Кашлица и никнене на зъби??

  • 6 878
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
  Здравейте!! Включвам се, защото малко съм се притеснила.. Бебето ми е на 7 месеца и има 2 зъбчета, които излязоха още преди да стане на 6 месеца.. От както се е родила никога не сме имали проблем с спането през нощта. От както стана на 4 месеца ядеше в 20.30, заспиваше в 21.30 и после ядеше чак към 6-7 сутринта. На кърма сме. 2 седмици след като излязоха долните зъбчета обаче започна да се буди през 2 часа, че и по-често даже и иска да яде. Нищо друго не я успокоява. Пробвах с биберон, вода, гушкане - никакъв ефект. Ако не и дам да суче започва да пищи страхотно. Като и дам си суква 2-3 минути и заспива.. Предположих, че е от зъбите.. Обаче от 1 седмица започна и кашлица.. Като легне през нощта и почва да кашля като със секрет и се буди още по-често. За 1-2 дни вдигна и температура 39 градуса. Давах Панадол. Заведох я на лекар заради кашлицата и температурата. Лекарката я прегледа, но не намери проблем с гърлото. Каза само, че венците и, и то не на горните резци, а долу в страни, са подути. Каза, че сигурно е от зъбите и ни даде сироп за кашлицата. Каза, че и затова яде през 2 часа. Да обаче вече 4-5 дни давам сиропа и няма подобрение. Най-много ме притеснява кашлицата. Много я мъчи през нощта. Дали е възможно да има кашлица от зъбите? И то като кашля и все едно не може да си поеме въздух.. Мислех си, че може лигите да и се стичат в гърлото. Но и аз не знам.. Другото, за което не знам как да постъпя е буденето.Педиатърката каза да внимавам да не си направи яденето през нощта като режим и затова да я гушка таткото през нощта. Да обаче при нас изобщо не се получава. Докато не яде не се успокоява.

Последна редакция: нд, 16 яну 2011, 17:16 от natonkata

# 1
  • Мнения: 40
Ами щом си ходила на лекар и тя е изписала сироп. Може би няма какво друго да направиш за сега. Макар че много ме съмнява ако кашлицата е от зъбите да мине със сироп. Ако гърлото не е зачервено и няма налепи може би наистина е от зъбите и трябва да се изчака да си мине от самосебе си. Според мен е напълно възможно да има кашлица от зъбите. Сякакви странни странични ефекти съм чувала от тия зъби.
А за ношното събуждане - моята дъщеря е на 6м и също се събужда през нощта и само с цокане заспива ( тя и вода даже не пие, че да я залъжа). Просто ми се струва, че когато детенцето преживява някакъв труден период като пробиване на зъбче или ако е болно би било неподходящо за отучване от нощното събуждане. Може би тогава най-много има нужда от майчина прегръдка и цица  Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 44 095
ако беше от зъби, за чии изписва сироп?
бих потърсила второ мнение.
и в никой случай не бих си държала детето гладно и  не бих го лишавала от утеха, ако сученето му дава такава...нощем, денем, щом има нужда давай да яде...още повече, че е и на кърма, не виждам какво те тревожи, че суче.

# 3
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
Сега.....тая докторка говори пълни глупости,че детето кашля от зъбите ooooh!Ако има лиги и се стичат в гърлото всички бебета щяха да кашлят като обезумяли при всяко никнене на зъбки.Това ,че не е било зачервено гърлото на бебето не значи ,че не е болно,ами температурата от 39 градуса,абсурд е да е от зъбите.От зъби може да се вдигне,но чак пък толкова...вдига се такава температура,когато има инфекция или сериозна настинка.Как може да има все още лекари,които твърдят такова нещо?! NaughtyВсичко друго може да е,ама от зъбите,просто съвпадение на събитията.За другия въпрос....синът ми е на 1г.4 месеца и все още пие кисело мляко и през нощта.Опитвах се да го откажа,но се дере и къса от рев.Суква си по малко и се успокоява и заспива и така всяка нощ.От мъничък е свикнал така,защото го кърмих и нощем на поискване и после като преминахме на киселото мляко и пак така.Никакво гушкане не оправя ситуацията.Аз мисля,че като спре да се буди нощем ще спре и нощнотопиене на мляко.Какво да направя,няма да го мъча детето,ако му е тежко на стомаха само ще отказва млякото.
Твоето детенце също като моето ,а и повечето деца понасят по-трудно никненето на зъбки и така ще се будят докато израстат зъбите.Няма какво да се прави,ще търпим на безсънните нощи....
А за кашлицата потърсете друг лекар и да си каже думата и той.Бързо оправяне пожелавам! Peace Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 1 977
И според мен иди да се консултираш с друг специалист,особено в момента тези кашлици са доста опасни. За кърменето - ако искаш детето да е спокойно ще се поизмъчиш докато мине този период, и моя син имаше периоди,в които ставаше да суче на всеки час,това е единственото нещо,което го успокояваше,като при вас,знам,че е трудно,уморително,не можеш да се наспиш,но пък ще мине в един момент.Дано имаш сили и търпение,но и според мен не трябва сега да лишаваш детенцето от успокоителното сучене.

# 5
  • Мнения: 6 164
Щом кашля само през нощта е възможно да се дави от лиги. Никненето на зъби отслабва имунитета и затова организма е податлив на вирусни инфекции в точно този период, съответно от това ще да е с температура, особено щом е и толкова висока. Гърлото е ок, ама на слушалка как е? И какъв сироп е изписан?

