Слабо ми било детето

  • 3 691
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 722
Ми тва е дето много ме ядоса. За 2 дни 3ма различни души ми го казаха. Че не било нормално 7м бебе-момче да е само 8 кила. Единият ми каза, че детето било гладно, затова яло каквото му предложа /щото казах, че не слагам сол и захар/. Другият ми предложи да почна да правя супа на детето, че да го подкрепя, защото неговото дете на наша възраст имало възглавнички по крачетата ... абе нямам думи, да знаете - за да ви е здраво детето трябва да е колкото се може по-тежко и кръгло.
О, забравих да добавя - 2 пъти дневно твърда храна по 50-60 грама е крайно недостатъчна за почти 8 месечно бебе.

# 1
  • Мнения: 5 790
Ай стига вече! Аман от глупости! В края на краищата ти си майка на това дете и едва ли го държиш гладно! Колко според хората, които са ти казали трябва да тежи? Мойта красавица на 7 месеца беше точно 8.800 кг, но тя се роди голяма и качваше по много. Съвсем нормално си е бебето, не слушай глупости! Да не си го родила да го угояваш за Коледа я?

# 2
  • Мнения: 414
Да, и на мен ми го подвикват Simple Smile Мойто Ане е още по-фино - на 7 м. - 6 500 Simple Smile Сега като почна да пълзи и да се движи съвсем ще изцингулее, ама на аз инат - не му дам яхния и кюфтета, а мляко та мляко  Joy

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Виж ся, булка - т.нар. "околни" нямат угодия CrazyКато е слабо - що е слабо, дай му манджичка повечко; като е пухкаво - дебеличко е, стига с тая кърма, че виж къв слон стана Twisted Evil
И в двата случая съветът ще е - отбивай/респ.спирай адаптето/, тъпчи го с пикантни кюфтенца, мусака и крем-нишесте, като всички други.
Никой не обича различните Wink

# 4
  • София
  • Мнения: 6 250
Ами и моя син е сега 7,800 и хич не мисля, че е слабичък. Не им се връзвай, много си е добре детето!

# 5
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
О, забравих да добавя - 2 пъти дневно твърда храна по 50-60 грама е крайно недостатъчна за почти 8 месечно бебе.

Ами честно да ти кажа и аз мисля, че е недостатъчна...  Confused

# 6
  • Мнения: 278
Ха и аз имам същия проблем Wink
Щерками е красива млада дама без излишни килограми  Laughing за разлика от майка и  Embarassed В началото се претеснявах че качва по 400 гр. на месец, но след като си се чуства добре и не пищи от колики и не е умърлушена Stuck Out Tongue
Но като гледам в писаниците си и каката е вървяла по същия начин, а сега всички в училище и завиждат че има такова прекрасно тяло за разилка от съучинечките, които повечето са с наднормено тегло, защото се тъпчат на поразия.
Не им се вързвай. Аз даже в къщи си имам враг дето не ме оставя на мира. Баща и само ме кара да и давам разни работи, но като го погледна лошо  Naughty

# 7
  • Мнения: 1 722
О, забравих да добавя - 2 пъти дневно твърда храна по 50-60 грама е крайно недостатъчна за почти 8 месечно бебе.

Ами честно да ти кажа и аз мисля, че е недостатъчна...  Confused

Добре де, твърда храна давам до момента в който детенцето спира само да си отваря устата. Като не ще повече, насила ли да му бутам?? Всъщност само веднъж изяде цяло Хипско бурканче, обаче после падна яко  Sick.

# 8
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Не знам, Ани...Естествено, че не трябва да му даваш насила, но пък от друга страна ако не ограничаваш кърменията в сравнение с преди, когато е бил само на кърма, няма как да ти иска и твърдата храна отгоре... Ако се е наял до ушите с кърма, как да яде после и друго... Естествено, може да карате и основно на кърма, всеки си решава сам за детето... Просто за мен 8-месечно бебе има нужди, надвишаващи това, което само кърмата може да му даде...
Моята бебка яде три пъти пред деня немлечна храна - по около 150-190 гр. Но почти нямаме кърмене през деня (понякога на заспиване само, но суче много малко, колкото да се унесе...). Затова пък цяла нощ - през два-три часа суче... Ние имаме другия проблем - наднормено тегло... Явно и аз бъркам някъде... Направо ме е срам да отида днес на консултация...

# 9
  • София
  • Мнения: 18 679
О, забравих да добавя - 2 пъти дневно твърда храна по 50-60 грама е крайно недостатъчна за почти 8 месечно бебе.

Ами честно да ти кажа и аз мисля, че е недостатъчна...  Confused
Зъхи, защо смяташ така?Много, дори повечето, кърмени бебета хапват по-малко твърда храна.Разбира се, изключвам мойто и твойто hahahaАма те за това са като симпатичните бомбички на халва "Любимка" Joy

# 10
  • Мнения: 819
Абе, хора, до голяма степен влияние оказват гените и обмяната на веществата. Според мен също е добре да се предлага по-честичко твърда храна на бебе на 8 месеца. За протокола - Мая е 8.600 кг. Яде основно на обяд (около 200 г, но не винаги) и следобяд, сутрин нещо по-леко (йогурт(50-60 г) и/или бишкотка).
На мен не ми се вижда дебела.....нито слаба.....
Успехи, Ани Hug и давай по-смело с "манджите"  Laughing

# 11
  • Мнения: 1 722
Ами аз чакам момента с губене на интерес към кърменето, но засега такъв не виждам /освен когато в стаята има други хора и силни шумове - точно тогава отказва гърдата и иска нещо с лъжица/. А и аз също вече си мисля, че е хубаво да похапва повечко твърди нещица /т.е. мисля, че кърмата ми е намаляла и едва ли го наяжда хубаво/ ... но пък искам нещата да стават естествено ... самото дете да си покаже кога иска друго освен мляко и колко ....

# 12
  • Мнения: 854
..не било нормално 7м бебе-момче да е само 8 кила
Ами моето като е на 11 месеца и е 8,600 Joy Горкото ми дете, уморила съм го от глад Naughty И аз ги чувам тия приказки от време на време, ама хич не се връзвам Crossing Arms И пак да питам - ти кога даваш твърдата храна, преди или след кърмене? Щото аз никога не съм давала след кърмене - то забрави да си отвори устата като се нацока мойто дребното Laughing Да ти кажа едва сега почна да качва по повече от 200г на месец/последните 5 така беше Rolling Eyes / и мисля, че е попнеже вече върви и му трябва повече енергия, респективно набива детето повечко. Ама почна да ми се храни като хората чак в 9-я месец някъде. Дотогава сме имали и дни почти изцяло на кърма. Лошо няма Peace

# 13
  • Мнения: 3 777
Ани 8 кг не е малко, моя пич беше толкова на 10 месеца. С големи бузи и пълни крачета. Кг са относително нещо.
Но и аз като Зъхи смятам че за 8 месечно, яде малко твърда храна.
Ти си решаваш все пак Peace

И стига слуша хората, тегли им една дълга и сочна на ум и забрави.

# 14
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Моята беба също не е от дебеланковците- на 6м. е 7100, а се роди големичка- 3800   261uu. Съгласна съм, че кг са относително нещо. А за твърдата храна- моята яде два пъти дневно по 150-200г такава. Заместила съм 2-3 хранения изцяло, а кърмя само сутрин и вечер. Преди да заместя хранене, предлагах твърдата храна преди млякото, защото иначе просто не виждам как след яко нацокване бебе ще отваря устата за лъжичка. Rolling Eyes

# 15
  • UK
  • Мнения: 1 334
ние още нямаме 8 кг Wink не я ограничавам-3 пъти дневно предлагам твърда храна и яде колкото иска. кърменето преди и след закуска и вечеря си го отказа сама, но суче преди и след обяд и по цяла нощ.
 между другото, Анита, аз захраних на 5 месеца, но с много малки количества и на 7 м., т.е. два месеца след като започнахме ядеше по 80 гр. на обяд и вечер. вие сте започнали по-късно,а и нали спирахте няколко пъти, сигурно детето се запознава с новите вкусове още.

# 16
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
лелеее, zа какво говорите? Rolling Eyes.... "дребният" на 07.11. беше 8,070 кг. , какво да го правя? папа само кърма, на диета ли да го сложа newsm78 newsm78 newsm78

# 17
  • Мнения: 2 255
Я ги остави да си плямпат  Wink
Моя малкия е на 1 год. и 1 мес. и няма 10 кг още - а пък баткото на 13 г. е 33 кг - а ядат като змейчета и двамата  Rolling Eyes - е кво да ги надувам ли, всичко си е до човека така, че аз не обръщам внимание на подобни "съвети"  Laughing

# 18
  • София
  • Мнения: 18 679
Е, моят пък на осем месеца изяждаше не повече от 200 гр. твърда храна дневно и пак беше 12 кила Twisted EvilИ к'во?
Децата са различни, точно както и възрастните.Едни ящни, други не.На едни им се лепи, на други - не!Приемете го просто Simple Smile

# 19
  • Мнения: 1 866
Въобще не се впрягай. То угодия няма : или слагат 45 дневни бебета на диета, или пък само повтарят да се давало каша, че да наддавало детето  Sick Моята дъщеря на година беше 8,5 килограма, сега и 10 няма. Няма да кажа какъв натиск имаше, че не давам каша! Аз детето си няма да седна да помпя само, за да угодя на някого. При нас е наследствено : таткото е висок и много слаб. Аз съм закръгленичка и ниска и се радвам, че дъщеря ми не прилича на мене.

# 20
  • Мнения: 5 370
То на мен не ми е мястото в "кърмене",ама аз да ти кажа.
станислав го очаквах да стане "напомпан и дебел" заради пиенето на адапте още от 2  месец.
Ела да видиш каква джигачка е-8.00 кг/72 см.
Но моят педиатър-който е мъж-никога не ми е създавал комплекси за килограмите му. той гледа друго-жизнен ли е,стъпва ли,контактен ли е...и т.н. а понякога яде каши по 2 пъти да ден-една ХУМАНА,примерно,и една плодова за закуска сутрин.
Ми то и баща му е 192/90кг.-какво повече да говорим? Плюс че бесът на мама не се спира и насън Crazy #Crazy

# 21
  • Мнения: 264
Моето бебче няма 7 кг. на 7 месеца, но какво на направя. Само да е здрава, че като ме изплаши миналата седмица разбрах, че няма по важно нещо от това. И тогава се зарекох повече да не се тръшкам за това колко грамчета е наддала и колко е изяла. Колкото  - толкова!

# 22
  • София
  • Мнения: 18 679
Само да е здрава, че като ме изплаши миналата седмица разбрах, че няма по важно нещо от това. И тогава се зарекох повече да не се тръшкам за това колко грамчета е наддала и колко е изяла. Колкото  - толкова!
А, е т'ва е истината PeaceПоздравявам те за изказването smile3501
И аз преди се шашках колко ми е едро момчето, сега виждам, че всъщност няма смисъл да се тормозя от теглото, като и ръстът му е наднормен.Рано или късно всичко си идва на място!

# 23
  • Мнения: 1 032
Ми ние при навършени 7 месеца тежахме 7,740 кг. И на мен ми направиха реплика, че детето е слабо, защото било наддало само 300 гр за месец. Да ама обиколката на гърдичките и главичката се беше увеличила с по около 2 см- за мен гладуващо бебе не би могло да го направи

# 24
  • Мнения: 41
Само да споделя- според мен всичко е относително, моята мацка е на 9месеца и е 10кг, не е дебела, но е набита и се храни с твърда храна изцяло /яде попара и храна от кухнята, но нашата е смесена за деца до 3г/ като гледам примерните таблица за развитие се вместваме някъде посредата почти към максимума. Племенника ми е на 3,5г и едва хваща 14кг та за мен нещата стоят така едни деца /като възрастните си емат апетит/ , а други си хапват по умерено, важното е да са ни живи и здрави. Ние сме им майки, наша е отговорността за тяхното развитие, ние преценяме как да си ги гледаме /е, разбира се се уповаваме или на минал опит или на книги или на педиатри/

# 25
  • Мнения: 1 547
Ани, не се наемам да определям дали това е малко или много твърда храна за вашата възраст. Наистина децата са различни и след като се кърмите сериозно, нямате повод за притеснение.
Исках само да споделя, че Никола също хапваше по мах 100 гр. нещо - каша, пюре - на едно ядене и това не всеки ден. Забелязах обаче, че когато спре да си отваря устата, го оставям малко да си почине, да си поиграе с нещо, докато си седи в стола за хранене и после продължавам и така напоследък си изяжда всичко, което му предлагам на едно ядене. После, ако поиска, си цока на корем. Е, той по-скоро е с наднормено тегло  Twisted Evil, но защо не опиташ и ти да правиш пауза и след това отново да предложиш папане?

Последна редакция: пн, 21 ное 2005, 13:51 от Смърфиета

# 26
  • Мнения: 41
Само да споделя- според мен всичко е относително, моята мацка е на 9месеца и е 10кг, не е дебела, но е набита и се храни с твърда храна изцяло /яде попара и храна от кухнята, но нашата е смесена за деца до 3г/ като гледам примерните таблица за развитие се вместваме някъде посредата почти към максимума. Племенника ми е на 3,5г и едва хваща 14кг та за мен нещата стоят така едни деца /като възрастните си емат апетит/ , а други си хапват по умерено, важното е да са ни живи и здрави. Ние сме им майки, наша е отговорността за тяхното развитие, ние преценяме как да си ги гледаме /е, разбира се се уповаваме или на минал опит или на книги или на педиатри/

# 27
  • Мнения: 8 460
Абсолютно подкрепям мнението на Смърфиета,че след известна пауза бебо може пак да поиска да яде.Направи една почивка от половин час и ще видиш,че може би ще прояви интерес към храната.
А за това,дали е слабо,какво да кажа,и ние сме в отбора.Тя връзката между храната и килограмите не винаги е директна-нали си виждала слаби хора,които поглъщат огромни количества храна и пълнички,които си броят всяка хапка,но смъкват трудно.
За твое успокоение можеш да увеличиш твърдата храна.При нас беше така-в началото на захранването-голям глад голямо нещо-омиташе по 190 до 200 гр на ядене и това 2 пъти дневно.Пак качваше малко.Сега намали твърдата храна и темпът на качване е същият.Така че оставям на тебе да си направиш изводите.
Едва ли може да е гладен и спокоен-едно гладно дете ще надава вой до небесата.Но може би той още не е свикнал с това,че освен кърма има и друго.
Имай търпение и ще видиш,че всичко ще е наред.В случая всякакви сравнения са направо вредни,води се по твоето дете.

# 28
  • Мнения: 192
Ми аз тогава какво да кажа,като моята хубавица тежи 5400! Изобщо не ми е ясно как ще ви догоним на килца Rolling Eyes
Ама я ела да я видиш колко е палава Laughing

# 29
  • Мнения: 4 242
Ани и моята щерка в повечето случаи изяжда по толкова твърда храна. Опивала съм дори доста време след кърмене да и давам, но пак не иска. Много рядко се  случва да хапне повечко. Такова си ми е детето явно, злоядо. Сега е на годинка и е 10кг. Успокой душата! Hug

# 30
  • Мнения: 6 472
Леле направо ти завидях Grinning Мойта голямата тежеше 8,200 на 1 година. Държа да отбележа, че нея съм я кърмила само до 20-тия ден, после на смесено до 2-ри месец. После само адапте и си захраних като пълна будала както си е по бг схемата - на 20 ден сокчета, на 2 месеца зеленчуково пюре и т.н. На 8 месеца имаше млечно хранене само вечер. И кво - ЗЛОЯД ЩИГЛЕЦ до ден днешен Grinning Просто си е до дете и това е!

# 31
  • Мнения: 1 722
Всъщност предлагам твърдата храна директно след кърмене или макс половин час след него, тъй като ме е страх да не стане бързо отбиване - и без това както казах малкият яде каквото му предложа, колкото и гадно да е за мен. Просто не яде много, но пък час след твърдата храна пак иска да суче. Така че не знам ако направя половинчасова почивка след твърда храна и пак му предложа твърда дали няма да се ощети откъм кърма  newsm78.

