Късно захранване

  • 736
  • 10
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 4 356
Здравейте! Интересува ме дали при хранените с АМ деца също е добре захранването да стане след 6-тия месец, както при кърмените или по-рано? Аз все пак мисля по-рано да захранвам, но пък и още не съм послушала педиатърката, която от влизането във втория месец ми каза да давам сокчета. Кърмя 2 пъти на ден (в 6 и в 18ч.), а през останалото време сме на Аптамил.

# 1
  • Мнения: 46 437
При всички деца е добре да се захрани след 6 месец, няма значение на каква храна са.
Аз на 4 месеца захраних, тогава нямах Интернет и слушах педито /пак сравнително късно ми каза Wink/.

# 2
  • Мнения: 140
Мисля,че адаптираното мляко не е чак толкова полезно колкото кърмата,че да се захранва чак след 6 мес.Ние захранихме 4 мес с плодово пюре.По съвет на лекарката ни пием сокчета от 6 мес,т.е. много след като вече похапвахме пюрета. feeding



# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Ние захранихме на 4 месеца и половина с пюре,независимо от това,което казваше педиатърката.По факта,че Ива още от първия момент се справи много добре с лъжичката, съдя,че не сме подранили.
По принцип при бебетата на адаптирано мляко се препоръчва захранване най-рано след 4 месец,но мисля,че и след 6 може.Зависи от детето.На нас млякото сякаш вече не ни е така любимо и Ива изяжда много по-малко от препоръчителната доза,че и май по-малко,отколкото хапваше преди.Все пак аз мисля,че поне до 6 месеца млякото е основно и най-важно и не съм заместила хранене.
Off: А ти защо не пробваш да минете само на кърма?Има много начини за увеличаване на кърмата,ако не ти стига.Ето тук можеш да прочетеш повече за кърменето:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1844.0

# 4
  • Мнения: 4 629
Здравейте! Интересува ме дали при хранените с АМ деца също е добре захранването да стане след 6-тия месец, както при кърмените или по-рано?

Захранването е добре да започне между 4тия и 6тия месец в зависимост от детето, а не в зависимост от това дали е на кърма или на АМ. Важно е бебето да покаже признаци, че е готово за захранване- да проявява интерес към храната на възрастните и др.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 315
Ние сме изцяло на адаптирано от както Ицката стана на месец и половина. Аз послушах педиатъра, на който вярвам и още на 2 месеца почнахме сокчета. Според мен адаптираното смърди гадно и не е лошо да се дава и нещо по-разнообразно. И моя лакомник вече не иска млякото, но пък драпа за лъжицата с пюрето.

# 6
  • Мнения: 1 613
Захранването е добре да започне между 4тия и 6тия месец в зависимост от детето, а не в зависимост от това дали е на кърма или на АМ. Важно е бебето да покаже признаци, че е готово за захранване- да проявява интерес към храната на възрастните и др.


Много точно казано  Peace

По темата - аз захраних в 4-ти месец.

# 7
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
Аз захраних Флора на навършени 5 м. Тя е само на адаптирано мляко след втория месец.

# 8
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
И аз така между 4-6 месец. По-късното захранване обаче е различно от ранното. Въвеждането на новите храни става с много по-бързи темпове.
Например първите 3 седмици се въвеждат първите плодове и зеленчуци плюс ориз, всичко на едно. Следващите 2 седмици менюто се обогатява с нови плодове и зеленчуци и се добавят кашите. След 7мия месец вече се дава месо и риба  Wink
Малко странно ми беше това, затова започнах от 5тия месец, за да сме готови за месото в 7мия  Laughing

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 823
Няма нужда да се форсира толкова с въвеждането на храните,напротив.Трябва да се следи коя храна,за кой месец е подходяща,да се изчаква с въвеждането на следващата нова храна поне 2-3 дни след даването на последната,за да се наблдава за алергична реакция.Цял живот ще имат на разположение децата да се запознават с новите храни,но важното е да ги опазим от възможни алергии,именно заради това е необходимо захранването да става плавно,независимо дали детето е на кърма или АМ.
П.С.Опитай се да си увеличиш кърмата,така,че накрая детето да остане само на кърма,имаш този шанс все още не го пропилявай.Влез в библиотеката на форума "Кърмене..."

# 10
  • Мнения: 5 713
Маги е на АМ от 40-я ден и я захраних като направи 5мес.

Общи условия

Активация на акаунт