Празника на любовта с Юлчето посрещаме сега!

  • 19 809
  • 732
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4

Диване,  Hug радвам се, че успя да въведеш отново зеленчука  Peace

Noriscat, пробвай да разреждаш с АМ. Аз изцяло кърмя, но зеленчуковите пюрета ги разреждам с АМ.
Освен това тази комбинация зеленчук и плод може и при вас да помогне.
Откога захранваш?
Направи 1 седмица почивка и давай пак.

Успех!

# 46
  • Мнения: 6
Здравейте момчета влизам да се похваля че си вземах държавния изпит с 6  newsm44 и сега лягам малко да си почина
Алена ще те помоля и мен да добавиш в списъка с мамите

# 47
  • Мнения: 134
Някой давал ли е алабаш?  newsm78
Че ми се ще да поразнообразя зеленчуковото меню.

# 48
  • гр.София
  • Мнения: 2 757
Здравейте мамчета ,
добре завърнали се и на другите мами  Hug
Ние го закъсахме с тия месни пюрета  Rolling Eyes а бях 100% сигурна , че ще и харесат  , каквото хапне от пюрето 4-5 лъжички и след малко ги повръща , напъва се докъто не изкара всичко и вчера и днес , даже днес и дадох два пъти е не пак върна поръчката , какво да го правя това диване незнам  Thinking
Ренчи бравоо, честито  Party
Аз взех урина от първия път  Grinning, залепих колектора и я оставих по-голо дупе , че и тя е едно шило и след 5мин. беше готова  Peace

# 49
  • Мнения: 4 324
Да се похваля Simple Smile Наш малчо днес изяде повече от обичайните 40 - 50 грама пюре. Правих му ориз с тиква и ябълка - много му хареса Simple Smile

Ако Ники не ака 3-4 дена му давам круша и то сурова, само малко я загрявам на водна баня и тя вече е на пюре, но аз така или иначе нищо не му пасирам, само намачквам.

Я да попитам, до кога в пюретата трябва да прибавям мляко (в нашият случай кърма) или това не е задължително?

Катче радвам се че вече сте по-добре  Hug Никакви болести от тук нататък  Praynig Петър вярвам съвсем скоро ще навакса килограмите си  Praynig

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 467
Алена и аз ще помоля да ни прибавиш към първата страница - Габриела, родена на 27.07 с термин 07.08, 3300 и 50см   bouquet

# 51
  • Мнения: 7 418
Привет на новите мами!   bouquet
Привет и на завърналите се "стари: мами!!   bouquet Липсвахте на темата! Териза, върни се и ти моля те Simple Smile

Да ви се оплача,  нашето захранване въобще не върви!    Sad Уж съм въвела картоф, морков, тиква, ябълка, оризова каша.... ама уж! При опита ми да му дам с лъжичка - просто си затваря устата. Когато го издебна да си я отвори, му вкарвам бързо лъжжичката и пак така бързо той изплюва всичко!  Sad Пробвах купешко пюре, домашно приготвено, с кърма, без кърма ... дори сложих малко захар (о, ужас!!!) в пюретата, само и само да хапне! Не и не! Сега купих пюрета на Ганчев, писахте че бебетата ги харесвали. Вчера навършихме 6 месеца, може ли да не е готов още? Кога ще е готов? Ама той грам не иска да хапне!!! Ох, оплаках ви се...
  Според мен,бебето ти показва,че все-още не е готово.
   Не насилвай нещата.Не се опитвай да го храниш истински.Давай му толкова,колкото само да опита.Ако отказва и това ,защо да не минете отново само на кърма за известно време?  Simple Smile
   Това че другите бебета успешно се хранят с пюренцата не означава,че и твоето непременно  трябва да е така.
   На всяко бебе стомашно чревния тракт му узрява в различно време.
   Така че ,за да не му докараш някой проблем,по-добре малко да позакъснееш със захранването(до 8-месечна възраст е в рамките на норма),отколкото да подраниш.  Peace
    

# 52
  • Мнения: 7 418
Здравейте момчета влизам да се похваля че си вземах държавния изпит с 6  newsm44 и сега лягам малко да си почина

