Пробиотици?

  • 188 828
  • 223
  •   1
Отговори
# 120
  • Русе
  • Мнения: 11 918
Един от основните е количеството на жизнеспособни клетки в закваската.
  Как точно се набавят такива в закваската. Чувала съм,че се закваската трябва да се сменя и не се ползва продължително .

# 121
  • Мнения: 14
Здравейте мамчета,имам един мноооого сериозен проблем с храненето на сина ми, чух на скоро за тези пробиотици, та интересува ме - те помагат ли за подсилване на апетита, и ако е така, бихте ли ми препоръчали кум кои точно да се насоча , БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО  Hug  bouquet

# 122
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Здравейте мамчета,имам един мноооого сериозен проблем с храненето на сина ми, чух на скоро за тези пробиотици, та интересува ме - те помагат ли за подсилване на апетита, и ако е така, бихте ли ми препоръчали кум кои точно да се насоча , БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО  Hug  bouquet

Аз бих ти препоръчала да даваш пчелно млечице, страшно много помага. В "Часът на мама" може да прочетеш повече информация, дава се точно на "злояди деца". Две мои приятелки с по-големи дечица започнаха да дават след като им казах и са много доволни, чак се учудват , че децата им са започнали да хапват и то доста  Peace Пчелното млечице  може по принцип да се дава от 0+ месечна възраст .

# 123
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Един от основните е количеството на жизнеспособни клетки в закваската.
  Как точно се набавят такива в закваската. Чувала съм,че се закваската трябва да се сменя и не се ползва продължително .

Аз съм си взимала закваска на LB Bulgaricum http://www.matatama.com/product?key=agptYXRhdGFtYWJncg8LEgdQcm9kdWN0GPaoAgw , с нея правя първия път кисело мляко и след това си оставям по-малко кисело мляко , с което заквасвам следващия път и така...

# 124
  • Мнения: 14
Опитах с пчелно млечице, но явно не му понася защото , повръща моментално... изровила съм форумите , личната е вдигнала ръце от нас ... и полза няма... Sad
Не знам вече какво да направя ... кошмарно е Sad

# 125
  • Мнения: 9 481
Колко е голямо детето?

# 126
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Опитах с пчелно млечице, но явно не му понася защото , повръща моментално... изровила съм форумите , личната е вдигнала ръце от нас ... и полза няма... Sad
Не знам вече какво да направя ... кошмарно е Sad

Пробвай да смесиш пчелното млечице с мед, ако ядете мед, иначе наистина е доста гадно на вкус  Sick Моята приятелка бърка с една клечка за зъби и дава на детето да я оближи, то се дава по съвсем малко  Peace

# 127
  • Мнения: 9 481
Щом детето го е повърнало-най добре не си правете експерименти-това е показател, че този продукт не му понася.

"Има ли установени странични ефекти и противопоказания за прием на пчелно млечице?

Има редица случаи на алергични реакции при прием на пчелно млечице. Ако сте алергични към полени и по-специално цветен прашец, отнесете се с голямо внимание при първия прием на пчелния секрет. Статистиката показва случаи на астматични пристъпи, алергични кризи и дори смъртни случаи в следствие употреба на пчелни продукти при налична алергия."

Източник: Пчелно млечице (Royal Jelly) http://www.bb-team.org/articles/2777_pchelno-mlechitse-royal-jelly#ixzz1IMTEZHOs


http://vnews.bg/news/7843


http://www.ekomakcapi.com/article_7.html

# 128
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Цитирам и дневните дози, необходими на деца, възрастни, бременни и кърмачки

кърмачета до 6 месечна възраст: 65 mcg
кърмачета от 7 до 12 месеца: 80 mcg
деца от 1 до 3 години: 150 mcg
деца от 4 до 8 години: 200 mcg
деца от 9 до 13 години: 300 mcg
подрастващи от 14 до 18 години: 400 mcg

