странен проблем с окото ми

  • 3 974
  • 10
  •   1
Отговори
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Здравейте, от около 2 години насам ми се появява нещо като цветна дъга от станиолчета в десния край на дясното око, не много често, на една, две седмици, понякога по-рядко. Та тази дъга трепти около 20-на минути и отшумява. Ходих на очен лекар - нямам проблем с очите. Искам да попитам на някого случвало ли му се е подобно нещо и как процедира. Благодаря!

# 1
  • Мнения: 804
Задължително отиди да ти прегледат главата. Казвам го от опит.

# 2
  • Мнения: 923
Дораан
  а след това, боли ли те главата.
На мен ми се получава същото, но много рядко, около 3-4 пъти през годината, след което имам силно главоболие. Не съм сигурна от кое око е проблема, но като цяло от тези кристалчета сякаш иам едно петно , което постепенно се разширява и не виждам и с двете очи добре. За първи път ми се получи така преди около 7-8 години и много се изплаших, сега просто чакам да отмине  Tired
Някъде бях чела, че подобни признаци са предвесник на мигрена  Thinking

# 3
  • Мнения: 1
На мен също ми става така понякога,и после страшно ме боли глава,чак ми е лошо,точмо както го е описала Lassi.Много е неприятно,но незнам от какво е Sad

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 869
Лелеее, мислех си, че само аз го имам този проблем. При мен също се получават тези дъги, точно като светещи кристали, и зрението някак отслабва. От миналата година някъде се получи. Лятото ходих на добра специалистка и тя каза , че всичко е ОК с очите и зрението. Направи ми обстоен преглед /ходих на частно/ та ми обърна подобаващо внимание! Накрая каза, че не вижда конкретна причина и най-вероятно е стеснение или спазъм на кръвоносен съд /а там са доста миниатюрни съдовете/ и при такъв спазъм самото око не се храни нормално. Което не било никак за подценяване, но в случая нищо не може да се направи. "Пий водича и полегни докато отмине" -това и бяха думите накрая.

# 5
  • София
  • Мнения: 15 458
   Ако е мигрена, няма нищо общо със зрението или очите!Отивай на невролог, мисля ,че имаш мигрена с аура! При мигрена по принцип всички изследвания са перфектни, което не пречи пак да получваш пристъпи! При мен пристъпите бяха на хормонална основа!

http://zdravbadi.com/Мигрена.html

# 6
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Благдаря ви за отговорите. Явно трябва да отида на преглед за главата, но все не остава ред и май чакам да отмине. В някои случаи после ме боли глава, да, но понякога не.
Е, като споделих проблема и видях, че не съм сама, като че ми поолекна малко.

# 7
  • Мнения: 2 029
На мен ми се е случвало един-единствен път в живота. Преди 2 години. Някаква светкавица виждах около 10 минути. На другия ден веднага отидох на очен лекар. Не откри очно заболяване. Изписа ми съдоразширяващата добавка "Селеногин".

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 869
И колко време го пи това лекарство? Явно при теб е подействало след като след това не ти се е случвало пак...А може би при теб е било инцидентно?

# 9
  • Мнения: 2 029
2 месеца го пих този "Selenogin", но той всъщност е хранителна добавка, съдържа гинко-билоба. Ако проблема продължеше щях да отида и на невролог, но не се повтори.

# 10
  • Мнения: 182
На мен ми се случи преди около година, за около 20 минути едното ми око беше като заслепено от светкавица на фотоапарат. Около 2 месеца преди това обаче бяха започнали болки в очите, слепоочията, челото. След доста обикаляне по лекари - невролози, очен, унг, се оказа че имам проблеми с щитовидната жлеза.

Общи условия

Активация на акаунт