Занимавки, моделиране, апликации за малки и големи 3

  • 260 281
  • 737
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 3 009
denniss,освен старо букварче(кото трудно ще намериш) можеш да разпиташ приятели за съвременно букварче,все ще се намери някой който имаш първолак и вече не им трябват учебниците.Но мисля че първо трябва да провериш по какви учебници учат в предучилищна.

# 106
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
  bouquetНатуся, благодаря ти! Вчера разпитах мои приятелки с деца 2-ри и 3-ти клас. Обещаха да ми дадат букварчетата, дано не са трудни.  Hug

# 107
  • Мнения: 555
Тук намерих страхотни идеи! Благодаря!  Hug  bouquet

# 108
  • Мнения: 2 280
denniss, колко познато.. Simple Smile
Моя син се научи съвсем сам преди около половин година и да чете и да пише. Пише изключително правилно, когато е на компютъра и с доста нееднакви по размер букви, когато е на хартия с молив..
Да си призная, това силно ме притеснява, защото..не знам дали няма да му е скучно в учлище..
И аз съм била така и помня,че така и не се научих д апиша особено красиво.. Embarassed

# 109
  • Мнения: 47
Има ги в Джъмбо,наскоро купих такива,не са скъпи.Водят се хартия тип "пяна",формат А4.

Много благодаря за информацията! От доста време насам се чудех какво може да значи въпросното craft foam (дунапрен за изработка от великите ми преводи) и откъде да го взема. Та, чудя се дали го има и в по-големи размери и само от един цвят дали може да се взима. Също така, вторият ми въпрос е при каква температура и колко време над включен котлон материала може да стане годен за извайване на форма (трябва ми огъване настрани, така че да изглежда малко цилиндрично и да има обла форма). Ако някой знае, моля да каже. Praynig

# 110
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
denniss, колко познато.. Simple Smile
Моя син се научи съвсем сам преди около половин година и да чете и да пише. Пише изключително правилно, когато е на компютъра и с доста нееднакви по размер букви, когато е на хартия с молив..
Да си призная, това силно ме притеснява, защото..не знам дали няма да му е скучно в учлище..
И аз съм била така и помня,че така и не се научих д апиша особено красиво.. Embarassed

*щурчо* , аз затова се стремя да не я карам да ги пише - от крокотак използвахме азбуката с картинките и игрите - да свърже буквата с картинката и после - благодарение и на едната от учителките й в ДГ - с пръстче ги изписва - виртуално. Когато на 4.6 годишна възраст съм започнала да чета (татко ме научи), до 1-ви клас родителите ми после ми казваха, че съвсем съзнателно не са ме учили да пиша, защото.......... нямаше какво да правя ......  Joy И аз имам съвсем съзнателни спомени, как в часовете по четене се въртях ...... и се чудех какво да правя  Rolling Eyes Писането ми беше добро и се справях, но после - във френската гимназия - от френския (слято писане и закръглени знаци) - си развалих почерка и .... сега даже един лекар пише по-разбрано от мен  Mr. Green
Затова с Мира сега гледам с буквите да ги познава визуално, да ги свързва с дума (което тя прави вече перфектно) Peace.  По отношение на писането на компютъра - може да съм ...... консервативна Embarassed Embarassed Embarassed, но аз я държа съвсем съзнателно далеч от компютър още. И смятам да го отложа колкото се може повече. Ей поради тази причина не купих и Буквенката и Цифренката, а заложих на книжки, дървени играчки, пъзели, на идеите  на крокотак и на всичко, от което да научи цифрите и буквите, но без компютъра. Thinking Дано не греша по отношение на компютъра. Преди 5 дни имаше рожден ден и мнооооооооого се замислях дали да не й купя от компютрите, които са с много задачи - на български. В крайна сметка се въздържах.  newsm12

# 111
  • Мнения: 150
По отношение на писането на компютъра - може да съм ...... консервативна Embarassed Embarassed Embarassed, но аз я държа съвсем съзнателно далеч от компютър още. И смятам да го отложа колкото се може повече. Ей поради тази причина не купих и Буквенката и Цифренката, а заложих на книжки, дървени играчки, пъзели, на идеите  на крокотак и на всичко, от което да научи цифрите и буквите, но без компютъра. Thinking Дано не греша по отношение на компютъра. Преди 5 дни имаше рожден ден и мнооооооооого се замислях дали да не й купя от компютрите, които са с много задачи - на български. В крайна сметка се въздържах.  newsm12
Напълно съм съгласна! И моето момченце се научи рано-рано да чете, но изцяло със "старомодни" книжки Simple Smile Дори и сега, макар че вече навърши 8г, пак го държа по-далеч от рс-то. Нека си изживява и научава нещата в реалния свят, а не във виртуалната реалност.
Мисля, че и точно оттам тръгна големият му интерес към моделиране, сглобяване, изобщо майсторене с ръчички. Много по-интересно и полезно е да прави нещата сам, отколкото да му се поднасят готови, лъскави, скучни пластмасови играчки.

# 112
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Много по-интересно и полезно е да прави нещата сам, отколкото да му се поднасят готови, лъскави, скучни пластмасови играчки.
Така е. Както мн. от нас са забелязали, децата повече се заиграват с нещо нетрадиционно, т.е. предмет, който не е създаден да бъде играчка - така въображението се развихря, мозъка работи на по-големи обороти.

Иначе по темата:
Всеки месец със сина ми подготвяме календар за месеца - използвам стар календар, който съм обърнала на обратно и на чистата страна рисуваме и апликираме.

# 113
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
...... Нека си изживява и научава нещата в реалния свят, а не във виртуалната реалност.......
Мисля, че и точно оттам тръгна големият му интерес към моделиране, сглобяване, изобщо майсторене с ръчички. ......
  bouquetТочно това имам предвид - и без това като порасне я чака виртуален свят. А сега - по-добре да опознава светът по другия - старомодния начин.  Peace
А по темата - последният хит са ни платната за рисуване - взех й няколко с очертани картинки. Днес беше спряла да диша от вълнение. Joy Joy Joy Купих и глина и ще правим нещо от крокотак - и снимка тук да се похвалим.  Laughing

# 114
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Здравейте. Благодаря на авторката за темата.   bouquet Синът ми се обади да ми каже , че имат за домашно през ваканцията да направят по -два жерава. Видях ,че има линк на 1 страница ,ще го използваме него.

# 115
  • Мнения: 33
Здравейте на всички! Темата е уникална и много полезна. Все още си нямам мое дете, но мога да се похваля с племеннички, кръщелница и още 4-5 деца на близки приятели. Винаги съм предпочитала подаръците да са изработени от мен, а за дете ли е, си мисля, че е направо задължително. Не съм разгледала темата подробно, но ще се възползвам от вашите идеи. И за да не ползвам наготово, ето какво открих http://zaigra.com/shop/product/name/%D0%A1%D1%82%D0%B0%D0%BD%D1% … 7%D0%B5/prodid/17 Дечурлигата около мен нямат 4 годинки и това е неподходящо за подарък, но ме изпълва с носталгия. Наумила сум си за най-близкия рожден ден да изтъка килимче или китеник  и да изплета кукла(намерих схема в едно старо списание, за съжаление не разполагам със скенер и не мога да кача снимката).
Много слънце и усмивки на всички сръчковци във форума!

# 116
  • Мнения: 3 743
При нас хит са животните от рула от тоалетна хартия. За съжаление още не може сама да ги прави и помага само при лепенето на различните елементи, но пък после е такава радост, чак иска с тях да спи Laughing Още веднъж благодаря за сайта dltk-kids.com, много ценна находка  bouquet

Сега в събота сме канени на рожден ден на едно момиченце, приятелка на Диди и вече сме подготвили картичката и сме отделили едно кенгуру от тоалетно руло за кака Мими Flutter

# 117
  • Мнения: 23
Много хубава и интересна тема. Благодаря Simple Smile

# 118
  • Мнения: 1 494
Много хубави неща позвате. Ето нещо и от нас.


........


Имамама, от какво е дъното - прилича ми на кутия от шоколадови бонбони... Thinking

# 119
  • Мнения: 33
Извинявам се за огромната снимка  Blush не успях да открия как мога да редактирам поста, ако можже да я коригирате или да я махнете, ще съм благодарна...

Общи условия

Активация на акаунт