амниоцинтеза много съм притеснена!

  • 4 654
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
Здравейте ,мили мами!Откакто получих данните за БХС почти не съм мигнала, постоянно плача и все лоши неща си мисля и за моя успокоение взех решение за амниоцинтеза..Ходих и на фетална морфология казаха всичко е наред с бебо но 100% гаранция никой не може да даде...А и така взех решение след две седмици ми предстои амниоцинтеза, и ако има мами които са си правили бих ги помолила да споделят своя опит...и най вече да вдъхнат кураж че така ме е хванало шубето...

# 1
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Не са ми правили амниоцинтеза, но имахме 2-3 майчета в отчетната, които минаха през това и всичко беше ок и с тях и с бебчетата Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 1 402
Здравей,

имам две дечица, и с двете се наложи да направя амниоцентеза. Няма да те лъжа, най-тежки бяха дните докато не излязоха резултатите им. И няма по-добра новина от това, че на децата им няма нищо  Hug

Чудесно си направила, че си посетила и специалист по фетална морфология, и аз направих така.

А какви са твоите резултати от БХС? Спомням си, че имаше значение на каква възраст си? При мен и двата пъти резултатите ми бяха под 130.

# 3
  • Мнения: 20
Риска е 1:210 от БХС, не е най-високия ,но се води рисков.Иначе съм на 35години.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 402
Спомням си /поправи ме ако лъжа/ , че всички резултати под 300 ги водят рискови. При първата си бременност, бях на 26 години, при втората на 28. Както ти писах, и двата пъти резултатите ми бяха под 130. Така и не успяха да ми обяснят защо са такива.

Всичко ще е наред  Peace ще видиш. В деня на процедурата, ще е хубаво да полежиш, защото е сериозна интервенция, бъди спокойна , до колкото можеш.
Късмет ти желая.

# 5
  • Мнения: 20
под 250 се води рисков. Много съм ти благодарна за подкрепата. Hug

# 6
  • Мнения: 521
kalinam22, и аз минах през амниоцентезата при първата ми бременност, наистина от всичко най-тежко е чакането на резултата, макар че за мен това беше кратък период, тъй като бях с висок продент 1:35 и резултата за съответната болест (Даун) излезе за 24 часа. Самата процедура не е болезнена (по-скоро неприятна). Кураж и стискаме палци всичко да е наред  Hug Hug Hug Hug

Галя, на мен ми обясниха, че разликата в резус фактора на майката и бащата може да има отражение за верността на данните. Аз съм -, мъжа ми е +, и аз бях на 26 при първа бременност. Сега при втората са ми разляли кръвта в лабораторията и не ми направиха БХС, но аз вярвам, че всичко ще е наред.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 402
tracy_tблагодаря, че сподели, и ние с мъжа ми сме с абсолютно същите р. фактори.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
...... на мен ми обясниха, че разликата в резус фактора на майката и бащата може да има отражение за верността на данните...

Какво може да е отражението ? В смисъл- да даде по-висок риск ли ?

# 9
  • Мнения: 6 164
Ох, пак ли БХС... Това е статистическо, а не диагностично изследване. Ако правите разлика, ще ви стане ясно каква велика глупост е. На 22г. и на мен ми излезе висок риск, абсолютно необоснован, нито по възраст, нито фамилна обремененост, нито рискова група, нищо смислено... Оревах света, отидох на фетална при Д-р Димитрова в МЦ Фемина, каза, че всичко е точно, спомена за възможността амниоцентеза и отказах. Питах я, трябва ли, каза "ако искаш". Ми не исках. Но ти пък си в по-висока възрастова група и ако си решила да правиш, се настрой, че достатъчно добри специалисти си имаме и няма да си първата, нито последната. По-позитивно и не се притеснявай! Кой ще ти я прави, ако не е тайна, къде ходиш?

