви! Да го водя ли пак не преглед или да чакам понеделника?

# 1
  • Мнения: 376
Това са много силни лекарства за бронхит и пневмония.  Вентолин не бива да се дава повече от 5 дни, а щом вече не кашля може да го спреш. А антибиотика му го дай целият. Нормално е да спи повечко. Не мисля, че трябва да го водиш на лекар.

# 2
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
Вентолина не се спира така лесно. Намалява се постепенно. Малката ми дъщеря пи вентолин за първи път на 8 м. имаше бронхеолит. Но беше само на симптоматично лечение - беше вирусно. Как ви назначиха АБ, правиха ли антибиограма или само, за да си "вържи гащите" лекарката го предписа?
Спред мен идете на лекар при първа възможност, дори и само за контролен преглед, за да чуят дишането, дали лечението е подходящо и има ли подобрение.
А урбазона е антихистимин и го изписват при белодробни болести, на тази възраст обаче не знам кой изписват - Ериус би свършил същата работа, а също и калциев глюконат би бил полезен. Но всичко това по лекарско предписание, не по предписание от форума. Лошото на тези вируси е, че бързо се развиват и слизат на долу и правят бели, за това по-честото посещение при доки ще е полезно.

Общи условия

Активация на акаунт