Грип, цяла седмица температура

  • 49 595
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 123
 Здравейте, пускам нова тема, но  детето е болно от една седмица вече и все си е с температура.
Тя си поддържа   температура, на моменти много висока- над 39 и почти не се повлиява от нищо, лекарствата не и влияят, много трудно, чорапи с оцет, мокри чаршафи, и пак термометъра от 39 не отлепя по 2-3 часа, после смъква до към 37 и нещо и пак се започва да повишава.
такова чудо не ми се беше случвало досега, а толкова пъти сме били болни, и какво ли не сме изкарали, но да не може да и  сваля високата температура толкова време не е било.
 Два пъти я водих при личната, на вторият път ни предписа и антибиотик, но вече 3-ти прием и от него не се повлиява, поддържа си температура.Първият път ни направи изследване за стафилококи-няма, кръвна картина-излезе вирусна инфекция.Вчера направихме и снимка, че една кашлица ужасна се появи- няма племония, гърдите са чисти, гърлото е спокойно.Ама тази температура  къде не изчезва?
 Пишете ми ако някой е минал този грип, колко време поддържахте температура?

# 1
  • Мнения: 728
Здравей,съвет не мога да дам,само ще споделя,че при моето момче АБ действа едва след втория ден,тоест поне след 4-5 приема,едва тогава темп.спада и то ако се касае за бактериална инфекция.Тъй като синът ми при разболяване винаги вдига висока температура,над 39,6 /при него правилото,че до 38,6 темп.не се смъква не важи,защото винаги рязко я вдига до над 39,6 дори нагоре/-свалям я с Беладона 9СН по 5гранули първия ден на всеки час,от втория ден по три пъти на ден по съвет на педиатърката и действа/темп.спада до към 38,което е в нормални граници/
Ако и утре детето поддържа висока темп.потърси и второ мнение/забелязала съм,че ако при сина ми темп.продължава повече от 5 дена то вирусната инфекция е преминала в бактериална,но всеки случай е различен/

# 2
  • Мнения: 29
температура от грип не би трябвало да продължава повече от 3-4 дни и обикновено се смъква лесно с температуропонижаващи. на колко години е детето? пие ли достатъчно течности!, храни ли се, има ли отпадналост или е жизнено? ако продължи температурата и състоянието на детето ви притеснява, трябва да се търси друга причина- отит, пиелонефрит... и съответно друго лечение.

# 3
  • Мнения: 188
Здравей, и ние сме в редиците на грипа. На 30.12 за първи път вдигна температура 37,5.
На 31 вече беше 38,8 и след разговор с педиатърката по телефона започна да пие клацид.  Нищо не помагаше да се свали Т и на 2.01 вдигна 39. Веднага започнахме охлаждане с баня с приятна вода като преди час беше пил и хексалгин - но не смъкваше. Овихме го и с мора кърпа и с какво ли не още. Температурата продължи до 6.01. От тогава е с със силна кашлица и хрема с жълти сополи. Постоянно давам витамини и прясно изстискани сокове. Грипът е много продължителен и изтощаващ. Десети ден вече и все още сме болни, постоянно се оплаква че го болят крачетата и главата. Правиха му и снимка на гърдите да не би да е скрита пневмония, но за щастие е чист. Пускахме и ДКК и тя горе долу е наред. Сега по мое усмотрение капя за хремата Бивацин и давам Проспан.Пожелавам ви скорошно оздравяване.

# 4
  • Мнения: 2 732
и моята е с температура .А как разбрахте ,че става въпрос за грип newsm78

# 5
  • Русе
  • Мнения: 11 918
  и аз се включвам в редиците. От петък е с температура която варира от 37 до 38.2.От време на време спада до нормалната.Има кашлица предизвикана от храчка, която опитваме да отстраним с Мукоплант и гаргари. Тонусът му е много добър и не е отпаднал. Храни се нормално. Той по принцип е злояд, но сега гледам да му осигурявам само неща които обича и си хапва. Тази вечер му дадох вече Нурофен.
 

# 6
  • Мнения: 188
Ние го водихме една нощ в педиатриата и там казаха ангина без налепи, педиатърката не каза нищо за ангина.След две дни и съпругът ми беше със същите симптоми и температура 39,4 и оттам си мисля че е вирус /грип/.