    Честито!   bouquet
    Завършила ли си нещо?  Simple Smile

# 53
  • Мнения: 80
В новата тема нямате изчитане,май ще я изпишем преди да е дошъл празника на любовта Joy
Ние запека го оправихме с пюренце круша,въпреки че в нея слагам малко каша.
На Гербер има пюре Ябълка със сушени сливи.
Сега друг проблем ни се появи-повръщаме по малко,а досега не е и ми е странно от цял месец захранвам,едва ли ще е в това проблема.Яде си с апетит всичко освен чиста каша,но в плодово пюре си е деликатес  Twisted EvilПюретата от втория ден си ги яде без мляко или кърма.Към АМ се оказа алергична.Сега май до годинка всичко ще ни е без мляко.Добре че имам още кърма!

# 54
  • Мнения: 372
Само моята госпожица ли ака на всяко папкане все още  newsm78 Пфуу, че прави черва. Само като почнахме пюренцата направи един ден пауза от 12часа и това беше. Днес си хапна банан истински - беше много смешна, опитваше се да го суче. Много й хареса и на вкус и си начеса венците Simple Smile
И точно реших, че поне банана ще я позапече, ама къде ти.

noriscat И аз съм чела, че ако детенцето не е готово за захранване ще откаже всичко. Защо не изчакаш малко и после да пробваш да захранваш по друга схема - педагогическо захранване или baby-led? Според мен не се опитвай да му вкарваш пюренце ако не си е отворил устенцата за това. Може още повече да се дръпне и намрази.
Може да пробваш да го слагате с вас на масата докато вечеряте да гледа и отвреме на време да се пробваш да му даваш нещо подходящо за него (дори с пръстче да оближе). Все ще прояви интерес  Peace

# 55
  • Мнения: 165
Ха здрасти и от мен ,на всички нови мами :добре дошли  bouquet
На завърналите се "стари" радвам се да ви "видя"  bouquet
Да споделя и аз за взимането на урина,при нас стана сравнително лесно като се сетя с каката колко ми беше трудно ..колко съм клечала по болничните тоалетни,като кажат лекарите че искат урина ooooh! тя много трудно пишкаше в разните там торбички и бурканчета...ужас,а с Доника ми се получиха по-лесно нещата само с 4 колекторчета,едното не го бях залепила както трябва ,двете ги наака,и накрая успяхме Laughing
Ren4i   bouquetЧестито!
Катче радвам се че вече сте по-добре Hug
За сините сливи ,нашата лекарка ми беше казала да сваря сушени и да давам водичката като чайче Peace

# 56
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Ренчи,  Hug честито Wink)))) празнувахте ли?

ние се връщаме от един чрд току що и до мен един тип - пушеше тютюн .....направо ...така ми прилоша  Sick дали съм отвикнала да съм в такава среда  newsm78

иначе - някой върна ли се към предишняи ритъм?
аз след спиране ан кърменето - постепенно вкарах спорта и вече танци (в зала - не в заведение Wink))))



...Я да попитам, до кога в пюретата трябва да прибавям мляко (в нашият случай кърма) или това не е задължително? ....

според мен идеята е детето да не се лишава съвсем от мляко и яденето да има, макар и малко вкус на кърма  newsm78

Калоян ги яде и с мляко и без мляко, но аз предпочитам да има повече мляко в менюто, макар и като добавка към другата храна  newsm78 за по-леко приемане, като вкус и адаптация към новото  newsm78

Момичета, тези, които ми писаха да бъдат добавени - отпред - направих го, моля - проверете - да не съм допуснала грешка, че бяха доста хора наведнъж  Hug



noriscat, като те чета се сещам за кумата и нейната хубавица, категорично отказваше пюрирана храна и всякакви пюрета ..... но и на кумата ми не й се заниамваше особено и отлагаше ...въведоха храни - доста по-късно и с парченца

или му е рано или другия метод - забравих как беше абревиатурата и как се казваше - този с непюрирана храна и сядане на масата - може да е по-успешен

днес имахме малко домашно парти и Калоян беше на масата - само ровеше по масата и в чиниите и каквото и да му се поднасяше към устата - опитваше с удоволствие, мляскаше ....не е като ха го храниш с лъжица и да се разсейва

