болест на Хашимото и бременност

  • 332 203
  • 2 471
  •   1
Отговори
# 1 905
  • Мнения: X
Здравейте, интересува ме след положителен тест за бременност, кога се пуска първата контрола за TSH?
Аз нямям хашимото, но TSH ми беше 2.9. Сега пия L-тироксин 50 и последно беше 1.9, но предполам ще трябва да ми увеличат дозата.

Веднага след положителния тест се пуска ТСХ.

# 1 906
  • Мнения: 312
Здравейте, интересува ме след положителен тест за бременност, кога се пуска първата контрола за TSH?
Аз нямям хашимото, но TSH ми беше 2.9. Сега пия L-тироксин 50 и последно беше 1.9, но предполам ще трябва да ми увеличат дозата.
По спомен мисля че пуснах в 4-5г.с.
Аз направих изследване и веднага отидох при ендокринолог за консултация.Той вече ми смени дозата и след месец отново направихме контрола,защото в първите месеци ТСХ се вдига доста.
С Хашимото съм от 10години,родих преди 5месеца.

# 1 907
  • у нас
  • Мнения: 1 860
Хормоните се пускат веднага при установяването на бременност и след това всеки месец отново и отново. Обикновено дозата на хормона се увеличава почти двойно

# 1 908
  • Мнения: 16 839
8-9 г.с се пуска, през първите седмици от бременността тсх се увеличава до 4, после започва да спада и тогава се виждат реалните нива.

# 1 909
  • Мнения: 423
момичета, благодаря ви за отговорите! Днес пуснах ТСХ заедно с теста за бременност, който се оказа положителен. Simple Smile ТСХ е 1.24, този път го пуснах в друга лаборатория, която е централна. Преди това съм пускала във филиал на съвсем различна лаборатория и резултата тогава беше 1.91. Мисля да повторя изследването след 1 месец. Мислите ли, че ще е късно?

# 1 910
  • Мнения: 16 839
Няма да е късно.

# 1 911
  • Мнения: 135
На мен 3 или 4 месец ми се повиши ТСХ на 3.90, преди това беше около 1.9.

# 1 912
  • Мнения: 2 532
Момичета, дали е възможно да си с ТСХ над 100  и без симптоми? И възможно ли е бързо да се вкара в норма, защото се касае за бременна жена?

# 1 913
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 081
Имам близка, която е била с тхс извън обхвата на измервнето, толкова високо и без симптоми.
Иначе, твоята позната веднага да отиде при добър ендокринолог.

# 1 914
  • Мнения: 314
А приема ли хормон? Защото е възможно от бременността да се вдигне.

# 1 915
  • Мнения: 2 532
Ами не. До сега не е знаела да има проблеми с щитовидната. За първи път се изследва. Втора бременност е, а първата е протекла без проблеми. Сега рутинно са я пратили на изследване покрай бременността.

# 1 916
  • Мнения: 423
Аз знам, че над 10 има опасност от спонтанен аборт. Тази стойност ми се струва нереална! Да не би резултата да е в други мерни единици?

# 1 917
  • Мнения: 2 532
Ами 2 пъти е пускала изследване в една лаборатория, трети път в друга. Все си е над 100, за съжаление.

# 1 918
  • Мнения: 314
Аз бях с много високо Тсх, даже и не помня вече. Писала съм тук доста... Всички казваха, че е невъзможно. Родих, имам син на пет месеца, дано сме здрави. Моят съвет е веднага при ендокринолиг и да се регулира. Няма невъзможно нещо, но и не трябва да се пренебрегва. Опасност винаги има, особено по теории, но божа работа

# 1 919
  • Мнения: 135
Над 100, направо нереално ми звучи, аз варирах 3, 4 и направо умирах от страх. Горкото момиче, представям си какъв стрес е това. Много хвалят Начев в София, макар че по това, което четох за него, ако чуе тази стойност ще си скъса дипломата. Дано всичко е наред 🤗

Общи условия

Активация на акаунт