Хубава и усмихната седмица: 21-27 ноември

  • 2 325
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Браво на Лорка!  Hug Сети, сега да се успокоиш и да събереш сили за тичане след пролазилата бебка  Wink

  bebiradi, рано ви е още за изречения, не се притеснявай! Или поне аз така си мисля, но Нина да ме поправи, ако греша.  Бояна е почти на годинка и половина, рзбира всичко, казва доста думички, но сме много далече още от изреченията.

# 16
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Браво на Лорка!!!  smile3501 Все по-палава да става за радост на мама  Simple Smile
bebiradi, не искам да те успокоявам, но Яни има едно приятелче, точно година по-голямо от него и миналата година по това време, като направи 2г. детето не казваше абсолютно нищо, само "ъъъ", сочене като иска нещо и разни други звуци... Майка му се беше притеснила много. Сега ще направи 3г. и от около 5-6 месеца не му се затваря устата, непрекъснато "мели" нещо, при това изговаря доста разбираемо за възрастта си. Явно дечко е трупал, трупал информация и накрая се "отприщил"  Wink. Ако много се притесняваш, иди  при специалист, поне ще се успокоиш. Късмет.
Реза, дано намериш свестна гледачка, на която да разчиташ.
Ieppe, браво на Йоанчо, аз знам, че си е отличник  Heart Eyes
miroslava-1, да минават тези сополи най-накрая.
agneshka, да поникват бързо зъбчетата и да се наспите двете с Ния добре  smile3524

Аз съм още болна, но най-лошото е, че заразих и Яни, та сега си кашляме и сополивим в комплект  yu5, ама вече се пооправяме... А Яни явно беше позабравил снега от миналата година, то и какво има да го помни като го е гледал само от  1stroller, но тия дни като побеля всичко той само се оглежда и се пули  Shocked, а днес детската ни кухня закъсня и падна една половинчасова игра в снега, много му се радваше Grinning, толкова е смешен...

# 17
  • Мнения: 1 710
Здравейте и от нас. Аз се вмествам за малко в промеждутъците. Мъртво уморена съм - ако може да има такова определение. Тичам между София и Пловдив, между английския и децата и жално, жално поглеждам към компютъра. Само да кажа, че гого е все по добре - вчера ме изненада със следното:"Такай малко, бе!" Щях да падна - до вчера не можеше името да си каже, а днес чак ще ми казва да съм чакала малко, та и бе на това отгоре. Поплаках си - сигурно на нещо, на което много майки биха се скарали аз се зарадвах искренно - просто малко по малко в главата му влизат нови думи и нови изрази. Та си казах, че в гадните неща, които ни се струпаха на куп има и хубави, само се моля да не ги подминавам. Ния, пък вече пее песнички - много е смешна щото още не знае всички думи, но затова пък има ентусиазъм страхотен. И двамата на куп стават все по-диви и купонът става все по-сериозен. А свекърва ми си е все така зле и на път да си отиде. Ако ви кажа, че чак душата ме боли, защото за мен е повече от майка и ми е едно мъчнооо, мъчноооо, ама гледам да се държа, че Цветан съвсем ще се предаде, ако и аз капна.
Ох, дълго стана, ама като се има предвид, че рядко пиша - простено ми е, нали?
С вас съм и с всички нови майки, които са се включили при нас, тъжно е, че се увеличаваме, но пък е хубаво, че има къде да отидем.
И от мен успешна седмица.

# 18
  • Мнения: 998
Мили майчета,
първоначално мислих да пусна това в темата за специалистите, но пък е добре и вие да погледнете материалите, може да решите, че ви вършат работа. Аз вчера излизах (бабата е тук малко и можех да й оставя децата) и така се радвах на разходката и скитането по магазините... Laughing И понеже материалите за работа с деца са ми огрооооомна слабост(особено ако са евтинки), не мога да се сдържа да не ви пратя в книжарница "Пингвините" на обръщалото на трамвай 20 на Дондуков. Освен че могат да се намерят разнообразни прекрасни книжки от Дядо Коледа за малки и големи, това което ми прикова вниманието бяха няколко комплекта карти за езикова работа с деца. Аз съм си купувала някои от тях преди 6-7 години и тези които сега са изкарали за продажба са били забравени в някакъв склад. Струват по 2-3 до 7 лв и са за цветовете, формите, сезоните, числата, последователност на събитията и други подобни. Може хем да се разказва по тях, хем да се играе на карти, хем от гърба на картите да се реди пъзел, а с едните се играе на Домино. Много са идейни, красиви изчистени картинки - аз много съм ги използвала, както за моите деца, така и в работата си.
На Maia Stoitseva - поздравления за напредъка на дечицата  bouquet Дано те радват все така. Нещо ми се преобръща отвътре, когато някоя от вас пише подобни радости. Дано са по-чести такива съобщения!

