Питанка за японския ориз

  • 622
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 238
Привет момичета,

Тъй като живея извън Бг, не мога да намеря ориз наподобяващ нашенския, а много ми се прияде българска постна манджа домати с ориз и маслини. Аз съм купувала всякакъв ориз- и китайски и тайландски, пилаф, за ризото, абе всичко, което се продава, но като българския няма и манджите не стават същите като в България. Вчера се спрях на японския. До сега само го подминавах, защото е адски скъп. Струва 5 пъти повече от най-евтиния обикновен ориз. Дали пък с него няма да стане? newsm78 newsm78 Някой опитвал ли го е? Знам, че го използват за суши, но какво от това? И още нещо се чудя- защо наистина е толкова скъп? Какво толкова му е специалното на тоя ориз?

# 1
  • Мнения: 235
Tornerosse,

Не знам точно какво разбираш под "български вкус"...   newsm78

Аз имам опит с японския ориз, но не голям, т.к. не ми хареса особено за готвене... Със специфичен вкус е, вари се сравнително бързо и не залепва. Става един такъв прозрачен и се дели на зрънца...

На мен лично ми допаднаха за българските манджички (и аз като теб - след десетки опити) най-евтините видове ориз, които не са маркови и обикновено са на най-долния рафт в супера...

 

# 2
  • Мнения: 1 238
Tornerosse,

Не знам точно какво разбираш под "български вкус"...   newsm78

Аз имам опит с японския ориз, но не голям, т.к. не ми хареса особено за готвене... Със специфичен вкус е, вари се сравнително бързо и не залепва. Става един такъв прозрачен и се дели на зрънца...

На мен лично ми допаднаха за българските манджички (и аз като теб - след десетки опити) най-евтините видове ориз, които не са маркови и обикновено са на най-долния рафт в супера...

 Благодаря ти за отговора.
Ами аз тез долу от рафта съм ги пробвала. Не ми харесват...... като чели им липства вкуса на ориза....Ама и аз май съм малко с претенции Laughing Laughing Laughing Laughing На мене ми харесва българския бисерен ориз...еееххх, що не си купих като бях в Бг... Sad Cry Cry Cry

# 3
  • Мнения: 235
Ами ти нали си в Париж ? 
Можеш да се поразходиш до някой от балканските магазини. Те имат доста "нашенски" неща. Може и ориз да има.  chef

# 4
  • Мнения: 1 238
Ами ти нали си в Париж ? 
Можеш да се поразходиш до някой от балканските магазини. Те имат доста "нашенски" неща. Може и ориз да има.  chef

Тук съм само за малко. По принцип живеем в Дания. А аз не мознавам града, само наоколо където живеем, а тук няма балкански магазин. Има китайски, японски, тайландски....

# 5
  • Мнения: 5 183
аз за нашенски манджи4ки купувам SHORT GRAIN или MEDIUM GRAIN на който и да е призводител и марка, а LONG GRAIN ползваме за азиатски манджи

Общи условия

Активация на акаунт