продължителна температура

  • 16 187
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
здравейте мами моля кажете начин да сваля продължителна темп.пробвах с панадол сваля за малко и пак качва намазах крачетата с белтък и на челото картоф и нищо цяла нощ и цял ден е със 37,8-38 градуса благодаря предварително

# 1
  • Варна
  • Мнения: 773
Ходихте ли на лекар?
Така като гледам не е продължително време с температура. Аз давам само Нурофен. Свещички пробва ли? Ако качи вече до 39 гр. давай Хексалгин.

# 2
  • Мнения: 2
за първи път се ми се случва да има темп.толкова време явно това не е нищо чак днес я свали взех му свещички еферларган мерси barbera

# 3
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
Колко дена е била температурата?На децата ми се е случвало да поддържат такава температура и по три дена.При 38 и нагоре съм ползвала свещички Ефералган,както и ти си направила.Всъщност нали ,когато има температура,това означава,че организма се бори с инфекцията.Радвам се,че сте по-добре вече. Simple Smile

# 4
  • Мнения: 2
две нощи и един ден но сега е и с разтройство почвам да се боря с него и аз знам че темп.е защитна реакция на организма

# 5
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
О,значи сте с тоя вирус....големият ми син изкара точно така в средата на декември..много е упорит този вирус сега с разстройството,въпреки че е студено времето....Бързо оздравяване! Hug

# 6
  • Варна
  • Мнения: 773
Радвам се, че сте се оправили. Аз в момнета карам нещо , но без температура. Разстройство, повръщане, гадост голяма. Като парцал става човек.

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 242
При Т около 38 не давам нищо. Свещички слагам над 38.5, а над 39 давам и Хексалгин. И двете ми деца са склонни към вдигане на високи Т. Скоро бебето ми вдигна 39.6, на каката най- високата е 40.3... Бабешки методи като мед по крачетата, оцетени кърпи и пр. изобщо не действат.

# 8
  • Мнения: 6
Нурофен знаете ли колко дена може да се дава?

# 9
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 242
Давам, докато има Т. Досега голямата е минавала седмица.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Това най вероятно е вирус. За разстройство добре действа гастрокинд на дъщеря ми и разбира се диета. Моята дъщеря добре се повлиява от нурофен ако температурата е много висока давам, до 38 и аз се въздържам. Но първото, което правя е да дам осцилококцинум, но при първи симптоми, след това няма смисъл. Инфлуцид също добре действа на вируси.

# 11
  • София
  • Мнения: 582
При Т около 38 не давам нищо. Свещички слагам над 38.5, а над 39 давам и Хексалгин. И двете ми деца са склонни към вдигане на високи Т. Скоро бебето ми вдигна 39.6, на каката най- високата е 40.3... Бабешки методи като мед по крачетата, оцетени кърпи и пр. изобщо не действат.
И на моите дечурлига не помогнаха бабините методи. Важно е да не оставаме само с тях, темпертурата трябва да се следи, за да се знае какво да се прави, а не само за да се сваля.

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 242
Разбира се, че трябва да се следи Peace Но аз, например, не възприемам методите на някои лекари за постоянно даване на понижаващи Т в хода на заболяването. Между другото, в болницата същото го практикуват- дават на 8 часа Панадол първите 3 дни, независимо дали има или не Т детето. Аз не давам, ако няма нужда. А и трябва да знам изобщо вдига ли, до какви стойности и така следя и хода на самото заболяване.

От 4 дни бебето е с Т. В началото вдигаше над 39, после около 38 и половина, днес вече 37 и нещо. Гърлото е червено, но без налепи и се лекуваме с антивирусни препарати. Ако и утре обаче, което ще е вече 5 ден с Т, вдигне, явно, че има усложнения. Само по варирането на Т разбирам долу- горе какво се случва, понеже тя няма абсолютно никакви симптоми наболест.

# 13
  • Мнения: 3
    Да попитам и аз за да не пускам нова тема. Синът ми е с 37-37.5 от два дни. Водих го при лекарката, гърдите са чисти. Гърлото мноооого лекичко е зачервено. Давам остилукокцинум, есберитрокс, капки с клеева тинктура и сребърна вода. Нослето е все по-добре, но тази температура започва да ме притеснява. Треди ден е с нея, иначе е много жизнен. Той е склонен към вдигане на висока темперутура до 40градуса и избягвам даването на температуропонижаващи преди 38.3.  Ще съм благодарна да споделите как се преборвате с тази по-ниската температура?

# 14
  • Мнения: 150
Искам и аз да споделя и да потърся помощ. Цялата ни "сага" започна още през октомври - продължителна кашлица със задна хрема, в края на краищата пихме АБ. Но! Края на ноември - ново включване - отново задна хрема и отново кашлица. Пробвахме хомеопатия, за да избегнем АБ, но не би - вдигна температура 39,5, минаха 4-5 дни без подобрение - и отново АБ. На 13 декември уж вече всичко беше ок и тргна на у-ще. И навръх Бъдни вечер, 24 дек - температура 37,7. Овладяхме я, без други симптоми. Същата картинка - на 30 декември - 37,7 - съвсем случайно я хванах - той си беше жизнен, в добро настроение, без други "знаци". По спежност при личната, направихме рентген, за да отхвърлим пневмония, но тя отново ни даде АБ, защото чувала хрипове, които я тревожели, и нямало как да се видят на снимката. Много се колебах дали да го тровя наново, но нейсе, уж да се "изчисти" от предния път. Изпихме го, пазихме се, всичко наред. И снощи - температура 38,8. Отново без други признаци. В чудо се видях! Че не мога и да я сваля! През нощта - горе долу - 5,30ч - включване, дадох Нурофен, и сега в 11,00ч - просто като по часовник.....
Много съм притеснена заради тази температура, тревожа се да не би да има вътрешен инфекциозен процес. Миналата седмица правих профилактично кръв и урина, и всичко си беше наред! Ако имате идея - моля, споделете!
Чак за зъбите почнах да мисля! Той е вече голям, почти на 8г, но последните зъбки преди година и половина паднаха, Оттогава - нищо. А се клатят няколко зъбчета, от няколко месеца, но не падат....
Предварително благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт