Новогодишната ни трапеза

  • 39 334
  • 136
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 112
Лурдес, в рецептата, която имам подправките са чесън и черен пипер, но аз не слагам и от двете. Овалвам ги в едро смлени орехи, но може да се овалят в сусам, може и в магданоз нарязан ситно, или каквото ви хрумне.Лесно и бързо стават и са чудесно предястие.

# 46
  • София
  • Мнения: 17 259
Аелис, харесах в блога ти едно пилешко по милански, май към него клоня, че мъжа ми нещо се мръщи на свинското, с което попрекалихме тези дни Simple Smile И едно орехово песто си харесах - да направя него, плюс картофено пюре за гарнитура на пилешкото и май ми се връзва хапването Simple Smile
Да похваля блога ти един вид  Hug

# 47
  • Мнения: 3 479
Може ли някой да проперъча изпитана рецепта за телешко? Ще се събираме с компания и на мен се падна да правя едно месо. Предложих телешко, защото по Коледа всеки е хапнал свинко. Обаче не искам да се изложа, та ако може да ми предложите изпитана рецепта. Може и за гювеч да е, но без картофи, защото планираме гарнитурата отделно.

# 48
  • Мнения: 6 713
Лурдес, в рецептата, която имам подправките са чесън и черен пипер, но аз не слагам и от двете. Овалвам ги в едро смлени орехи, но може да се овалят в сусам, може и в магданоз нарязан ситно, или каквото ви хрумне.Лесно и бързо стават и са чудесно предястие.

Благодаря ти много! Hug  Peace

За основното ястие как ви се струва идеята за месни хапки в някакъв сос с гарнитура карт. пюре или ориз? Thinking Някакви идеи? Mr. Green  bouquet

# 49
  • Мнения: 2 126
Лурдес,идеята ти звучи чудесно.Днес Звездев прави гъбен сос който съдържаше пакетче инстантна гъбена супа,та мисля да надникна да видя как точно беше.Той го приготви за свински котлети на фурна.
 
Нашето меню ще е свински месца на фурна с някакви сиренца и гъбения сос по горе споменат,но не съм решила със сигурност де.

Единственото което знам (чух го миналата година по това време) е че за НГ трапеза не трябва да се приготвя пернато,че щял да ми отлети късмета Mr. Green Смятам това да спазя.Ние ще сме си сами в къщи с децата и няма да наблягаме много на тежка храна,салати с майонеза може и да не правя.За Коледа правих тази Салата Хризантема много се хареса на всички над 20 гости,та някой ако иска да пробва Peace

# 50
  • София
  • Мнения: 1 462
Здравейте!!!!!

За нова година мисля да направя пилешки шницели, за гарнитура едни картофки -  печени, торта Костенурка, сухи мезета, баница с късмети и салатка, но още не съм решила каква. Колебая се между австрийска, чешка и италианска  newsm78 

Видях вашите предложение - страхотни са! Може да открадна някоя идейка  Laughing   bouquet

Хубава вечер! Hug  chef

# 51
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Аелис, харесах в блога ти едно пилешко по милански, май към него клоня, че мъжа ми нещо се мръщи на свинското, с което попрекалихме тези дни Simple Smile И едно орехово песто си харесах - да направя него, плюс картофено пюре за гарнитура на пилешкото и май ми се връзва хапването Simple Smile
Да похваля блога ти един вид  Hug

Бърди, пилешкото по милански е чудесен избор - и аз обикновено го сервирам с картофено пюре или картофи с масло и магданоз Wink.Ореховото песто е чудно върху салатка с цедено мляко / млечна, "Монте Кристо"/ , а намазано върху топла питка е ммммм...Много се радвам, че ти е допаднал блога ми и че си си харесала нещо от него Hug.   

# 52
  • Мнения: 1 446
На мен тази година ми се върти в главата една банска капама. Та май това ще е основното. Grinning

И аз мислех това, но искам да ми донесат наденица от Банско, защото иначе трудно ще я заменя. Може да сложа суджук (суров), ама знам ли...В Банско става страхотна именно заради много вкусната наденица, която си правят там.

Иначе всички салати мисля да си направя--руска и снежанка, ще се отдам на класика.

За десерт--тирамису.

# 53
  • Мнения: 41
Момичета,
Някъде прочетох, че ако менюто за Нова година съдържа пернато означавало, че късмета щял да отлети от дома. Имайте го предвид при избора си. Аз пак повтарям, че ще съм на шишове!   Peace

# 54
  • Мнения: 5 001
Момичета,
Някъде прочетох, че ако менюто за Нова година съдържа пернато означавало, че късмета щял да отлети от дома. Имайте го предвид при избора си. Аз пак повтарям, че ще съм на шишове!   Peace
хехехееее.Не бях го чувала това.....
Значи по същата логика,ако сложа заек късмета ще избяга на подскоци така ли?

 smile3532 smile3534 smile3533

# 55
  • Мнения: 7 779
Момичета,
Някъде прочетох, че ако менюто за Нова година съдържа пернато означавало, че късмета щял да отлети от дома. Имайте го предвид при избора си. Аз пак повтарям, че ще съм на шишове!   Peace
хехехееее.Не бях го чувала това.....
Значи по същата логика,ако сложа заек късмета ще избяга на подскоци така ли?

 smile3532 smile3534 smile3533
... или ако има свинско късмета може да се зарови в калта  hahaha

# 56
  • Мнения: 2 126
Ммм не мисля,че има логика в това с пернатото.Ама аз не съм казала не го гответе,за себе си аз съм решила че няма да е пернато.

# 57
  • Мнения: 1 731
Каква е тази юнашка салата?

И аз незнам .Приятелката ще я приготвя.Ще питам точно какво съдържа. Peace

# 58
  • Мнения: 22 867
Каква е тази юнашка салата?
И аз незнам .Приятелката ще я приготвя.Ще питам точно какво съдържа. Peace

Това намерих в нета, но вероятно са възможни варианти:

Юнашка салата
/пилешко месо, колбас, грах, царевица, печен пипер, кис. краставички, гъби, лук, горчица/

# 59
  • Мнения: 11 607
Записвам се за идеи......То при нас се знае менюто, от няколко години е едно и също......Но ще събирам идеи за рожденния ден на бебето......

Общи условия

Активация на акаунт