Дадох му солети

  • 1 304
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 722
Днес бяхме на разходка с една мама на по-голямо дете, което ръфаше солети и моят както си го гледаше и се разврещя и не мирна докато не му отчупих с намачках малко солета /за първи път/. Обаче така му се услади, че изяде цели две солети на баткото. Тъпо ми е, защото не искам да го тъпча с боклуци още от сега - от рода на зрънчовци и т.н., обаче не мога и от всичко да го пазя, самият дребо си иска вече  #Crazy.
Дава/х/те ли нещо ей така за залъгалка навън или между храненията? Имам предвид на наша възраст някъде.

# 1
  • Мнения: 7 837
И защо го приемаш като нещо еретично  newsm78

Давам му от осмия месец fingerfood - бебешки оризови пръчици.

# 2
  • Мнения: 8 458
Тц,не съм давала.Лоша съм и не давам. Wink
Сега от време на време давам по някоя Плазмонка,но не е въодушевена,повече я мачка с пръсти отколкото да яде.
Пробвах с настърган банан,но не го иска-само маже с ръце.
Щом иска детето давай му нещо,но по-добре плод-нещо по-твърдо,с което да си чеше венците и да го смуче.
Нищо няма да загуби ако не яде солети.

# 3
  • Мнения: 8 458
И защо го приемаш като нещо еретично newsm78

Давам му от осмия месец fingerfood - бебешки оризови пръчици.
Ааа,това е друго. WinkКейси,все пак са бебешки. LaughingА солети различни има,не всички стават-особено тия кашкавалените са доста солени а и не знае,какво друго има още в тях. Mr. Green

# 4
  • Мнения: 7 837
Ами и солети съм му давала няколко пъти, както и други неща да опита, ама айде ще ви ги спестя  Wink
Искам за пореден път да кажа на Анита да не се вманиачава, нищо лошо не е направила  Wink Нали това не е основната храна на детето.  Grinning

# 5
  • Мнения: 1 722
Определено има разлика. Бебешките, и то ОРИЗОВИ /в ориза няма глутен/, предполагам и безсолни ... съвсем друго си е. Аз му дадох обикновени солети, но си бяха с доста сол, също предполагам разни набухватели, оцветители и т.н. Не че съм направила кой знае какво, не се вманиачавам, просто уж късно захранване, тинтири-минтири, път то вече иска да яде същото като другите, че дори и като по-големите деца. А плод ме е страх да давам, че нали има 2 зъба и веднъж отхапа парче ябълка и се задави.

# 6
  • Мнения: 35 947
няма опазия, когато порастне още малко, ще ходи да проси по хората и щеш или не щеш, ще купуваш

# 7
  • Германия
  • Мнения: 8 092
Е ти си му дала само да опита, а не си го натъпкала с тях. Не е повод за паника  Wink

# 8
  • София
  • Мнения: 18 679
Давала съм солети, разбира се.И бисквитки, и троховци Mr. GreenИмаше период на зъбоникнене, когато изяждаше поне по 5 обикновени бисквитки дневно.Голяма работа Wink

# 9
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 176
Не мисля, че кой знае какво е станало! Нито пък ще му стане, ако изяде утре още две солети. Бубанка е права, че след някой и друг месец сама ще купуваш и солети, и зрънчовци  Peace

# 10
  • Мнения: 5 228
Какво им е вредното на солетите? Аз давам и солети, и бисквити и т.н. Това все пак не са мазните и солени зрънчовци, които и аз не бих си купила.

# 11
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Не знам какво толкова е станало. Аз също съм давала солети на Ива, особено, когато и никнеха зъбките. По-добре да си чеше венците със солета или бисквитка, отколкото със всичко друго, което се сети да пъха в устата.

# 12
  • Мнения: 1 722
Не знам, бе хора, някак си странно ми се вижда - не давам жълтъци, краве и друго освен човешко мляко и производните му, дето другите дават още от 4-я месец, а сега почва с човешки неща, но щом казвате, сигурно е нормално. Явно не мога да приема, че вече няма маминото мляко да му е достатъчно. Вече като че ли почва да губи интерес към гърдата, иска да папа с лъжица или сам с ръчичка. Носталгияяяяяяя ме гони!

# 13
  • София
  • Мнения: 18 679
Чааааакай , булка Twisted EvilСега му е интересно - лъжички, ръчички, солетки - все нови, хубави неща.Като му станат познати, ще се завърне към добрата стара цица hahaha

# 14
  • Мнения: 2 784
Аз въведох глутена със Слънчо.  EmbarassedБяхме на гости и детето на домакините и дало да си куса. Беше на около 7 месеца. И солетки съм и давала и сладолед. Все пак не го давам за наяждане, нали, а просто да опита, а и тя не ме пита. За сладоледа, използва, че се бях забляла и си навря ръката вътре, след което я облиза. После само като ме видеше, че купувам, надаваше див рев, докато не и дам. Пак повтарям, преди да сте ме разпънали, че става дума за съвсем минимални количества. Иначе и давам Трохо, или бебешки бисквитки, и солета чат-пат. Тя не яде толкова, колкото да размазва по себе си, но и е интересно явно, че се храни сама.

Общи условия

Активация на акаунт