Записване на ученик в България след завръщане от чужбина

  • 2 210
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 550
Моля ако има родители наскоро завърнали се от чужбина , в частност от германия да споделят дали са имали затруднения с легализирането на документи.Моето момче учи тук в момента в 5 клас и на есен ще трябва да бъде в 6 клас. Интересува ме какви са приравнителните изпити и как протичат?Ще съм много благодарна, ако някой ми даде по-подробна информация.

Благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 13 103
Дипломата се легализира в МОН, а за приравнителните изпити вече мисля че се определят или от инспектората или от конкретното училище.

# 2
  • Мнения: 550
zari65 благодаря ти много за информацията. Много ме интересува , ако някой може да сподели как се провежда самият изпит? Колко време трае и т.н.Ще съм много благодарна.

# 3
  • Мнения: 361
свидетелството за завършен до 8-ми клас не се легализира в МОН. само се превежда в лицензирана агенция за преводи и се представя в съответния инспекторат по образованието. след около месец оттам издават български еквивалент на свидетелството за завършен клас. през това време, ако е учебно, детето може да присъства в клас след уговорка с директора, но без да е реално записано в училището.

# 4
  • Мнения: 550
benissima благодаря ти за отговора   bouquet. А как става самото записване?Ученикът посещава известно време учебните занятия и държи изпит през това време по български език или има друга процедура?

# 5
  • Мнения: 361
учениците, на които се признава завършен от четвърти до осми клас включително полагат приравнителен изпит по Български език и литература за последния успешно завършен в чужбина клас- това е от сайта на министерството на образованието. би трябвало от инспектората да дадат повече информация кога се провеждат приравнителните изпити.

Общи условия

Активация на акаунт