Как да давам авокадо на 9 -месечното си бебе?

  • 13 252
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 262
Понеже знам, че авокадото е хубаво да се дава, въпросите са ми - как?
Настъргано, добавено към плодово пюре?
Или трябва да търпи топлинна обработка?

Изобщо, нямам си на представа как да го предложа.
В скоба да добавя, че сме изключително капризни на приемани храни, по-специално, приема се нещо само ако ни е сладичко, за предпочитане с добавен банан (че дори и при зеленчуковите пюрета го добавям, колкото и да не трябва да се мешат плодове и зеленчуци...)

# 1
  • София
  • Мнения: 586
Аз лично добавях авокадо към картофено пюре - получава се много красив бледо-зелен цвят Simple Smile . Моята дъщеря пък предпочиташе всичко да е със сирене или кисело мляко, та това съм добавяла.

# 2
  • Мнения: 9 467
Можеш да го добавяш и в плодови, и в зеленчукови пюрета..не му е нужна термична обработка Peace
Настъргано или на малки кубчета-ако бебето дъвче.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Аз го добавях намачкано към пюретата.

# 4
  • Мнения: 15 379
Сурово, добре узряло и обелено.
Авокадо с банан (най-добре плодовете да са пюрирани) е една превъзходна идея за закуска.
Можеш да добавиш и извара и няколко капки зехтин Екстра Върджин. Става разкошно.

# 5
  • Мнения: 61
Тъкмо се чудех с какво да разнообразя менюто на малката.Мерси:)

# 6
  • Мнения: 914
Авокадо давах намачкано и смесено с плодово пюре от ябълка.Беба не обича много сладко,но предполагам че и със зеленчуци е вкусно.

# 7
  • Мнения: 3 621

Авокадото не се подлага на термична обработка, защото започва да горчи. Консумира се само в суров вид.
За да е готово за консумация, плодът трябва да е мек, но не на петна. Ако си го купите твърд, оставете го за няколко дни на стайна температура, за да узрее


Сурово, добре узряло и обелено.
Авокадо с банан (най-добре плодовете да са пюрирани) е една превъзходна идея за закуска.
Можеш да добавиш и извара и няколко капки зехтин Екстра Върджин. Става разкошно.


Освен по този начин,  прибавях авокадо и към рибните пюрета.

# 8
  • Мнения: 253
Хубавото на авокадото е че няма вкус и ако го добавиш към сладко-ще е сладко , ако го добавиш към солено-солено. Само не прекалявай с него все пак е доста богато на мазнини/макар и да е зеленчук/ и на мен лично ми идва доста тежичко  Peace
Аз лично съм го слагала към какво ли не-към каши, плодове, месо, риба /със сьомга е супер/ и винаги е ставало мн добре

# 9
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 845
Ако може и аз да се включа с въпрос по темата.Въвела съм в микро-дози суров банан.Искам да въведа сега и авокадо.Въпроса ми е в какво количество трябва да бъде в съотношение с банана?Или да въвеждам по малко и от двата плода постепенно?Иска ми се да разнообразя следобедното хранене ,защото малкият изобщо не приема кашите.Пробвах и с елда,но и тя не се прие добре.

# 10
  • Мнения: 253
Ако може и аз да се включа с въпрос по темата.Въвела съм в микро-дози суров банан.Искам да въведа сега и авокадо.Въпроса ми е в какво количество трябва да бъде в съотношение с банана?Или да въвеждам по малко и от двата плода постепенно?Иска ми се да разнообразя следобедното хранене ,защото малкият изобщо не приема кашите.Пробвах и с елда,но и тя не се прие добре.

Въведи единият плод, после и другия и накрая комбинирай двата.
Към тях можеш да прибавяш и каши  Peace

# 11
  • Мнения: 4 187
Сурово, добре узряло и обелено.
Авокадо с банан (най-добре плодовете да са пюрирани) е една превъзходна идея за закуска.
Можеш да добавиш и извара и няколко капки зехтин Екстра Върджин. Става разкошно.


Мммм, чак на мен ми  се прияде  Flutter !

Добавям авокадо, намачкано, към вече готово пюре ! Не го обработвам термично. Давам не много често , мазничко му идва май на малкия  Rolling Eyes !

# 12
  • Мнения: 15 379
Не го обработвам термично.

И недей. Термичнообработено започва да нагарча.

# 13
  • Мнения: 27 524
Въпроса ми е в какво количество трябва да бъде в съотношение с банана?

Аз го давах 1:1.

# 14
  • Мнения: 158
Авокадо дадох за първи път на 8 месеца. Дори и сега, синът ми трудно изяжда повече от четвърт плод смесен със зеленчуково пюре. Явно е прекалено мазно за неговия вкус или просто не му харесва. Остатъкът го хапваме ние, обикновено към някоя салата.

Общи условия

Активация на акаунт