Отговори
  • Мнения: 2 556
Искам да попитам слагали ли сте ваксина на бебето си, ако то е здраво, но вие, таткото или другото ви дете сте болни?

У нас откакто родих постоянно или аз, или баткото сме болни, последния път заразихме и бебка и вече 2 пъти й отлагаме ваксината. Сега бебето беше с хрема и кихаше в петък и събота, от вчера е добре, но аз съм доста болна с температура и силна хрема.

Утре ни е часът за ваксина, според педиатърката ако бебето е здраво, нямало никакъв проблем, но аз не съм убедена. Кажете вие бихте ли се съгласили да бият на бебето ви ваксина в тази ситуация, дори и то да е здраво?

# 1
  • Мнения: 9 990
Да,щом детето е здраво-да!Аз самата често боледувам,това означаваше досега нито една ваксина да не съм сложила,не съм имала възможност да го изолирам,защото сме били сами.Ако имаш възможност да поизчакаш,може и да отложиш,но така или иначе,щом детето е здраво... Hug

# 2
  • Мнения: 2 556
Мерси!

между другото забравих да спомена, че става дума за ДТК ваксината - то си личи от възрастта на бебка, но все пак...

# 3
  • Мнения: 1 555
Важното е бебчето да е здраво и тогава няма проблеми да му сложат ваксината !  Hug

# 4
  • Мнения: 1 107
Току що се върнахме от консултация, но за втори път педиатърката отложи ваксината. Първо аз бях болна и я отложихме, сега мъжът ми като че ли се разболява и докторката каза, че предпочита да не рискуваме.
Обяснението й беше, че има вероятност бебето да е прихванало от вируса, но да не се разболее, защото организмът му ще се пребори (това е при кърмените бебета).
НО една такава тежка ваксина като ДТК + полио атакува имунната система на бебчо и той няма да може се справи с евентуална инфекция, следователно може да се разболее сериозно.
Решението е твое, но аз не бих рискувала  Wink

# 5
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
И ние сме отлагали ваксини,но защото Алекс се сополявеше.Обаче когато е била здрава винаги са й слагани ваксините.

# 6
  • Мнения: 694
Нашата педиатърка завежда неонатологичното(незнам дали точно така се пише) отделение в Шейново, всеки път щом имаме ваксина тя изрично ме пита дали има болни в къщи. Ако има тя отказва да я бие до момента в който сме здрави всички. А колкото до поставянето не е толкова фатално ако пропуснете извесно време. Моята дъщеря има още две и ги олагам за период в който я видя че наистина е напълно добре.

# 7
  • Мнения: 8 505
Не.Аз и мъжа ми боледуваме рядко,но когато се случи по време на ваксина (това беше веднъж само)-педиатъра я отложи.

# 8
  • Мнения: 4 629
Ако педиатърката ми каже, че няма проблем бих й се доверила и бихме сложили ваксината Peace

# 9
  • Мнения: 660
 Категорично не слагай ваксината щом има болни у вас ! ДТК е най-трудно поносимата от всички и ако бебето е било в контакт с  " вашите " вируси , имунизацията ще го разболее дори и преди това да е било в състояние да се справи само с инфекцията . Бих те посъветвала едно денонощие преди ваксинацията / когато всички сте здрави / да дадеш хомеопатичното лекарство Thuja 200 C / от аптеката на "Чаталджа " 13 / - предотвратява и ранните и по-късните постваксинални проблеми . Това важи за всички ваксинации , които ви предстоят , но с най-голяма сила за ДТК !
Поздрави и успех !  bouquet

# 10
  • Мнения: 179
   Нашата педиатърка винаги преди ваксина пита дали всички вкъщи сме здрави. Последният път отложихме ваксината (втората хепатитна), защото мъжът ми беше с лека кашлица и хрема.

# 11
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Лелее, нашата педиатърка явно хал-хабер си няма за това, че не трябва да се ваксинира, ако има болни във вкъщи #Cussing out...и аз чак сега разбрах...а вече сме на 1.6 годинки, добре, че не сме имали проблеми с ваксините досега

# 12
  • София
  • Мнения: 679
Ние имаме 3 педиатърки, те единодушно са на мнение да се отлагат ваксините при условие, че с детето живее болен или разболяващ се човек. До сега сме отлагали няколко пъти ваксини особено ДТК.

# 13
  • Мнения: 148
Моята бебка досега се е разболявала само веднъж (пу пу Wink) и то беше след ваксина ДТК+полио. Имахме болен човек вкъщи, но на мен не ми дойде на ум че може да има значение а докторката не ме е питала. Чак като я заведох на следващия ден - ми обясни защо се е получило. Оттогава много внимавам и не правя ваксини ако някой вкъщи има признаци на заболяване. Да уточня, че тогава бебка беше на кърма и е имало други случаи на болни вкъщи включително и аз - но тя не се разбола нито веднъж. Само след ваксината.

Общи условия

Активация на акаунт