# 7
  • Мнения: 9 481
iori - аправете изследване за мононуклеоза, клиничната картина както я описваш е същата (сина ни боледува когато бе на 2г и нещо):
http://arsmedica.bg/bg/illness/c_id/2487/subprm/infections/alpha/0.html

# 8
  • Мнения: 1 251
Според мен такъв е вируса сега, аз се разболях от колега в работата, сутринта се чудих дали ме боли гърлото и вечерта вече бях с 39 градуса температура! Отидох уж при нашите, да не заразя малкия, на третия ден и майка ми вдигна висока температура, уж стоях с маска! Аз го изкарах за 4 дни, температурата при мен падаше лесно, после пак вдигах 38, сега само ме дере още леко гърлото и се мъча да отхрача някакви гадни налепи! Майка ми два дни лежи, не може да стане, трудно и спада температурата, всичко я боли! Сега по новините казаха, че до 10 дни ще обявят грипна епидемия!  Sad

# 9
  • Мнения: 123
  Здравейте, благодаря че сте ми писали, дъщеря ми пак е с температура, цяла нощ с 38, чак на сутринта спадна (на 4 г. е)въпреки че вече взе 4-ти прием от антибиотика(Панцеф пие).Сега пак ще минем през личната и после ще потърся още едно мнение, направо в Токуда мисля да отида.
Ще пиша какво са ми казали.
...Иначе дететто на мноменти е жизнено, на моменти лежи много отпаднала, храни се като врабче, но и без да е болна толкова си яде.

# 10
  • Мнения: 595
И ние сме в кюпа. Температура към 38,5, качва я рязко и трудно спада. Кашлица, мъчителна и предимно суха, носа е река от воднисти сополи. Общото състояние е добро, не е отказала съвсем храната, повече сокове и плодове и зеленчуци, чайчета. Така е от събота, днес ще я водя при личната, защото ми се струва, че просвирват дробчетата. Отдавна не беше хващала вирус и ето, че не ни подмина.

Съжалявам за детенцето ти, много е изтощително. Но имай предви, че ако е вирус, антибиотика не върши работа и няма как да ви помогне. Винаги е добре да вземете второ мнение. В Токуда се настрои за чакане, макар че записват часове, винаги се чака. Там прегледите са обстойни и по-дълги, случвало се да сме със записан час 10.30 и да влезем в 12. Има много болни деца и се чака.

# 11
  • Мнения: 51
Симптомите които описвате повечето тук съвпадат и с нашите. Почти 10 дена темпереатура, но не много висока до около 38-38.5, но се държи почти постоянно, възпалено гърло, хрема, която в началото е течна и бистра а после става гъста. Това обаче не е грип и едва ли някой доктор ще го помисли за грип. Разлики има, температурата при грипа преминава до 3-4 дни най-много, а тук се точи над седмица, което е много характерно. Пуснаха ни изследвания и от кръвната картина се видя че е инфекциозна мононуклеоза, което и предполагаше доктора ни. Много заразно заболяване, лесно се предава, казват че се кара главно от деца, но всички около нас, включително и възрастни роднини се разболяха. Добрата новина е че няма нужда от антибиотици и лекарства, и минава сама болестта за 3-4 седмици.
Съвет, искайте изследвания за децата, а не само да Ви изписват антибиотици на око. Детето ми както повръщаше 3-4 дни, само един антибиотик му трябваше за вирусното заболяване, т.е. без полза, който да докара разтройство и съвсем да отслабнем. Между другото, грип в момента у нас не се среща често, обаче има едни други заразни болести, които обаче не се коментират много.

# 12
  • Мнения: 9 481
При лечението на нашия син от мононуклеоза, освен антиперетик давахме и изопринозин (който е за точно тази група вируси), витамини и пробиотик Peace

Реално за монуклеоза рядко се досещат (а симптомите са си като за вирусно..каквото всъщност е и тя Laughing)..все пляскат аб за "по-сигурно" ooooh!

# 13
  • Мнения: 149
Здраейте мами!И ние тука...На 8.1-темп от 37.5 до 38.5,вечерта 39.7.На следващия ден пак така.Ходихме до спешния да и чуят гърдите-нищо,само червено гърло.Вчера пак същата темп. и личната изписа аб.Клацид.От снощи го пие,а днес пак подържа от 37.1 до 38.2.На 1г. и 2 м. сме.Личната не ни пусна нито кръв, нито урина и смятам утре да и пусна аз без направление.Чудя се дали е вирус или бактериално?От лятото има 2 подутини на вратлето и пускахме кръв-личната каза,че всичко е ок.До колко дни след приема на аб.температурата спада до нормална?

# 14
  • Мнения: 9 481
До колко дни след приема на аб.температурата спада до нормална?

Ако лечението е адекватно-т.е. за АБ, още от първите приеми трябва да спадне Т и да подобрение в с-ето. Peace

АКО се касае за мононуклеоза-кръвните изследвания са от венозна кръв и се "хваща" седмица след заболяването-едва тогава се образуват в кръвта IgM антитела във VCA и имат диагностична стойност за заболяването. Те изчезват няколко месеца след оздравяване. В оздравителната фаза антителата към NA започват да се покачват ...

Beni_82 , при нашия бандит след констатиране на мононуклеозата, Т си я поддържаше като по учебник-точно 15 дни ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт