Кафето?

  • 3 391
  • 56
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 975
ot edna chashka ne vqrvam da stane neshto..... vagnoto e da ne prekalqvash!!!!

# 31
  • Мнения: 854
При мен едно от първите проявления на бременността беше пълното отвращение от кафето. Дотогава си пиех по 2-3 кафета на ден. Обаче направо ми се повдигаше в един момент и не исках да помириша кафе. Чак на втория или третия месец почнах да пия от време на време мляко с нес кафе. Кръвното ми при гинеколожката все го изкарват ниско, а аз съм имала ниско кръвно и знам как съм се чувствала и затова сега не се притеснявам.

# 32
  • Varna
  • Мнения: 321
Още от началото на бременноста докторът ми е казал,че мога да пия по едно кафе сутрин и следобед,и чаша кола на ден- ама разредена!:)Е кафето да не е два пръста от двойна доза:))Слабичко да е:)
Аз лично пия задължително сутрин-дълго, по-слабичко, следобед-само копгато имам нужда, ниско ми е кръвното и без кафе сутрин ще трябва да ме събират с метла и лопатка от земята:)

# 33
  • Мнения: 3 153
Аз пък си пия по чаша кафе или мляко с нес през цялата бременност! Според мен прекаленото пазене от това или онова не е най-добрия вариант! Не е хубаво човек да се вманиачава!
Ако ти се допие-пийвай си по една чашка;)

# 34
  • Мнения: 503
Напълно подкрепям другите май4ета, и на мен лекарката ми каза, 4е мога да си пийвам по 1-2 кафета на ден, защото съм с ниско кръвно. Кафето не пре4и и по време на кърмене. Разбира се, има бебета, които са много 4увствителни към това, което хапва или пийва майката, но няма как майката да знае, дали бебето й е такова, без да опита  Laughing . Ако бебето после е изнервено, превъзбудено и не иска да спи, зна4и определено е 4увствително и ще е по-добре, ако майката може да не пие кафе.
Единствено, ако по време на бременността се появи анемия, е добре да се спре кафето, защото то подпомага изхвърлянето на желязото от организма и пре4и да се повлия на анемията, дори ако майката взима желязо.

# 35
  • Мнения: 689
Мили момичета бях на лекар!
Малко е раничко и за това не можаха да го видят хубаво малкото невидимо същество все още!
Лекарката също ми каза че мога да пия кафе, кола и да се храня разнообразно, всичко в умерени количества, и ме пита дали имам компютър зад мен защото излъчването било по голямо тогава, инае ми даде ФК да пия и така живот и здраве след 3-4 седмици пак на преглед!!!

# 36
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
И при двете бременности бях решила, че едно малко кафе на ден няма да навреди. Особено пък първите 2 месеца бях с толкова ниско кръвно, че умирах за кафе. НО, моите бебоци още от началото си казаха думата: ужасно ми се гадеше само от миризмата на кафето, камо ли да вкуся.
Така че без специално да го искам, си карах без кафе докато бях бременна.

# 37
  • Мнения: 5 500
Цитат на: Erica

Алелелеее какви сте стриктни! Тва да не пия, онова да не ям.....а мога ли да дишам?!
Пия си кафе по чашка, по две на ден и не мисля, че вреди по какъвто и да е начин. Щом аз се чувствам добре- и бебо се чувства така, убедена съм! То кафето да не е ракия или марихуана, че да го спирам.


В нечие име ти се позволява поне да дишаш, ама за кафето би могло да се замислиш Bulb
Не съм привърженик на идеята, че малко кафе или по малко от това онова не вреди Close
Хайде дай тогава по 25 гр мастика или две три цигарки, щото са малко и не вреди Close Глупости Sign Exclamation
И въобще не уважавам и не слушам такива лекари, който съветва, че по едно кафе може със сигурност е голям фен на кафето. Особено пък онези доктори според, които може по две три цигари, иначе бебо щял да получи шок от рязкото спиране изведнъж. Ама пълни глупости. Сори, сега не става дума за цигарите но за мен кафето и цигарите макар по малко са едно и също нещо.
Дори и бебето да се роди здраво, стой и гледай после последствията: дихателни проблеми, разтройство на сън, ревливо бебе и т. н.

# 38
  • Мнения: 5 500
Цитат на: Bobbylein
В умерени количества не е вредно.
.......Нито лекарката, нито акушерката ми смятаха за необходимо да се лиша напълно от това удоволствие.

И кои са умерените количества Rolling Eyes
Пък не си ли струва да се лишиш от това удоволствие заради бебчо Confused:

# 39
  • Варна
  • Мнения: 4 818
В този поток на мисли,  винаги съм се чудила каква полза имат компетентните медицински образи, да съветват бременни и кърмачки да употребяват кафе, кока-кола и сигари. Особено последните... Всичко друго приемам, но не и тютюн на пушиш и после нищо му нямало на зародиша... Чудя се...

# 40
  • Мнения: 5 500
Цитат на: alma
В този поток на мисли,  винаги съм се чудила каква полза имат компетентните медицински образи, да съветват бременни и кърмачки да употребяват кафе, кока-кола и сигари. Особено последните... Всичко друго приемам, но не и тютюн на пушиш и после нищо му нямало на зародиша... Чудя се...

Е, ха де Sign Exclamation Докато четох всичко и аз това се чудех, за туй бях толкоз обстоятелствена Wink  Sign Exclamation

# 41
  • Мнения: 3 200
Аз нямам какво да кажа по темата, защото не пия кафе, винаги ми е било отвратително и не разбирам какво намират хората в него, че го пият особено сутрин.

# 42
  • Мнения: 5 500
Цитат на: evpraksia
Аз нямам какво да кажа по темата, защото не пия кафе, винаги ми е било отвратително и не разбирам какво намират хората в него, че го пият особено сутрин.

 Hands Thumbsup И особено как не можели да си отворят очите без кафе, че чак са способни на убийство Wink Пък сутрин на гладен стомах все едно си изливат солна киселина в стомаха Sign Exclamation

# 43
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Позволявам си да мисля, че е разрешено ограниченото пушене, защото ако напълно се забрани ще изглежда много съблазнително да припалваш "тайно" . Е, само негово височайшо лукавсто Великият зародиш ще е наясно какви ги върши мамата му.. Обаче като разрешат 2 3 5 цигарки, някой път мамта спестява.. Много й се виждат.
Абе тенденцията е, че на бремените им прилошава от кафето и цигарите и не е толкова страшно. Рядко има злоупотребяващи.
Кърмачките пък ако им остане време се опитват да си припомнят курението, обаче докато дръпнат два пъти и бебото ревнало.. И изгоря фаса самотен..Пък в кафето кацнала муха!
За какво говорим..  Rolling Eyes

# 44
  • Мнения: 5 500
Цитат на: alma
Позволявам си да мисля, че е разрешено ограниченото пушене, защото ако напълно се забрани ще изглежда много съблазнително да припалваш "тайно" . Е, само негово височайшо лукавсто Великият зародиш ще е наясно какви ги върши мамата му.. Обаче като разрешат 2 3 5 цигарки, някой път мамта спестява.. Много й се виждат.
Абе тенденцията е, че на бремените им прилошава от кафето и цигарите и не е толкова страшно. Рядко има злоупотребяващи.
Кърмачките пък ако им остане време се опитват да си припомнят курението, обаче докато дръпнат два пъти и бебото ревнало.. И изгоря фаса самотен..Пък в кафето кацнала муха!
За какво говорим..  Rolling Eyes

Пък после нейно Височайшо егоистична мама ще се чуди как да му оправи здравословните проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт