Слабо ми било детето

  • 3 688
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • UK
  • Мнения: 1 334
ние още нямаме 8 кг Wink не я ограничавам-3 пъти дневно предлагам твърда храна и яде колкото иска. кърменето преди и след закуска и вечеря си го отказа сама, но суче преди и след обяд и по цяла нощ.
 между другото, Анита, аз захраних на 5 месеца, но с много малки количества и на 7 м., т.е. два месеца след като започнахме ядеше по 80 гр. на обяд и вечер. вие сте започнали по-късно,а и нали спирахте няколко пъти, сигурно детето се запознава с новите вкусове още.

# 16
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
лелеее, zа какво говорите? Rolling Eyes.... "дребният" на 07.11. беше 8,070 кг. , какво да го правя? папа само кърма, на диета ли да го сложа newsm78 newsm78 newsm78

# 17
  • Мнения: 2 255
Я ги остави да си плямпат  Wink
Моя малкия е на 1 год. и 1 мес. и няма 10 кг още - а пък баткото на 13 г. е 33 кг - а ядат като змейчета и двамата  Rolling Eyes - е кво да ги надувам ли, всичко си е до човека така, че аз не обръщам внимание на подобни "съвети"  Laughing

# 18
  • София
  • Мнения: 18 679
Е, моят пък на осем месеца изяждаше не повече от 200 гр. твърда храна дневно и пак беше 12 кила Twisted EvilИ к'во?
Децата са различни, точно както и възрастните.Едни ящни, други не.На едни им се лепи, на други - не!Приемете го просто Simple Smile

# 19
  • Мнения: 1 866
Въобще не се впрягай. То угодия няма : или слагат 45 дневни бебета на диета, или пък само повтарят да се давало каша, че да наддавало детето  Sick Моята дъщеря на година беше 8,5 килограма, сега и 10 няма. Няма да кажа какъв натиск имаше, че не давам каша! Аз детето си няма да седна да помпя само, за да угодя на някого. При нас е наследствено : таткото е висок и много слаб. Аз съм закръгленичка и ниска и се радвам, че дъщеря ми не прилича на мене.

# 20
  • Мнения: 5 370
То на мен не ми е мястото в "кърмене",ама аз да ти кажа.
станислав го очаквах да стане "напомпан и дебел" заради пиенето на адапте още от 2  месец.
Ела да видиш каква джигачка е-8.00 кг/72 см.
Но моят педиатър-който е мъж-никога не ми е създавал комплекси за килограмите му. той гледа друго-жизнен ли е,стъпва ли,контактен ли е...и т.н. а понякога яде каши по 2 пъти да ден-една ХУМАНА,примерно,и една плодова за закуска сутрин.
Ми то и баща му е 192/90кг.-какво повече да говорим? Плюс че бесът на мама не се спира и насън Crazy #Crazy

# 21
  • Мнения: 264
Моето бебче няма 7 кг. на 7 месеца, но какво на направя. Само да е здрава, че като ме изплаши миналата седмица разбрах, че няма по важно нещо от това. И тогава се зарекох повече да не се тръшкам за това колко грамчета е наддала и колко е изяла. Колкото  - толкова!

# 22
  • София
  • Мнения: 18 679
Само да е здрава, че като ме изплаши миналата седмица разбрах, че няма по важно нещо от това. И тогава се зарекох повече да не се тръшкам за това колко грамчета е наддала и колко е изяла. Колкото  - толкова!
А, е т'ва е истината PeaceПоздравявам те за изказването smile3501
И аз преди се шашках колко ми е едро момчето, сега виждам, че всъщност няма смисъл да се тормозя от теглото, като и ръстът му е наднормен.Рано или късно всичко си идва на място!