# 10
  • Мнения: 20
при доц.Димитрова-надявам се всичко да е наред...

# 11
  • Мнения: 2 658
Знам, че баналното "не се притеснявай", каzано отстрани не помага, но  Hug
Наистина, дано успееш да не се иzяждаш от притеснение и дано всичките нерви пак да са били ненужни..
Пустото му БХС пак... ето какво причинява на бременните  Confused

Пожелавам от сърце всичко да се окаже наред, ето че много жени са били "подлъгани" от това... хм... иzследване  Praynig

Последна редакция: ср, 26 яну 2011, 01:25 от Сова

# 12
  • София
  • Мнения: 7 097
Откакто получих данните за БХС почти не съм мигнала, постоянно плача и все лоши неща си мисля и за моя успокоение взех решение за амниоцинтеза..

И аз минах по същия път  Rolling Eyes Лоши резултати от БХС и амниоцентеза. На всичкото отгоре резултатът ми от амниоцентезата много се забави - повече от 40 дни, при нормални 20 (мисля, сега може и по-бързо да става). А този период беше кошмарен за мен поради страха от неизвестното...Много бях психясала и нищо не ме радваше - ходех като сянка  Rolling Eyes
Много е важно да запазиш спокойствие и да не се отдаваш на лошите мисли!
Самата амниоцентеза при мен мина леко и бързо - не си спомням да ме е боляло особено и процедурата не трае дълго. Мъжът ми щеше да припадне, всъщност той я понесе по-тежко и то баш на рождения му ден   Rolling Eyes
Моментът, в който се обадих и ми казаха, че всичко с бебето е ок е върховен направо  Simple Smile Попитаха ме искам ли да науча пола на бебето и ми го казаха  Simple Smile
Пожелавам ти всичко да мине леко и бързо и да се похвалиш с добри новини  Hug

# 13
  • Мнения: 38
Здравей:)
И аз съм от "късметлийките" при които се е наложила амниоцентеза. При мен освен по-високия риск на БХС имаше и проблеми, установени на ФМ.
Доц. Димитрова видя в 18 г.с. разширено легенче на единия бъбрек и кисти в мозъка. Отделно друг лекар установи и хиперехогенен фокус на сърцето. И трите фактора се описват като "меки" маркери за Даун. Направих амниоцентезата в МД при д-р Марков. Не бих могла да опиша самата процедура дори като неприятна... толкова ми бяха притъпени всички сетива...Трудното започва наистина след това... При мен беше едно непрестанно мятане от една крайност в друга  - първо си казах, че ще родя това специално дете и ще му дам цялата любов, на която съм способна, след това пък се замислях дали това би било честно спрямо  първото ми дете ... дали мога да му причиня това...И така една седмица в чакане на резултатите. Научих резултатите от моя приятелка, която има позната в Генетична лаборатория. Всичко с бебето беше наред. Обаждах се после два пъти по телефона, за да ми потвърдят, че няма грешка:)
В момента се радвам на своето 4 месечно съвършено момченце, което ме научи да вярвам в...чудеса:) Кистите в мозъка и хиперехогенният фокус на сърцето изчезнаха, остана само хидронефрозата, която следим всеки месец и засега ни успокояват, че операцията може би ще ни се размине.
По време на цялата ми бременност човекът, който ми вдъхна най-много кураж беше доц. Димитрова, за което ще съм вечно благодарна! 
Няма как да ти кажа да не се притесняваш. Знам, че това е невъзможно. Но ако можеш се опитай да се прехвърлиш няколко месеца напред във времето и си представи малкото прекрасно създание, което ще доведеш на този свят:)
Стискам палци всичко да мине леко и когато му дойде времето да се радваш на едно малко здраво човече!   
                                     

# 14
  • Мнения: 20
благодаря ви мили момичета за подкрепата!  HugВие ми вдъхвате кураж...Невероятна история galpeta наистина ме разчуства HugНадявам се и аз да се похваля с добър резултат и всичко лошо да остане в миналото...

Общи условия

Активация на акаунт