Колко кърма?

  • 419
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 192
Абе ся като ми е останало временце и съм седнала пък да си попитам още нещо. Grinning
КОгато ми се е налагало да излизам за повече часове, винаги съм се чудила колко кърма ще засити бебето ми.Преди от време на време давах от шише хем да  й го припомня,хем да видя колко хапва.Ама тва не е сигурна работа,защото кърмачетата веднъж изяждат едно количество,после съвсем друго и пак са доволни.Въпросчето ми е колко мляко да оставям,за да съм сигурна,че ще стигне?
Последния път,наскоро беше,оставих 150 гр. (звучи ми прилично) и тя всичко омела.Откъде да знам,че ако имаше още нямаше да му се зарадва?
Е,надявам се че не би,щото ако знаете с каква мъка ги изкарах тия грамчета и то се цедих цели два дена Rolling Eyes Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 485
Ох, и аз много се чудя - така че ще следя темата ти.
Другото което се питам е когато се замразява кърмата в какви порции да се замразява за да може порцията хем да засити бебето, хем да не се мъча прекалено със цеденето, хем да не се изхвърля останалото мляко т.к. не може да се замразява повторно. Ще ми се да започна да изцеждам по малко за да имам някакъв запас за спешни случай, но все не мога да се организирам.

# 2
  • Мнения: 192
Добре де,кажете поне дали може да служи за ориентир дозировката,която важи за адаптираното мляко?

Duol,аз лично процедирам така,когато имам излизане.Започвам да изцеждам между храненията по малко 1-2 дни преди излизането,като млякото,което събирам го съхранявам в хладилника,но не повече от 48 часа.След като посъбера за 1 хранене го пъхвам в камерата и не се притеснявам повече.КОфтито обаче е,че излизането трябва да се планира и че не се знае точко колко мляко е нужно,или поне горе-долу.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 972
ами за всяко бебе е различно, според мен просто трябва да оставиш и малко допълнително, което ще дадеш, ако остане, с биберон на следващо хранене, за да не изхвърляш...

Но за пример, моето бебе, според педито, се води ЗЛОЯДО, яде 6 пъти на ден по 120 мл., само на закуска по 150, т.е. около 750 на ден и качва по 800 грама на месец, на последната консултация беше 6540....Само на кърма е...

За порциите при замразяване - аз замразявам или в чашите на Авент по 150 или в стерилните контейнерчета по 75 мл...Обикновено изваждам от вечерта 150 мл. за закуска и така си обновявам запасите...(консервен ден, като в казармата)...

За припомня само, че моето бебе яде кърма САМО от шише.

Мира

# 4
  • Мнения: 1 737
И аз като Мира кърмя с шише и виждам по колко мл. яде на всяко хранене. Имаме 6 хранения дневно, 3-4 пъти по 140 и останалите по 120, че иначе му идва малко множко.
Мисля че на бебето ти са му достатъчни 150 мл, просто ги е изсукало много бързо от шишето и по навик продължава да суче. Не се притеснявай, нали се случва рядко, гладна няма да остане. Като я накърмиш следващото хранене, детето ще си компенсира, ако има нужда.

Общи условия

Активация на акаунт