ние започнахме с топване на лъжичката в пюрето и му я давах да я облизва, да си играе с нея и да я обикне и така ...  Peace Peace



scarly, до скоро и Калоян акаше по 5 пъти на ден и относително твърдичко - не цапащо - като пластелин, т.е. не много твърдо;

напоследък разреди на 2-3 пъти, а има дни и по веднъж

предполагам – храносм. тракт се адаптира към новата храна и усвоява повече – съответно изхвърля по-малко

Последна редакция: нд, 23 яну 2011, 01:03 от a.l.e.n.a

# 57
  • София
  • Мнения: 53
Селма, изобщо не ме притеснява късното захранване, просто споделям. Аз и каката захраних късно.
Само ме е яд че отслабна толкова, на 5 месеца беше 7,3, на 7 месеца е 7 кг
И на нас ни правиха много изследвания покрай боледуването, не му трепва окото на Петър.
Много неприятно са измъчили твоята Юличка:( Някои лаборантки не трябва изобщо да работят с деца!

За мое успокоение хемоглобинът е ОК, 106 беше последно. На Маги по това време беше 80-85 и често я боцкаха за да го следят дали се увеличава.

Teya, не знам дали бързо ще навакса заради захранването, с темпото с което захранвам едва ли. Започвам със зеленчуково пюре. След няколко седмици плодово, след още няколко каша.  Месо и жълтък на Маги дадох около годинката. И сега няма да бързам повече. Пюрето от тиква беше любимо на Маги едно време. Сега не ще да я помирише!

Взимането на урина от бебета си е голямо приключение. Tyra браво че си се справила така бързо и лесно.
Аз нито на Маги, нито на Петър успях като хората. Разликата в пликчетата за момчета и момичета е че дупката на момичешките е по-голяма. При Маги след като няколко пъти нищо не стана и ми свършиха пликчетата я изпишках директно в чашката, пуснах и вода на чешмата и след минута се изпишка. С Петър така и не се справих сама, в болницата му лепнаха някакво шишенце и сами си му взеха. Изследванията бяха наред, сега не смятам пак да се мъча.

noriscat, според мен изчакай седмица - две и опитай отново. Явно не е готово детенцето още.

Групата в Цариградски скоро да очаква включване от мен; надявам се след две седмици най-късно да се преместим. Забавихме се доста покрай боледуванията на децата, но тези дни само с това се занимаваме и още малко остава:)

# 58
  • Мнения: 6
Здравейте!
При нас пак заваля сняг и тоя път мисля да изляза в двора да направя снежен човек и да се снимаме с Боби.
Селма завърших в Свищов-бакалавър. Магистратурата ще я отложа за сега, честно казано не ми се занимава  Embarassed
Алена една малка поправка 51см сме, не 50  Peace
Иначе празнувахме, да. Излизахме с приятели.
За кърмата(АМ) в пюретата аз лично слагах отначалото 4,5 дена и после спрях. Всеки сам си преценява.
Лек ден на всички.

# 59
  • София
  • Мнения: 351
Проблем имам обаче и аз с някаква раничка на шийката.....
vtrendy, дали е удобно да споделиш твоят опит , относно тази раничка

моята ми я откриха по време на първия преглед за бременност; оказа се огромна; два месеца след раждането направих колпоскоп и цитонамазка, за щастие отлична - без никакви страшни ПАП-ове  Grinning; на следващата седмица я изгорихме с някакъв нов уред с тефлон (не ток и не лазар); след два месеца се оказа, че има още малко, та още веднъж се подложих на горене; утре съм на контролен преглед, дано да няма повече
проблемът, свързан с горенето при мен, е, че драстично ми намаля кърмата; втория път не можах да я възстановя като хората

Аз пък имам въпрос относно ортопедите. Кога се прави следващият преглед на 6 или на 8 месеца  newsm78

на 6 м, обаче нашата педи каза, че след като първият преглед не е дал сигнал за проблем, не се полага направление за втория; тоест, ако искаш пак - си плащаш

Общи условия

Активация на акаунт