# 32
  • Мнения: 1 722
А затова, че всички деца са различни, също е така. Моичкият е роден 3200, не може да се сравнява с дете, примерно родено над 4 кила /т.е. колкото синът ми на 1 месец - 4400/, нормално е да има разлика, независимо, че по-нататък растат еднакво.

# 33
  • Мнения: 41
А затова, че всички деца са различни, също е така. Моичкият е роден 3200, не може да се сравнява с дете, примерно родено над 4 кила /т.е. колкото синът ми на 1 месец - 4400/, нормално е да има разлика, независимо, че по-нататък растат еднакво.
и на едни килогроми да са родени- неможе да се сравняват! Моята мацка се роди 3350 но си е яшничка:) така че да са ни здрави - невярвам да ги уморим от глад:)

# 34
  • Мнения: 8 460
Всъщност предлагам твърдата храна директно след кърмене или макс половин час след него, тъй като ме е страх да не стане бързо отбиване - и без това както казах малкият яде каквото му предложа, колкото и гадно да е за мен. Просто не яде много, но пък час след твърдата храна пак иска да суче. Така че не знам ако направя половинчасова почивка след твърда храна и пак му предложа твърда дали няма да се ощети откъм кърма newsm78.
Анита,не вярвам да се ощети откъм кърма,все пак това е само 2 пъти на ден.През останалото време нали суче често?Суче ли през нощта?Ако е така,сигурно ще си навакса.

# 35
  • Мнения: 4 629
Анита, при теб все се намира по някой да те упрекне в нещо свързано с кърменето  Confused Я стига си им се връзвала на такива разбирачи  Grinning

За сравнение ще ти кажа сина ми е на 10 месеца тежеше 7800 грама. Вярно слаб е, но педиатърката ни каза, че има и такива бебета и няма нищо тревожно в това. И дума не са ми отваряли за хранене с формула

# 36
  • Varna
  • Мнения: 321
Анита, при теб все се намира по някой да те упрекне в нещо свързано с кърменето  Confused Я стига си им се връзвала на такива разбирачи  Grinning

За сравнение ще ти кажа сина ми е на 10 месеца тежеше 7800 грама. Вярно слаб е, но педиатърката ни каза, че има и такива бебета и няма нищо тревожно в това. И дума не са ми отваряли за хранене с формула

Същата работа бяхме-сега ще направим годинка и сме едва 8400 (с дрехите Laughing От няколко месеца сме все по нормата, но педиатърката каза,че щом детето е такова палаво-всичко е нормално Grinning 
Анита колкот до останалите- наистина е неприятно някой да ти мели на главата- имаш подкрепата на толкова много мами тук, и се надявам да ти помага да не обращаш внимание. Аз бях известно време при нашите- буквално всеки познат ми натякваше как веднага трябва да спра да кърмя за да напълнее малко детето Rolling Eyes ,пък и било абсолютно безсмислено да се кърми толкова голямо дете ooooh! да не говорим майка ми всееееки ден по 6 пъти как се вайка що пък ми етолкова малко детето- абе глупости- като почна да се чудя да не би на мен да ми има нещо- минавам през форума и ми минава Wink

# 37
  • София
  • Мнения: 4 381
Момата на 8м. беше 12кг, като хапваше само 1х дневно твърда храна по ок.100г.  Всички ми натякваха колко е дебела и сигурно много ящна.  Въобще не им обръщам внимание. Усмихвам се и си гледам детето както ми подсказва инстинкта. След като навърши годинка изведнъж започна да изяжда по-големи количества твърда храна. Вече й предлагах 3х на ден и се кърмехме по 5-6х дневно + колкото пъти се събуди нощем.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Аз не мога да ти дам съвет тука, ама имам приятелка с подобно дете (9 м.) - няма корем, няма нищо, от самото начало, ама знаеш ли какви мускули има? Аз мога само да си мечтая за такива  Grinning

# 39
  • Германия
  • Мнения: 8 099
И моето е с малко килограми, но за сметка на това е здраво, жизнено и се развива добре. Та в такъв случай мерки и теглилки са ми последна грижа.

# 40
Ами аз  в такива слу4аи казвам :"На баща й се е матнала,разсте само на глава" JoyА ина4е такива хора са за #2gunfire.Единственото спасение е да се  подготвиш с няколко подходящи реплики и да им ги  залепяш в мутрите Laughing.

# 41
  • Мнения: 980
Aни, и аз бях пред подобна дилема доскоро. Имах 2 хапвания - сутрин и наобяд - малко домашна каша и зеленчук. пюре. Последния месец наддаде 150 гр. и педиатърката ми каза, че кърмата вече не задоволява нуждата от калории на дете на тази възраст и да увелича твърдата храна. Този път имам основание да се съглася с нея.
Първо: почнах да предлагам 1 или повече часа след кърмене, преценям по детето - когато видя, че почва леко да нервничи и  е гладна.
Второ: като стане сутрин играем си малко, после отиваме в кухнята и приготвям закуска (значи час след ставане): овес. ядки, каша от просо, елда, ориз с плодове или сирене (от една седмица)
Обяда се опитвам даго фиксирам около 13.50-14.00 ч. , 2 часа преди това спира кърменето.
Следобяд понякога предлагам малко банан - да държи и да ръфа, обикновена биквита или готова каша - изяжда макс. 40-50гр., но поне ще усетя когато иска повече.
При мен проблема е, че на вечеря (преди лягане) малката иска да яде повече отколкото мама има. Снощи й дадох каша с банан и изяде доста. После спа цялата нощ и се събуди чак към 4. Има ли такава схема да заместя вечерята с твърда храна сместо само кърма. Като през деня си хапва по малко между храненията. Или е добре да си ляга малко гладна и да се събужда след няколко часа? Ани, сори за оффа... Embarassed

# 42
  • Мнения: 1 722
Почнах да увеличавам твърдата храна на бебо, но още не изяжда кой знае колко.
Сутрин изяжда половин чаена чаша попара /без захар и масло/,
на обяд пак към половин бурканче пюре Хип и следобяд понякога му давам малко каша с плод.

При мен проблема е, че на вечеря (преди лягане) малката иска да яде повече отколкото мама има. Снощи й дадох каша с банан и изяде доста. После спа цялата нощ и се събуди чак към 4. Има ли такава схема да заместя вечерята с твърда храна сместо само кърма. Като през деня си хапва по малко между храненията. Или е добре да си ляга малко гладна и да се събужда след няколко часа? Ани, сори за оффа... Embarassed

Доколкото знам на наша възраст почват да дават в 19.30 супа на вечеря ... но си мисля, че пак до вечерта ще изгладнее ... другия вариант има едни готови каши "Лека нощ" на Хип - с адапте са и с плод, или бисквити.  Но аз предпочитам пред деня да давам твърда храна, а да запазя колкото може по-дълго сутрешното и вечерното кърмене.


# 43
  • София
  • Мнения: 6 250
Ние сме месец по-малки, но ще ви кажа аз какво направих. Тъй като започна да се буди през нощта да суче (а досега 6 м. си спеше) вместо плод следобед, му давам каша с плод вечер - към 6:30-7, в 9:30-10 ляга, като след кашата преди сън суче веднъж и спря да се буди.

# 44
  • Мнения: 3 818
Ани, щерка ми на 7м е 7800 и всички ми обяснявят колко била дебела, кви бузки/крачета/ръчички дебели има и как съм я била ошишкавила Shocked Така че, угодия няма и детето никога  не притежава правилните килограми, това е сигурно Wink

# 45
  • Мнения: 1 722
Връщаме се от консултация, малкият е 8400 /400 грама е качил/, но нито сантиметър. Попитах педката за количеството твърда храна /50-60 грама на хранене/ и тя каза, че яде толкова малко заради кърменето - трябвало сутрин и вечер да суче, а през деня - твърда храна  newsm78.

Общи условия

Активация на акаунт