Нервност след ваксина

  • 7 084
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 99
Момичета, днес биха на сина ми първи прием ДТК и не мога да ви кажа какво настъпи в къщи. Нормално ли е да е толкова нервен и непрекъснато да се дере от рев и докога ще продължи това? А гръбчето му е ужасно червено и подуто, та му слагам компрес с риванол. Дали отока толкова го боли и кога ще спадне???

# 1
  • Мнения: 619
А вие с държавната ваксина ли бяхте или с тази, която можеу да се закупи и е по-качествена (Инфанрикс)?
И на нас ни предстои първи прием скоро, но лекарката каза да отложим малко - сега Вили е на 2 месеца и 17 дни, ваксината ще я слагат когато вече ще е навършила 3 месеца.

# 2
  • Мнения: 99
ти ме уби. откъде да знам, че има и друга ваксина. не знам дали е държавна- тази дето педиатърката в ДКЦто сложи без пари. Май трябваше да проуча въпроса и ако има по-добра алтернатива, щях да опитам. Защото ужасно го боли, от цял ден, чак сега заспа за малко.

# 3
  • Мнения: 83
Да има и такава дето се плаща и струва 30 лв. едната а те са общо 3 такива ваксини в гръбчето.На нас ни предстои вече 3-тата последна и също беше много болезнена за синчето.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 701
Вие ме хвърлихте в размисли! newsm78Аз ли не съм забелязала или какво не знам,но на сина ми ваксина в гърба не са му били.

Но по принцип след каквато и да е ваксина е нормално да са по изнервени,не е при всички разбира се!
А тази ваксина ДТК не се ли приема през устата newsm78

# 5
  • Мнения: 5 790
Това ваксината да се бие в гръбчето отдавна е отречено. Ваксините се бият вече в ръчичката и се смята, без да те плаша, че биенето на ваксина в гръбчето, е опасно. Скоро имаше една такава тема, в която беше обсъдено това нещо, но сега не мога да я намеря.
Дано бебчо да се оправи бързо.

# 6
  • Мнения: 5 103
отдавна е отречено в гръбнака бре:)

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 701
отдавна е отречено в гръбнака бре:)
Ми аз явно за това не съм чувала за такава ваксина и веднага си помислих,че са ни я спестили нещо Crazy

# 8
  • Мнения: 934
Не бих казала, че е нормално да има отток - леко подуване на мястото да, но отток - хм, не съм чувала да е нормално, по-добре се посъветвайте с лекар за всеки случай. На нас по принцип в крачетата ни ги бият тези работи. В гръбчето сигурно е по-гадно, нали бебето лежи по гръб? Дано му мине скоро!

# 9
  • Мнения: 99
момичета, искате да кажете, че не навсякъде я бият в гръбчето, така ли? ще ги убия, горкото ми бебче.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 057
Според имунизационния календар, ваксините за втори месец са "полиомелит" и "ДТК" - първи прием. Едната ни я сложиха на лявата ръката, а другата (полиомелитната) като капки в устата. За трети месец, ваксините са същите - втори прием,  докторката просто смени ръката. В гръбчето отдавна не се слагат ваксини.

# 11
  • Мнения: 5 790
В гръбчето ваксини слагат само по-старите педиатри, които са учили по други учебници. По-младите лекари слагат само в ръчичката. На мойта дъщеря всичките й ваксини й ги сложиха в ръчичката, май имаше и една в крачето, но не съм сигурна.

# 12
  • Мнения: 1 613
Нашите ДТК и Менингит С, ни ги сложиха в крачетата.

# 13
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
След всяка една ваксина е НОРМАЛНО 72ч. детето да страда от общо неразположение! Може да се изразява в нервност,температура, плач, неспане, или постоянна сънливост!

# 14
  • София
  • Мнения: 415
За нормално, не е нормално, но с нашите ДТК е мнооог възможно.

Велка, дай на бебко някакво обезболяващо и смъкващо температурата - Панадол за бебета, Нурофен или нещо такова. Половин доза най-много през четири часа. Добре е при следващата ваксина да и дадеш една доза преди инжекцията профилактично. Да, има по-добри варианти за ваксина - да си купиш такава без целоклетъчна коклюшна компонента. Но след като вече си почнала с българската, не е добре да ги сменяш на следващия прием. Ако все пак бебко продължи да плаче (повече от три часа непрекъснато) или има други неприятни симптоми в следващите 72 часа, можеш да настояваш при следващите ваксинации за друга ваксина, или дори за такава без коклюшна компонента - само ДТ.

За боцкането в гръбчето, може и да е опасно, освен, че е доста по-мъчително за бебето. Българската ДТК се бие в ръчичката, за съжаление. Така пише в методиката на МЗ и производителя. Всички останали ваксини до двегодишна възраст би трябвало да се бият в крачето.

Ето ти няколко линка като допълнение и стискам палци да ви мине само с плач и нерви.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=46039.0;topicseen

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=42308.0

Общи условия

Активация на акаунт