# 6
  • София
  • Мнения: 44 095
лигите как се връзват с вирус?
да от самото никнене, може да се повиши слюноотделянето и детето да кашля от плюнки, но това не е вирус, още по-малко е причина за такава висока Т... още повече, че явно я поддържа, а зъби няма...
но пък сега има такъв вирус, висока Т, подкашляния.... и други екстри може в +...

# 7
  • Мнения: 22
 Мерси на всички за отговорите  Simple Smile Температурата беше само един ден. Вече нямаме , но кашлицата се появява като легне или когато стане от сън.. Ще я заведа пак тези дни да я видят. Иначе си е много добре и все си месля, че е от лигите. Тези нощи се буди само два пъти и съм много доволна. Иначе и давам да си суче когато иска, защото не мога да я мъча.

# 8
  • София
  • Мнения: 44 095
може да сложиш едно сгънато одеало под матрака , така че да получиш лек наклон.

# 9
  • Мнения: 158
нощната кашлица не е безопасна,а имай предвид ,че има вирусна пневмония,която не се чува на слушалка само снимка я показва не вярвам на кашлица от зъби newsm78

# 10
  • Мнения: 77
natonkata ,хубаво е,че вече сте по-добре.Имам чуството, че говориш за моето дете. Дъщеря ми е на 6 месеца и половина и нещата са точно, ама точно така както ги описваш/ с разлика,че ние още нямаме зъб/. Спеше си детето чудно и в един прекрасен момент започнаха мъките. Вече не знам кое беше първо кашлицата и сополите или буденето, но от близо 2 седмици не съм спала нормално. Както казваш, имам чуството,че се буди през час,два и иска да суче.Пробвах да съм желязна майка и да не и давам да суче, ноооо не е за мен това.Сърце не ми дава.То се дере,миличкото и протяга ръчички към мен Cry Абсурд да си оставя детето да се мъчи така,пък който каквото иска да ми говори за възпитание. Имаше една две нормални нощи, но като цяло положението е будуване. За кашлицата ходих 3 пъти на слушалка.Казаха,че са чисти гърдичките. Чувам я,че има едни гадни храчки,но не мога да ги достигна,а тя не знае какво да ги прави.Висока температура няма.Много е весела и закачлива. Иначе се лекуваме на хомеопат и чакам вече да ни минава ...уж....Не ми пречи да не спя,само да спре да кашля.Сега като се замислих за тази пневмония.. Дано не е това Praynig 

# 11
  • Мнения: 6 164
лигите как се връзват с вирус?
да от самото никнене, може да се повиши слюноотделянето и детето да кашля от плюнки, но това не е вирус, още по-малко е причина за такава висока Т... още повече, че явно я поддържа, а зъби няма...
но пък сега има такъв вирус, висока Т, подкашляния.... и други екстри може в +...

Аз не разбрах към мен ли е въпроса, но все пак: лиги и вирус не "връзвам", ами казах, че лигите са от никненето на зъб, а никненето отслабва имунитета, което прави организма податлив на вируси, каквито има в момента в изобилие в това време навън (жега през януари). Т.е. зъби (>> лиги) >> слаб имунитет >> вирус >> висока Т (вирусните инфекции са с висока Т, бактериалните с ниска в общия случай). Simple Smile Не, че лигите са симптом на вирус или температура.  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 22
farfarela Както казваш и ние ходихме още 2 пъти да ни преслушват. Всичко беше наред ама още си покашля, но вече по-малко.  Още и давам сироп. Иначе тя си е много жизнена и весела. Буденето обаче продължава  Cry Цял ден се рових в интернет, защото се чудя как да постъпя. Снощи в 1 часа се събуди и разрева, ама беше очевидно , че не е гладна. Решихме с мъжа ми да последваме съвета на педиатърката. Той стана да я успокои после я върна в креватчето, но тя се дереше ужасно. Решихме да изчакаме. Рева 20тина минути и заспа. Обаче това не ни спести храненето в 4.30 и 6.30. Почти съм решила да пробваме да я оставяме да плаче, защото цял ден четох, че буденето е въпрос на навик. Но вътрешно още нещо ме спира да го направя. Не съм убедена кое е най-правилно. Едни педиатри казват едно, други- друго. Готова съм да издържа плача, стига да знам, че е правилно за детето.

# 13
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Здравей.Кашлицата със сигурност не ви е от зъби, просто е съвпадналА с ваденето им.Явно е лепнала някакъв вирус.Моето бебе е на 10 месеца.Първите 4 зъба ги изкара на 5 аи 7 м не ги усетихме.Сега вече сме с 7, но докато се покажат горните резци ни разказа играта.Преди спеше от 20 до 6 като пън.Незнаехме , че имаме бебе.Най-интересното , че не е вадел само горни резци, а и долен зъб.Три зъба едновременно.Кошмар.Будене през два часа.Не го успокояваше нищо освен пиенето на мляко, а както споменах от 3 месечен той не яде през нощта.Първоначално пробвах с вода, ама не стана.Търси си мляко и това.Всичко се оправи , когато пробиха зъбите.Сега се буди към 3 пие 20 грама вода и спи до 6.30 7.Не мъчи детето и без това му е гадно от зъбите.

# 14
  • Мнения: 275
При нас тези симптоми се появяват винаги преди да избие зъбчето. Понякога повече от седмица продължава. Разликата е, че температура почти нямаме или се повлиява от Панадол.
Досега не съм се притеснявала.
Явно следващия път ще ходим на лекар.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт