Предучилищна - набор 2005

  • 35 539
  • 740
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 6 259
Сиси ♥♥, по-добре пусни нова тема, че да не заключат тази.  Peace И без това утре е първи септември, предполагам в някои ДГ ще си сформират предучилищните гр.-и (занятията сигурно ще започнат от 15.09., ако не и от 01.10.)...

# 736
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 372
Предполагам, че доста хора се насочват към немския, защото е официален език в шест европейски държави  Peace
Ако на детето му вървят езиците и ги усвоява с лекота, бих го записала да учи и три езика, още в основното образование. Само английски не е достатъчен. Дори обявите за работа, които гледах до скоро, бяха пълни не просто със задължително високо ниво на владеене на английски, а често искаха и втори чужд език. Най-често немски, на второ място - скандинавски езици, на трето - искаха френски или испански. Добрата подготовка по кой да е чужд език, според мен, е предпоставка за повече възможности след време, като порастнат децата. И няма да се чудя как им е хрумнало да учат в чужбина, примерно.

От утре отваря врати нашата ДГ и очаквам с нетърпение родителската среща.

# 737
  • София
  • Мнения: 3 823
Ние сме избрали немския точно по субективни причини. И двете хлапета са родени в Германия и живот и здраве след няколко години отново ще се върнем там. И по тази причина бихме искали да са подготвени колкото се може по - добре, за да може като отидат в немско у - ще да се чувстват добре и да не се притесняват, че не зная езика.
Относно английския, въпреки че е официалния език, аз не държа да го учат от сега, защото така или иначе ще го научат.

# 738
  • Мнения: 11 818
Спящата, ок, малко по-късно, че ще излизам сега..

jd, съгласна съм с теб, че английският не се брои вече като някаква екстра, а си е задължителен, затова й е добре да се почне с него рано, но за следващ език, имах предвид, че не смятам за удачно, ако няма причини (като споменатите от Марти) да се натоварва детето още от сега. Децата ще се сблъскат с много нови отговорности и емоции около 1 клас, аз лично смятам да спестя каквото мога, а не да натоварвам допълнително с нещо, което може да изчака и не е наложащо.. Пък след 2-3 години ще включим и следващ език, т.е. пак ще сме в рамките на възрастта на основното образование.. разбира се колкото по-рано, толкова по-добре..

# 739
  • Мнения: 2 641
ами ок, но някакси предпочитам с възрастта децата сами да се ориентират дали да учат 2 език и кой да бъде той. английския понеже се ползва нявсякъде няма как - трябва да се учи от рано според мен.

# 740
  • Мнения: 11 818
Заповядайте в новата тема - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=606732.new#new Hug

Общи условия

Активация на акаунт