Въпрос за извънматочната бременност

  • 762
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 32
Здравейте, искам да попитам при извънматочна бременност теста за за бременност може ли  да покаже отрицателен резултат?
По принцип  от както съм родила ( вече 2 години) цикълът ми е редовен. Преди да родя беше нередовен,заради кисти появяващи се от време на време, но след раждането съм "като по часовник". Проблемът сега е че ми закъснява с повече от 10 дена. Правих си два теста , втория онзи ден - и двата отрицателни. Имам симптоми като преди цикъл - подуване на гърдите , гадене , болки в корема ниско долу , ту отляво , ту отдясно и продължават от нова година насам( но всички сме наясно , че това са симптомите горе- долу и при бременност).Аз все си казвах , че ще ми дойде , ама нъцки.
Нямам възможност тези дни да отида на лекар за да проверя какво става и съм изпаднала в голяма чуденка дали е възможно да е извънматочна бременност. Само да отбележа , че последният месец не съм взимала никакви мерки за предпазване от бременност newsm78

# 1
  • Мнения: 34
Според мен теста трябва да е (+) и при извънматочната бременност.Отиди на лекар.

# 2
  • Мнения: 401
При извънматочна бременност е напълно възможно уринарният тест да е отрицателен. Извънматочната бременност се характеризира с по-ниски нива на ЧХГ, които уринарният тест може и да не хване. За да се изясни дали има или няма бременност, и каква е тя, трябв да се направи кръвен тест за бременност, който е много по-точен - там се отчита точното ниво на хормона ЧХГ. И да се посети лекар трябва, рабира се. Искам само да добавя, че е възможно и при бременност в матката с 10 дни закъснение уринарният тест да е  отрицателен. Направи си кръвен (даже, ако резултатите показват някаква бременност, си направи след 48 часа още един кръвен, в същата ларобатория, защото нарастването на стойностите на ЧХГ за 48 часа дават много информация за бременността и това как се развива тя). И, естествено, с резултатите - на лекар.

Общи условия

Активация на акаунт