# 23
  • Мнения: 1 032
Ми ние при навършени 7 месеца тежахме 7,740 кг. И на мен ми направиха реплика, че детето е слабо, защото било наддало само 300 гр за месец. Да ама обиколката на гърдичките и главичката се беше увеличила с по около 2 см- за мен гладуващо бебе не би могло да го направи

# 24
  • Мнения: 41
Само да споделя- според мен всичко е относително, моята мацка е на 9месеца и е 10кг, не е дебела, но е набита и се храни с твърда храна изцяло /яде попара и храна от кухнята, но нашата е смесена за деца до 3г/ като гледам примерните таблица за развитие се вместваме някъде посредата почти към максимума. Племенника ми е на 3,5г и едва хваща 14кг та за мен нещата стоят така едни деца /като възрастните си емат апетит/ , а други си хапват по умерено, важното е да са ни живи и здрави. Ние сме им майки, наша е отговорността за тяхното развитие, ние преценяме как да си ги гледаме /е, разбира се се уповаваме или на минал опит или на книги или на педиатри/

# 25
  • Мнения: 1 547
Ани, не се наемам да определям дали това е малко или много твърда храна за вашата възраст. Наистина децата са различни и след като се кърмите сериозно, нямате повод за притеснение.
Исках само да споделя, че Никола също хапваше по мах 100 гр. нещо - каша, пюре - на едно ядене и това не всеки ден. Забелязах обаче, че когато спре да си отваря устата, го оставям малко да си почине, да си поиграе с нещо, докато си седи в стола за хранене и после продължавам и така напоследък си изяжда всичко, което му предлагам на едно ядене. После, ако поиска, си цока на корем. Е, той по-скоро е с наднормено тегло  Twisted Evil, но защо не опиташ и ти да правиш пауза и след това отново да предложиш папане?

Последна редакция: пн, 21 ное 2005, 13:51 от Смърфиета

# 26
  • Мнения: 41
Само да споделя- според мен всичко е относително, моята мацка е на 9месеца и е 10кг, не е дебела, но е набита и се храни с твърда храна изцяло /яде попара и храна от кухнята, но нашата е смесена за деца до 3г/ като гледам примерните таблица за развитие се вместваме някъде посредата почти към максимума. Племенника ми е на 3,5г и едва хваща 14кг та за мен нещата стоят така едни деца /като възрастните си емат апетит/ , а други си хапват по умерено, важното е да са ни живи и здрави. Ние сме им майки, наша е отговорността за тяхното развитие, ние преценяме как да си ги гледаме /е, разбира се се уповаваме или на минал опит или на книги или на педиатри/

# 27
  • Мнения: 8 459
Абсолютно подкрепям мнението на Смърфиета,че след известна пауза бебо може пак да поиска да яде.Направи една почивка от половин час и ще видиш,че може би ще прояви интерес към храната.
А за това,дали е слабо,какво да кажа,и ние сме в отбора.Тя връзката между храната и килограмите не винаги е директна-нали си виждала слаби хора,които поглъщат огромни количества храна и пълнички,които си броят всяка хапка,но смъкват трудно.
За твое успокоение можеш да увеличиш твърдата храна.При нас беше така-в началото на захранването-голям глад голямо нещо-омиташе по 190 до 200 гр на ядене и това 2 пъти дневно.Пак качваше малко.Сега намали твърдата храна и темпът на качване е същият.Така че оставям на тебе да си направиш изводите.
Едва ли може да е гладен и спокоен-едно гладно дете ще надава вой до небесата.Но може би той още не е свикнал с това,че освен кърма има и друго.
Имай търпение и ще видиш,че всичко ще е наред.В случая всякакви сравнения са направо вредни,води се по твоето дете.

# 28
  • Мнения: 192
Ми аз тогава какво да кажа,като моята хубавица тежи 5400! Изобщо не ми е ясно как ще ви догоним на килца Rolling Eyes
Ама я ела да я видиш колко е палава Laughing

# 29
  • Мнения: 4 242
Ани и моята щерка в повечето случаи изяжда по толкова твърда храна. Опивала съм дори доста време след кърмене да и давам, но пак не иска. Много рядко се  случва да хапне повечко. Такова си ми е детето явно, злоядо. Сега е на годинка и е 10кг. Успокой душата! Hug

Общи условия

Активация на акаунт