Мандарини на бебе

  • 9 615
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 144
Здравейте - чудя се дали мога да давам мандарини на 9 месечното ми бебе ?

# 1
  • Мнения: 253
Аз давам, но ние сме малко по-големи. Само че ги беля от люспите, както и портокалите
Ако те притеснява нещо в самия плод давай ги на сок, няма да има проблем, но все пак разреждай и не всеки ден, че цитрусите дразнят стомаха  Peace

# 2
  • Мнения: 9 463
Цитруси се дават след годинката Peace
А предвид и третирането им с химикали..по-добре отложете..

# 3
  • Мнения: 1 424
И аз знам, че цитрусите се дават след годинка. Мандарина за първи път дадох на 1г 3м, след това портокал и грейпфрут. Синът ми си предпочита плодовете на парченца, а не на сок, затова му ги давам на малки парченца, като обелвам ципичката и махам семките....но според мен изчакай с даването им Peace

# 4
  • Мнения: 8 860
Седмица преди да навърши годинка дадох малко към размачкан банан. Дупето ù се изрина, не съм 100% сигурна, че е точно от мандаринките, но това беше единственото ново и различно тогава.

# 5
  • София
  • Мнения: 39 673
Аз бих изчакала след годинката.
Моя син хапва мандарини от миналата зима,  тогава е бил към 1,6 г.

# 6
  • Мнения: 1 569
След навършване на 1г. Няма за какво да бързаш с цитрусите или с каквото и да било. Wink

# 7
  • София
  • Мнения: 12 543
Синът ми и до ден днешен не хапва цитруси.
А и за 9-месечно бебе не са подходящи.

# 8
  • Мнения: 914
Миналата зима като бях бременна от мандарини получих разтройство,а за малките бебета и деца не ми се мисли.Отчетливо миришеха на химикали.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 27
Подкрепям мнението на другите момичета, че цитрусите се дават най-рано след годинка.
Ние сме на 10 месеца и досега съм давала само круша и ябълка от градината на село  Peace
Не смятам скоро да експериментирам с цитруси, нищо няма да и стане на госпожицата, ако не ги опита сега  Wink

# 10
  • София
  • Мнения: 1 426
Дадох мандарини след годинка и резултатът беше изринато дупе.Сигурна съм,че беше от мандарините.Иначе много и се усладиха,спор няма,направо плачеше за още и още Crazy.

# 11
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 123
Мандарина и аз дадох малко след годинката! Изринато дупе нямаше, но имаше такава погнусена и кисела физиономия, че се смяхме 1 час сигурно  Grinning! А със сигурност беше много сладка.

# 12
  • Мнения: 513
Мандарини дадох на 2 години и получи обрив по лицето. Тази година, вече на 3, имаше същата реакция. Не е правил алергия към нищо друго-нито храна, нито козметичен продукт, не му се е подсичало дупето, когато беше бебе. Много вероятно е проблемът при нас да произтича от химикалите в цитрусите, не от самите мандарини.

# 13
  • София
  • Мнения: 55
Аз също изчаках с даването на мандарините за след годинка.
Миналият месец, на 1г6м му предложих, обелени на парченца. Хареса ги.

# 14
  • София
  • Мнения: 355
Дадох малко след година,хапва и нямаме проблем!

Общи условия

Активация на акаунт