Алергия към мед и пчелни продукти е изключително рядко срещана, по вероятно е ако пчелите са обработени с антибиотик , да се получи алергия към антибиотика, а не към самия пчелен продукт. А и щом го дават , че е единствения продукт, който може да се дава от 0+ месечна възраст, явно няма проблем.  Детето не го яде защото пчелното млечице има наистина ужасен вкус, аз го взимам и хем е съвсем малко, едвам го преглъщам.От разни ваксини и антибиотици не се притеснявате от алергии , но от мед всички много се притесняват  newsm78

Но да не разводняваме повече темата. Всеки сам преценя какви продукти да взема, но едва ли Пробиотиците ще помогнат при такъв проблем.

http://abiconic.dir.bg/bees/p4elno_mle4ize.htm

# 129
  • Мнения: 9 481
ivka_007 ,
хубаво че цитираш, ама чети цитата ти за какво се отнася!
Касае прием на ФОЛИЕВА КИСЕЛИНА!!!!!!! Не на пчелно млечице! ЕТО:


"Фолиева киселина, витамин В9

На адрес http://www.umm.edu/altmed/ConsSupplements/VitaminB9FolicAcidcs.html#t могат да се намерят множество основания за приемане на фолиева киселина в състава на пчелното млечице. В него съотношението на витамините от група В е максимално балансирано, което води до максимално полезно въздействие върху организма.

Тук в телеграфен вид изброявам заболяванията, за които с голяма доза основание се счита, че са провокирани от понижен прием или повишен метаболизъм на фолиевата киселина в организма.

Болест на Алцхаймер
Гръдна жаба /исхемична болест на сърцето, Angina pectoris/
Атеросклерозис
Рак на гърдата
Изгаряния
Дисплазия на шийката на матката /Предраково състояние на шийката на матката/
Колоректален рак /Рак на дебелото черво/
Болест на Crohn
Депресивни състояния
Хиперхолестеролемия
Инфаркт на миокарда
Остеопороза
Улцеро-хеморагичен колит
Спонтанни аборти
Невъзможност за забременяване поради ниска активност или недостатъчно количество на сперматозоидите

Цитирам и дневните дози, необходими на деца, възрастни, бременни и кърмачки

    кърмачета до 6 месечна възраст: 65 mcg
    кърмачета от 7 до 12 месеца: 80 mcg
    деца от 1 до 3 години: 150 mcg
    деца от 4 до 8 години: 200 mcg
    деца от 9 до 13 години: 300 mcg
    подрастващи от 14 до 18 години: 400 mcg

Възрастни

    19 години и повече: 400 mcg
    бременни: 600 mcg
    кърмачки: 500 mcg

Американската Национална Здравна Служба препоръчва всички жени, които планират бременност да поемат по 400 микрограма (0.4 mg) фолиева киселина дневно. Това може да предотврати до 70% от някои сериозни увреждания по рождение /palatum fissum, разцепване на небцето, вълча паст, заешка устна, разцепване на устната, spina bifida, мозъчни малформации, менингоцеле, менингомиелоцеле и др. Поради това, жената се нуждае от фолиева киселина преди да забременее. Ето защо трябва да приемате фолиева киселина дори, ако не планирате бременност скоро. Особено внимание се обръща, че употребата на алкохол дори в минимални дози рязко намалява количеството на фолиевата киселина в организма на бъдещата майка с всички произтичащи от това фатални последици за нейното дете."


Недей подвежда останалите! Няма нормален човек (още повече съвременен педиатър/доктор), който да препоръча какъвто и да е пчелен продукт за възраст 0+!!!!
Проблем има! И то голям-и навсякъде де що се говори за захранване, се препоръчва отлагане на въвеждането на пчелните продукти; има реален риск от ботулизъм!
Прочети в предходния ми пост линковете-от полза ще са ти.

# 130
  • Пловдив
  • Мнения: 687
ivka_007 ,
хубаво че цитираш, ама чети цитата ти за какво се отнася!
Касае прием на ФОЛИЕВА КИСЕЛИНА!!!!!!! Не на пчелно млечице! ЕТО:


"Фолиева киселина, витамин В9

На адрес http://www.umm.edu/altmed/ConsSupplements/VitaminB9FolicAcidcs.html#t могат да се намерят множество основания за приемане на фолиева киселина в състава на пчелното млечице. В него съотношението на витамините от група В е максимално балансирано, което води до максимално полезно въздействие върху организма.[/b]


Недей подвежда останалите! Няма нормален човек (още повече съвременен педиатър/доктор), който да препоръча какъвто и да е пчелен продукт за възраст 0+!!!!
Проблем има! И то голям-и навсякъде де що се говори за захранване, се препоръчва отлагане на въвеждането на пчелните продукти; има реален риск от ботулизъм!
Прочети в предходния ми пост линковете-от полза ще са ти.


Аз чета много добре, става въпрос за това, че в пчелното млечице има фолиева киселина. Може да прочетеш и форума в "Часът на мама" където д-р Михайлов също препоръчва пчелно млечице на малки деца. Никой не подвеждам, знам много добре какво пиша. Peace

Последна редакция: сб, 02 апр 2011, 18:07 от ivka_007

# 131
  • Пловдив
  • Мнения: 40 739
Ти по-добре не го слушай тоя доктор...Но пчелното млецие си е полезно! Peace

# 132
  • Мнения: 9 481

Аз чета много добре, става въпрос за това, че в пчелното млечице има фолиева киселина. Може да прочетеш и форума в "Часът на мама" където д-р Михайлов също препоръчва пчелно млечице на малки деца. Никой не подвеждам, знам много добре какво пиша. Peace

 newsm78
Я пак, че не разбрах какво искаш всъщност да кажеш Laughing

Аз казвам, че в цитата ти за дозировките за ПМ(пчелното млечице), става дума дефакто за нуждите от дневен прием на ФК(фолиева к-на), не на ПМ...щото за това иде реч...в никой момент не съм отрекла съдържанието на ФК в пчелното млечице...сега по-ясно ли е? Rolling Eyes

А относно др. форум(часът на мама)-не засякох мнение на д-ра, касаещо бебета Thinking На малки деца-да, намират се...посочи ми, ако обичаш, къде пише да се дават пчелни п-ти на бебета..имам и книгата му-и там не виждам...

# 133
  • Пловдив
  • Мнения: 687

Аз чета много добре, става въпрос за това, че в пчелното млечице има фолиева киселина. Може да прочетеш и форума в "Часът на мама" където д-р Михайлов също препоръчва пчелно млечице на малки деца. Никой не подвеждам, знам много добре какво пиша. Peace

 newsm78
Я пак, че не разбрах какво искаш всъщност да кажеш Laughing

Аз казвам, че в цитата ти за дозировките за ПМ(пчелното млечице), става дума дефакто за нуждите от дневен прием на ФК(фолиева к-на), не на ПМ...щото за това иде реч...в никой момент не съм отрекла съдържанието на ФК в пчелното млечице...сега по-ясно ли е? Rolling Eyes

А относно др. форум(часът на мама)-не засякох мнение на д-ра, касаещо бебета Thinking На малки деца-да, намират се...посочи ми, ако обичаш, къде пише да се дават пчелни п-ти на бебета..имам и книгата му-и там не виждам...


Не искам да спорим. Аз също имам книгата му и там ако отвориш на Пчелно млечице, стр.77, ще видиш, че също има дадени дневни дози и никъде не се споменава за фолиева киселина  Peace А ето и от "часът на мама", там една от мамите пита за 3 месечно бебе и доктора й е отговорил, че няма никакъв проблем да се дава  http://mama.btv.bg/forum/viewtopic.php?f=8&t=6314&hilit=%D0%BF%D1%87%D0%B5%D0%BB%D0%BD%D0%BE+%D0%BC%D0%BB%D0%B5%D1%87%D0%B8%D1%86%D0%B5&start=80   Peace

П.С  За по-лесно цитата е от 11 Март 2009 в 08:33

Последна редакция: сб, 02 апр 2011, 18:55 от ivka_007

# 134
  • София
  • Мнения: 30 125
момичета,

не бъркайте малки деца с бебета  Naughty
Според мен да се дават пчелни продукти преди 1год си е нож с две остриета. Както може да помогне, така може и мноооого да навреди.
Когато захранвах сина ми изчетох материали на какви ли не езици и се консултирах с лекари. Не го препоръчват, заради факта, че все повече деца до 1г. проявяват различни алергии  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт