rajdane v Sheinovo

  • 1 072
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25
Момичета, знае ли някой дали в Шейново искат нотариално заверена декларация от бащата за припознаване на детето, ако няма сключен граждански брак. До колко време след раждането излиза акта за раждане на детето, и как ще го запишат ако бащата не си даде името. Може ли майката да го запише с имената на бащата, без той да си е дал съгласието. Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 2 286
В Шейново си имат стая за записване, нищо не се носи допълнително. Бащата е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да присъства, за да си даде съгласието. Вече ако не може, но е съгласен тогава се носи пълномощно. Акта излиза за 10 дни от записването (нас ни записаха точно преди да ни изпишат на 3-тия ден) от общината по адрес на майката. Не знам какво се прави при отказ на бащата, но мисля, че можеш да го пишеш както искаш, с каквито искаш имена, просто полето Баща ще е Неизвестен Peace

# 2
  • Мнения: 25
Благодаря много за информацията!

# 3
  • Мнения: 6 274
Не знам какво се прави при отказ на бащата, но мисля, че можеш да го пишеш както искаш, с каквито искаш имена, просто полето Баща ще е Неизвестен Peace

Как така с каквито си иска имена?  newsm78
Има всичко на всичко три варианта, ако бащата не си "даде" имената.
Няма искам, няма не искам, а камо ли пък каквото си искам.

Вариант 1: Името и фамилията ще бъдат: нейното име за бащино, а фамилията й за негова фамилия.
Вариант 2: Нейното име за бащино, а нейното бащино за фамилия на детето.
Вариант 3: Дядото (бащата на майката) си "дава" името и детето се вписва с имена, които би носило и ако е нейно братче/сестриче.

Давам нагледен пример, ако приемем, че майката се казва Албена Иванова Петрова, а детето е момченце и се казва Георги.

Според вариант 1: Георги Албенов Петров;
Според вариант 2: Георги Албенов Иванов;
Според вариант 3: Георги Иванов Петров.

Това е.
 Peace

Последна редакция: нд, 23 яну 2011, 06:00 от Джуличка

# 4
  • София
  • Мнения: 371
 Аз като раждах там записаха едно момиченце Виолетка Мариева Х. Майката се казваше Марийка Х. Бащата не дойде нещо да го припознае и така...Иначе другите неща са така- в мазата отивате двамата за 10мин., след 10 дена акта за раждане

Общи условия

Активация на акаунт