Разлика в размерите на бебето

  • 777
  • 8
  •   1
Отговори
Здравейте! В 35 седмица съм, днес бях на лекар и ме гледаха на видеозон. Това, което ме притеснява е, че главата на бебето по размери беше по-голяма и вървеше с около 10 дни преди термина, докато тялото вървеше 22 дни след термина!!! Тоест разликата в размерите на главата и на тялото е почти месец! Кажете според вас  дали има нещо притеснително в това. Като цяло бебето върви дребничко.
Знам, че по принцип е нормално да има някакви отклонения, но чак месец разлика между различните части на тялото ми се струва прекалено много. Затова се и притеснявам да не би на бебето да му има нещо, въпреки, че лекарката ми каза, че всичко било ОК  Embarassed

# 1
  • Монреал
  • Мнения: 631
Аз не бих вярвала много на тези изчисления, много са субективни.
Радвай се на бременността си и не мисли за лоши неща.

# 2
  • Мнения: 5 228
Не се притеснявай, още повече, че и лекарката така ти е казала  Wink. При измерването при ехографски преглед дори с един милиметър ако сгреши лекаря (което е напълно възможно), се променя резултатът. На мен така при почти всеки преглед ми променяха датата на термина.  Няма проблем. Приятно бременеене и лекораждане!  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 64
Не се притеснявай излишно, Дани се движеше с две седмици назаде според термина на лекарите,взеха да ми приказват едни ,че била много малка,но трябвали да я извадят заради плацентата,взеха да изчисляват едни размери на крачетата и главичката,да ми показват на видеозона(естествено аз нищо не разбирах).,че се развива по-бавно. Е 2 дена след това я родих(3.450 и 50 см.) и всичко си и беше наред.

# 4
  • Мнения: 5 103
не ги слушай чак толкова и не се шашкай моля те:)

# 5
  • Мнения: 1 410
Според мен данните от ехографа се съпоставят с едни средни данни за бебетата в дадения период и затова ги дават такива разлики. На мен постоянно ми обясняваше колко ми било голямо детето и как съм щяла да родя по-рано пък то даже родих след термина. Това са си някакви тяхни изчисления и щом не ти е казала, че има проблем, значи няма. Въобще не се притеснявай. Лека бременност и безпроблемно раждане!

# 6
  • Варна
  • Мнения: 4 969
не ги слушай чак толкова и не се шашкай моля те:)

# 7
  • Мнения: 2 467
Не се плаши и лекарката ти е казала че е ок. Моя лекар в 4-я месец ми рече: Много му голяма главата на това бебе и аз  #Crazy И до края си беше все в повече, но се роди едно здраво и съразмерно бебче. Само по-едричка беше, но главата си и беше в норма, само дето аз милиони нерви изхабих от притеснения до края  #Cussing out

# 8
  • Мнения: 3 478
И аз съм чувала че много често резултатите оттези замервания не са точни, не се шашкай. Тук на мен даже не ми и казват такива работи. То и аз не се сетих да питам, ама свърши вече то. На мен ми изглеждаше съразмерно на видеозона, ма и аз кво разбирам.

Общи условия

Активация на акаунт