За 7 седалковите ванове, средната седалка и детски стол

  • 23 159
  • 123
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 23 668
Гледах различни 7 седалкови ванове - тия големите, от пред две места, отзад три  и най-отзад още две, примерно Рено Еспейс. Различни марки и модели, но на всичките на тройката седалки средната НЕ е с триточков колан, колана е само през кръста. Тоест не мога да слагам детско столче. Много моля, тези от вас, които имат такъв ван и са решили проблема да ми кажете как? Различен тип детски стол/кошница ли се използва? Или все пак някои марки и модели имат три точков колан, моля кажете ми коя марка? Искам да возя децата по средата, най-сигурно е, защитени са от челен удар и от удар отзад. Иначе трябва да возя две на средните седалки и едно отзад.

# 1
  • София
  • Мнения: 7 190
Вие всъщност имате ван или ще си купувате ван?
Ако е второто, питали ли сте дали триточковия колан на средната седалка не е опция, с която колата може да се поръча?
Не мисля, че има кошчета, които да стават с колан през кръста.
Напоследък попаднах на този сайт:
http://cybex-online.com/site/uk/carseats/solutionx-fix/typelist.html?no_cache=1
И пише, че кошче със система изофикс при Рено Еспейс е съвместимо със средната задна седалка; респективно следва да са отчели вида на колана.  Thinking

ПП: Виж, че при Опел Зафира средната седалка не е съвместима - не знам дали е заради липсата на изофикс или заради колана.

# 2
  • Мнения: 47 981
Fiat Multipla, отпред и отзад по 3 еднакви седалки, с размерите на кола е, но широк и удобен, голям багажник, навсякъде 3 точкови колани, средните седалки отпред и отзад се сгъват и стават масичка и т.н.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 23 668
Ще си купуваме ван Simple Smile Сега оглеждаме, обаче става дума за втора ръка, на 5-6г и опцията "поръчай на производител" мисля, че не е възможна.
И Опел Зафира ни е малък, по-големите ванове гледаме Simple Smile

Също така на голяма част, да не кажа всички, които гледахме въобще няма изофикс, само с колани се закрепват детски столчета.

# 4
  • Мнения: 274
Fiat Multipla, отпред и отзад по 3 еднакви седалки, с размерите на кола е, но широк и удобен, голям багажник, навсякъде 3 точкови колани, средните седалки отпред и отзад се сгъват и стават масичка и т.н.


По-грозна кола не съм виждал. Все едно са я секли с брадвата...

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 23 668
А на мен не ми харесва, че Фиат Мултипла практически няма багажник. Къде ще качвам количката?!

# 6
  • София
  • Мнения: 7 190
Ще си купуваме ван Simple Smile Сега оглеждаме, обаче става дума за втора ръка, на 5-6г и опцията "поръчай на производител" мисля, че не е възможна.

Загрях, ама късно.  Mr. Green
Най-добре прозвънете Рено, Пежо и другите марки, които евентуално са ви таргет, за да ви дадат информация от коя година и кои модели се произвеждат с триточкови колани навсякъде (или е въведено като опция), за да знаете какво точно да търсите.

# 7
  • Мнения: 47 981
Ми качвам 3 колела в багажника, не е никак малък...

# 8
  • София
  • Мнения: 7 190
Иначе се сетих, че можете да погледнете Дачия Логан Ван - те са бюджетен вариант за нов автомобил (около 17-18 000, но в момента би трябвало да правят отстъпки) и май имат триточкови колани.

# 9
  • Мнения: 274
Дачия няма да си купя ако ще и 10 точкови колани да правят и с по една руса пичка на всеки колан завързана да ги продават.  Naughty

# 10
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Все пак не избираме кола за теб, а за Янтра. Отстъпи леко назад.

Предполагам, че Ред имаше предвид Logan MCV, а не VAN, който е товарен.

# 11
  • София
  • Мнения: 7 190
Ох да, познато ми е.
"По-добре BMW (примерно) на старо, отколкото нова Дачия."
Мъжът ми твърди същото.

Обаче ако търся бюджетен вариант точно за ван, ми се струва по-добре нов Логан, отколкото Еспейс на 150 000 км.

Освен това все пак смятам, че един нов автомобил предлага значително по-добра сигурност, още повече, че в него ще пътуват 3 деца.

Да, нямах предвид товарния  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 274
ОК, ОК...
Само искам да ви кажа, че франсетата могат да правят единствено неща, които не се правят с ръце. Така че правете си сметката с разни там еспейси и тн... Да не кажете после " МАрадона, защо не ни каза.."  Peace

# 13
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
То всеки си хвали каквото има Blush, ама обмисляхте ли вариант "баничарка" - Берлинго или Партнер, да речем (Канго-то на Рено е малко по-малко)?
Ние сме с Берлинго, отзад прекрасно се събират две деца в седалки и кафез за котка, който си е колкото още една седалка.
Багажникът събира разпъната зимна детска количка и колело 12" с помощни колелета, плюс багаж за притежателите на тези превозни средства Mr. Green

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 23 668
Виж сега Марадона, ние сме бедняци с три деца и си търсим ван за около 10-12хил. лева. Бедни сме, не пием черно джони, не ядем чери домати извън сезона. Пички-мички, руси-пембени не ме вълнуват. Искам колани да връзвам здраво децата и багажник да камаря колички, колелета и прочее натурия.


То всеки си хвали каквото има Blush, ама обмисляхте ли вариант "баничарка" - Берлинго или Партнер, да речем (Канго-то на Рено е малко по-малко)?
Ние сме с Берлинго, отзад прекрасно се събират две деца в седалки и кафез за котка, който си е колкото още една седалка.
Багажникът събира разпъната зимна детска количка и колело 12" с помощни колелета, плюс багаж за притежателите на тези превозни средства Mr. Green
Проблема е три деца, в три стола, просто тия баничарки, с едната си цяла седалка не побират трите детски столчета, доказано изпробвано, иначе щяхме да си вземем ново пежо за 17-18хил. на лизинг.

Общи условия

Активация на акаунт