# 19
  • Мнения: 2 543
anco, благодаря за информацията  bouquet. Още днес ще гледам да посетим тази книжарница!

Днес Фиданката има имен ден! Да ни е жива и здрава и по-честичко да се отбива насам!  bouquet

# 20
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Това гадно време ни затвори вкъщи тези дни  Sad гледам, дори да вали, да излезем за кратко, но повече от 10-тина - 15 минутки не се издържа на дъжда, а вкъщи направо подивяваме. И като си представя, че следващите 3-4 месеца ще е все така... и направо се депресирам. Вече ми се изчерпва фантазията с какво да я занимавам малката вкъщи.
  Нинка, когато си по - свободна, давай идеи за онези седящи игри, за които говорихме в Пловдив, че вече съвсем затъпях откъм нови предложения за забавления и игри.

# 21
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
http://www.specialedbulgaria.org/
http://www.signlanguage-bg.com/

Вижте тези сайтове- прати ми ги една мама. Ще ги кача и в библиотеката. Аз ги разгледах и ми се видяха много интересни.

miroslava- за хремата - третирането на носа - капки, почистване със физиологичен разтвор, помпи за сополи се прави не повече от 5-6 дни. След това ги оставяш на дооправяне и само като спи ,ако не може да диша - слагай капки. След този момент вместо да се спира секрета, всички гореспоменати действия го стимулират все повече. Дори е добре като сте в къщи и да не ги духате често, само леко забърсване(колкото да не влизат в устата Mr. Green ). При нас в интерес на истината си имаме хрема почти цяла зима. Но гледам до минамум да слагам капки, че нали и лигавицата на носа се наранява.

# 22
  • Мнения: 214
Благодаря ти yosarian
Аз точно това права 5 дена слагам 10 не слагам но те просто не спират
явно и ние ще сме като вас.
Може да се стори смешно на някой но досега несе бях сблъсквала с такъв проблем каките да чукам на дърво неса боледували от нищо е с изключение на някоя лека хрема която преминава най-много за 5дена.

Много успехи на всички

# 23
  • Мнения: 417
За miroslava -  Изследвала ли си секрета? Може да имате някоя бактерия /най често от ясла и градина/ щом не минава по стандартната процедура за 10-на дни.

# 24
  • Мнения: 4 414
и аз да се включа за сополите...Ния пак е с течащ нос. снощи почти не спа, защото и се стичат в гърлото и я давят. и понеже ми писна 3 месеца да ходим за този проблем при джи пи -то, я заведохме на частен УНГ - взеха и секрет, но в понеделник ще видим какво ще правим по-нататък. докторът каза, че лигавицата му приличала на раздразнена от алергия, ама чакаме изледването...

# 25
  • Мнения: 214
Преди да тръгне на ясла я изследваха нама ше нищо но сега пак ще я вода.
Благодаря за съвета

# 26
  • Мнения: 3 698
Здравейтеееееее  bouquet
Имаме интернет вече, само време да ми оставаше Laughing .
Блогодаря, казах на Лорка, че й пишете 6-ца Grinning .
Йоанчо, все повече похвали да получава Hug, но то и без бели не може Sunglasses
Мая, браво на Гого и Ния  bouquet
bebiradi, примерите с по-късничко проговорили дечица са много, едната ми племенничка също само слушаше, всичко разбираше, но я мързеше да говори.Сега всеки ден нова дума казва, голяма е бърборина.Не се притеснявай, скоро и Ради ще те изненада.Много  Heart Eyes
Реза, от мен също пожелание да избереш подходящ човек, професионалист, когото Дианка да хареса Praynig
А на всички подсмърчащи хлапета-бързичко оправяне  Hug Heart Eyes Hug

# 27
  • Мнения: 644
http://www.specialedbulgaria.org/
http://www.signlanguage-bg.com/

Вижте тези сайтове- прати ми ги една мама. Ще ги кача и в библиотеката. Аз ги разгледах и ми се видяха много интересни.


Много полезна информаця има. БЛАГОДАРЯ  smile3525

# 28
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
http://www.specialedbulgaria.org/
http://www.signlanguage-bg.com/

Вижте тези сайтове- прати ми ги една мама. Ще ги кача и в библиотеката. Аз ги разгледах и ми се видяха много интересни.


Много полезна информаця има. БЛАГОДАРЯ  smile3525

ООО, комшу. Дай да се видим някой по- топъл ден:)

# 29
  • Мнения: 882
Ieppe, Надя, ама Вие сте толкова благородни! Как само се впускате да помагате на напълно непознати хора. Прекланям се пред добротата Ви.
Дано бебенцето на този татко се е оправило. Със сигурност знам, че който прави добрини, те му се връщат стократно.

Общи условия

Активация на акаунт