Мастопатия след неестествено отбиване

  • 574
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 367
Здравейте, искам да ви разкажа за проблем, който се появи при мен след рязкото и неестествено отбиване на второто ни дете. Твърдо бях решила да кърмя до навършване на една година и когато дойде определеното време,  приключих с кърменето за седмица, една от големите глупости в живота ми. Тогава гърдите ми придобиха ужасен вид - болезнени, препълнени, тежащи, напрегнати. Изцеждах, за да облекча състоянието им. В този момент, в един ден, когато ги бях поизцедила, напипах и три бучки. На ехографския преглед се оказа, че две са разширени канали, пълни с течност, а третата - разширен канал с мастна капка. Минаха пет месеца от неправилното отбиване на моето кърмаче, две от бучките намалиха размерите си, третата е същата. Но въпросът ми е, има ли начин да се премахнат по някакъв начин и дали са опасни с нещо. А при евентуално друго кърмене ще бъдат ли пречка?

# 1
  • София
  • Мнения: 382
С мастпатия съм и това не е пречка за кърменето, даже напротив. Препоръчаха ми го и наистина за сега бучките са изчезнали. Така че живот и здраве това е добър повод за 3то да оправи нещата Wink

# 2
  • Мнения: 2 531
Незнам какво имаш в предвид под неестествено отбиване и какво под естествено, но аз скоро разбрах също че съм с мастопатия! По принцип имам операция  преди 15 г- - фиброаденом , на дясната гърда. Кърмила съм 3 деца и трите отбити без лекарства! Най продължително беше 3-тото кърмене- 1г. и 1 м. Спомням си че към 6 м. може би бях получила някакво запушване на каналите на лявата гърда, оправи се за 2-3 дни. Като отбивах не съм нито пристягала, нито пила лекарства, а просто изцеждах по малко когато имах нужда- не съм имала никакви проблеми! Но преди 2 м. забелязах че от лявата ми гърда изтича кръв  Rolling Eyes от зърното като се стисне и ми е напрегнато и чувствително! Изкарах си акъла- естествено посетих лекар, направиха ми ехо, рентген и диегнозата е мастопатия. Предписаха ми мастодинон и се надежда да спре кървенето и да си изследвам секрета! Това е за сега !

Общи условия

Активация на акаунт